Amerikos jaunimas nenori įsipareigojimų

 (4)
Jauni amerikiečiai pirmenybę teikia atsitiktiniam seksui ir neįpareigojančiai draugystei, o ne karštiems romanams ir vedyboms. Tai rodo naujausio tyrimo duomenys.
Anot Rutgerso universiteto tyrimo, priešingai negu ankstesnės kartos, dabar jauni dvidešimtmečiai vyrai ir moterys, susitikinėdami su kitos lyties atstovais, nesistengia rasti vedybų partnerio ar partnerės. Jiems, anot tyrimo autorių, labiau rūpi "seksas be pančių - draugystė be žiedų".

"Šiandienos nevedę amerikiečiai nesiorientuoja į vedybas ir nėra susižavėję romantiška meile kaip anksčiau", - tvirtino Nacionalinio vedybų projekto direktorius sociologijos profesorius Davidas Popenoe.

Nereikia manyti, kad jauni amerikiečiai šiandien vaikosi 7-ajame dešimtmetyje egzistavusios "laisvos meilės".

Pasak mokslininkų, šiandienos jaunimui labiau negu jų tėvams, pavyzdžiui, rūpi savo ekonominių ir seksualinių poreikių patenkinimas.

Tyrimo metu penkiuose dideliuose tankiai apgyvendintuose rajonuose - šiaurinėje Niu Džersio dalyje, Atlantoje, Dalase, Čikagoje ir Los Andžele - buvo ištirtas viengungių 21-29 metų vyrų ir moterų elgesys. Dauguma tyrimo dalyvių turėjo aukštesnį už vidurinį išsilavinimą.

Taigi šiandienos jauniems amerikiečiams labiau rūpi, kaip linksmai gyventi ir uždirbti pinigų, o ne užmegzti patvarią draugystę, galinčią virsti šeima, ir auginti vaikus.

Anot tyrimo, jauni amerikiečiai linkę gyventi kartu ir išmėginti savo suderinamumą prieš vedybas arba renkasi tokį gyvenimą kaip alternatyvą vedyboms. Jie įsitikinę, kad seksas yra skirtas jų malonumui ir neturi būti varžomas kokiais nors pančiais. Jaunimas bijo skyrybų, o vedybas bei skyrybas laiko potencialiu ekonominiu pavojumi.

Dauguma jaunų vyrų ir moterų vis dėlto tikisi vieną dieną sutikti ir vesti žmogų, kuris patenkintų jų emocinius ir dvasinius poreikius.

Dauguma tyrimo dalyvių, remdamiesi liūdna savo tėvų patirtimi, nesitiki ilgos ir stabilios draugystės su dabartiniu partneriu. Siekdami apsisaugoti nuo skyrybų keliamų traumų, jie daugiau dėmesio sutelkia į save ir savo poreikius.

Iš viso to galima daryti išvadą, kad vis daugiau jaunų moterų neatmeta galimybės savarankiškai auginti vaikus.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.