A. Vidžiūnui nepatinka, kai Prezidentūra vadinama išviete

Vienas konservatorių lyderių Arvydas Vidžiūnas teigia nerimaująs, kad politikoje dar sumažės "aukštojo stiliaus žodžių" ir "kultūros".
Spaudos konferencijoje antradienį Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas ir konservatorių frakcijos seniūnas A. Vidžiūnas teigė "ypač nerimaująs" dėl Centro sąjungos narių pastarojo meto viešų pareiškimų, bylojančių apie "pusiau necenzūrinį požiūrį į svarbiausias valstybės institucijas ir svarbius žmones".

A. Vidžiūnas piktinosi centristės parlamentarės Jūratės Matekonienės pareiškimais, kuriuose Prezidentūra buvo lyginama su išviete. Anot konservatoriaus, J. Matekonienė taip pat "paleido į politinę apyvartą" vieno aukšto valstybės pareigūno "krintančių dantų metaforą".

J. Matekonienė, jos kalboms periferijoje patekus į nacionalinius dienraščius, pirmuoju atveju teigė buvusi neteisingai interpretuota, o antruoju patvirtino savo nuostatą, kad kariuomenei turi vadovauti daug jaunesnis karininkas nei 65-ejų metų brigados generolas Jonas Kronkaitis.

A. Vidžiūnas ironizavo, jog gražiausiai savivaldybės rinkimų programą pristato centristų sąrašo lyderis Klaipėdoje, vienas Centro sąjungos ideologų Vytautas Čepas.

"Pirmiausia iškastruoti Vytautą Šustauską, surengti tų dalykų aukcioną, gautus pinigus padovanoti vaikų namams", konservatorius citavo laikraštyje "Lietuvos žinios" išspausdintus V. Čepo žodžius.

"Paskui išsikastruoti pačiam ir paskui tas pačias procedūras pritaikyti dar vienam kitam centristui", pridūrė filologas A. Vidžiūnas.

Be kita ko, V. Čepas yra pagarsėjęs tuo, kad surengė savo seno šaldytuvo aukcioną ir gautus pinigus skyrė labdarai, tuo pašiepdamas Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio prašymą, kad Vyriausybė pernai parduotų jo garsųjį sklypą Žvėryne. Vėliau šį sklypą V. Landsbergis pardavė privačiai.

A. Vidžiūnas retoriškai klausė, "ar gerbiame savo valstybę, kuriai kovo 11-tą bus dešimt metų".

"Aš bijau tokios leksikos, sakau nuoširdžiai. Bijau, kad tokia leksika pjauna pasitikėjimą politinėmis partijomis", sakė A. Vidžiūnas.

Anot jo, jis, būdamas konservatorius, "labai bijo", "kad ateityje politikoje gali likti dar mažiau aukštojo stiliaus žodžių, kad gali likti mažiau kultūros, mažiau vertybinių dalykų, mažiau idealų, dėl kurių daugelis kartu galvojo apie nepriklausomą valstybę".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.