7 moterys galėjo užsikrėsti karvių pasiutlige

Septynios vakarų Anglijos moterys gimdymo metu galėjo užsikrėsti karvių pasiutligės žmogiška forma, pirmadienį pareiškė vietinis gydytojas.
Praeitais metais instrumentai, kuriais buvo atliktas Cezario pjūvis moteriai, kap vėliau išsiaškinta apsikrėtusiai nauja Creutzfeldo-Jacobo (CJD) ligos forma, vėliau keletą kartų buvo panaudoti ir kitose operacijose. Manoma, kad šios ligos bacila yra atspari chirurginių instrumentų dezinfekavimui.

" Šie instrumentai buvo panaudoti 7 kartus," BBC radijui teigė West Midlands gydymo įstaigos vadovas daktaras Rodas Griffithsas. "Mes žinome pacientes, kurios buvo operuotos šiais instrumentais, tačiau joms mes dar šios žinios nepranešėme, nes nežinome, ar etikos požiūriu tai būtų teisinga. Rizika užsikrėsti šia liga buvo tikrai labai maža."

Anot Griffithso, būtų pakankamai neatsakingas žingsnis susisiekti su tomis moterimis, kol dar nėra tvirtų įrodymų, jog CJD gali ištverti instrumentų dezinfekavimą. Visiems vakarų Anglijos gydytojams buvo suteikta teisė savo pacientėms prisipažinti apie šią apsikrėtimo galimybę, jeigu tik jos pačios ims klausinėti.

"Aš nenorėčiau nieko žmonėms sakyti, kol jie patys apie tai nepaklaus, nes paprasčiausiai nenoriu be jokios objektyvio priežasties griauti jų gyvenimo", pripažino Griffithsas. Mokslininkų nuomone, CJD ligą gali sukelti suvalgyta pasiutlige ar BSE sergančių karvių mėsa. Kaip rodo statistika, pernai metais nuo naujos CJD formos mirė 9 žmonės.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.