Vaikų infekcinės ligos vėliau sukelia šizofreniją

 (5)
Vaikų infekcinės ligos vėliau sukelia šizofreniją
© AFP/Scanpix

Australų mokslininkai teigia – vaikystėje persirgtos žarnyno ir kvėpavimo takų infekcijos vėliau sukelia šizofreniją, rašo „ABC News“.

Tokias išvadas mokslininkai padarė, remdamiesi 40 tūkst. jaunų australų sveikatos tyrimų duomenimis. Berniukai, kurie iki trejų metų mažiausiai du kartus buvo patekę į ligoninę, 80 proc. dažniau turėdavo psichikos sutrikimų.

Profesorius Johnas McGratas pabrėžia – infekcijos apskritai labai kenkia. Jos vėliau gali sukelti depresiją, nerimą.

Smegenų vystymasis tiesiogiai susijęs su imunine sistema. Įrodyta, jog su imuniteto veikla susiję genai taip pat susiję ir su šizofrenija.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Sveikata

Kodėl dažnai valgome tai, ko neturėtume

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 05:30
Tai skambės kaip mokslinė fantastika, bet atrodo, kad žmonių organizme gyvenančios bakterijos, savo kiekiu 100 kartų viršijančios mūsų nuosavas ląsteles, gali daryti įtaką mūsų mitybos potraukiams ir nuotaikoms, skatindamos mus valgyti tai, ko jos nori.

Vokietijoje į ligoninę pristatyta moteris nėra užsikrėtusi Ebolos virusu (4)

2014 rugpjūčio mėn. 19 d. 19:37
Berlyno ligoninė, į kurią atvežta darbo biržoje prastai pasijutusi moteris, kuriai iš pradžių buvo įtariamas Ebolos virusas, pranešė, kad moteris nėra užsikrėtusi mirtinu virusu ir ji nesilankė epidemijos apimtoje teritorijoje Vakarų Afrikoje, skelbia "Reuters".

Rado pabėgusius numanomus Ebolos viruso nešiotojus (6)

2014 rugpjūčio mėn. 19 d. 17:28
Liberijos pareigūnai rado visus 17 pacientų, įtariamų užsikrėtus Ebolos virusu, kurie praeitą savaitę pabėgo iš riaušių nuniokoto karantino centro Monrovijoje, antradienį pranešė informacijos ministras, pridūręs, kad tie žmonės buvo perkelti į kitą kliniką.

Stebuklingai pasveiko keturi Ebolos virusu sirgę asmenys (11)

2014 rugpjūčio mėn. 19 d. 17:10
Stebuklingai pasveiko keturi Ebolos virusu sirgę asmenys
AOP nuotr.
Nigerijoje pasveiko ir iš ligoninės išvyko keturi Ebolos virusu sirgę vietos gyventojai, skelbia vietos valdžios atstovai, informuoja BBC.

Neįtikėtina: pagal miego įpročius galima nustatyti mirties valandą (26)

2014 rugpjūčio mėn. 19 d. 05:30
Visai neseniai Jungtinės Karalystės Sario universiteto mokslininkai nustatė, kad vadinamosios pelėdos genetiškai skiriasi nuo vadinamųjų vyturių. Skirtumą apibrėžia genas PER3, kuris gali būti dviejų rūšių – ilgasis ir trumpasis.