Kuo aukštesnis tėvų intelektas - tuo didesnė rizika vaikui sirgti autizmu?

 (101)
Vaikas
Vaikas
© Shutterstock nuotr.

Šiuo metu mokslininkai tikrina teoriją, kuria remiantis daroma išvada, jog protingi tėvai gimdo autizmu sergančius vaikus, skelbia „The Telegraph“.

Kembridžo universiteto mokslininkų komanda šiuo metu tiria aukšto intelekto tėvų, tokių kaip inžinieriai, mokslininkai, programuotojai, ir jų vaikų raidos ryšius.

Autizmo tyrimų centro profesorius Simonas Baronas-Cohenas teigia, jog egzistuoja ženklai, leidžiantys daryti išvadą, jog suaugę žmonės, dirbantys mokslo ir matematikos srityse, dažniau susilaukia autizmu sergančių palikuonių.

„Paprastas šios hipotezės testas leistų patikrinti ar poros, kuriuose abu partneriai yra aukšto intelekto ir dirba su sistemų kūrimu susijusį darbą, pavyzdžiui žmonės, dirbantys mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityse, turi daugiau galimybių susilaukti autizmu sergančio vaiko nei poros, kur tokiose srityje dirba tik vienas arba nei vienas partneris“, - teigia mokslininkas.

Mokslininkai planuoja, jog tyrime dalyvaus universitetų absolventai, kurie atsakys į klausimus apie savo studijas aukštojoje mokykloje ir atžalų raidą. Taip bus bandoma patikrinti teoriją, jog aukštesnio intelekto tėvai dažniau susilaukia autizmu sergančių atžalų.

2001 metais buvo nustatyta, jog autizmu sergantys vaikai daugiausia gimsta matematikų šeimose. 1997 metais atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, jog autizmu dažniausiai serga inžinierių vaikai ir anūkai.

Profesoriaus S. Barono-Coheno teigimu, žmonės, kurių darbas susijęs su įvairiausių sistemų kūrimu, greičiausiai turi itin vyriškus smegenis, nes jų organizme padidėjęs testosterono kiekis.

Ekspertai planuoja aiškintis, ar su sistemų kūrimų susijusių žmonių pora labiau rizikuoja susilaukti autizmu sergančio mažylio. Skelbiama, kad eksperimente dalyvaus universitetų absolventai ,turintys vyresnę nei 1,5 metų atžalą.

Pirmųjų rezultatų tikimasi sulaukti po metų.

www.DELFI.lt
 
101
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikata

5 priežastys, kodėl niekaip nepavyksta sulieknėti

2014 gruodžio mėn. 17 d. 21:55
5 priežastys, kodėl niekaip nepavyksta sulieknėti
AOP nuotr.
Maitinatės sveikiau ir daugiau judate, bet vis tiek nepavyksta sulieknėti?

Miestelis, kur vidutinis gydytojo atlyginimas – per 7 tūkst. litų (219)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 13:51
Miestelis, kur vidutinis gydytojo atlyginimas – per 7 tūkst. litų
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kuris Lietuvos miestas – medikų rojus, kur gydytojai ir slaugytojos uždirba mažiausiai?

Pasivaišino kokteiliu ir teko išpjauti skrandį (34)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 13:12
Bare 18-ąjį gimtadienį šventusi mergina išgėrė kokteilį su skystu azotu. Jai skubiai buvo atlikta skrandžio pašalinimo operacija, o baro savininkas ir darbuotojas paduoti į teismą.

Sužibo viltis dėl mirtį sėjančio viruso (1)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 09:38
Sužibo viltis dėl mirtį sėjančio viruso
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Po kelių dešimtmečių, kai rengė trumpus, žudikiškus antpuolius iš centrinės Afrikos miškų, Ebolos karštligė 2014 metais virto pasauline grėsme, bet galingas jos protrūkis gali pranašauti ir jos smukimą, mokslininkams skubant nustumti ją į medicinos istorijos išnašas.

Nustatė, kada idealiausia pradėti darbo dieną (81)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 05:30
Nustatė, kada idealiausia pradėti darbo dieną
R. Kuzmickaitės nuotr.
Daugelis žmonių neteisingai pradeda savo darbo dieną. Šiuo atveju kalbama apie darbo pradžios laiką: dauguma darbuotojų pradeda dirbti per anksti, įsitikinę amerikiečių mokslininkai iš Pensilvanijos universiteto. Kaip pažymi svetainė „The Epoch Times“, pats optimaliausias laikas pradėti darbą – 10 valanda.