Kuo aukštesnis tėvų intelektas - tuo didesnė rizika vaikui sirgti autizmu?

 (101)
Vaikas
Vaikas
© Shutterstock nuotr.

Šiuo metu mokslininkai tikrina teoriją, kuria remiantis daroma išvada, jog protingi tėvai gimdo autizmu sergančius vaikus, skelbia „The Telegraph“.

Kembridžo universiteto mokslininkų komanda šiuo metu tiria aukšto intelekto tėvų, tokių kaip inžinieriai, mokslininkai, programuotojai, ir jų vaikų raidos ryšius.

Autizmo tyrimų centro profesorius Simonas Baronas-Cohenas teigia, jog egzistuoja ženklai, leidžiantys daryti išvadą, jog suaugę žmonės, dirbantys mokslo ir matematikos srityse, dažniau susilaukia autizmu sergančių palikuonių.

„Paprastas šios hipotezės testas leistų patikrinti ar poros, kuriuose abu partneriai yra aukšto intelekto ir dirba su sistemų kūrimu susijusį darbą, pavyzdžiui žmonės, dirbantys mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityse, turi daugiau galimybių susilaukti autizmu sergančio vaiko nei poros, kur tokiose srityje dirba tik vienas arba nei vienas partneris“, - teigia mokslininkas.

Mokslininkai planuoja, jog tyrime dalyvaus universitetų absolventai, kurie atsakys į klausimus apie savo studijas aukštojoje mokykloje ir atžalų raidą. Taip bus bandoma patikrinti teoriją, jog aukštesnio intelekto tėvai dažniau susilaukia autizmu sergančių atžalų.

2001 metais buvo nustatyta, jog autizmu sergantys vaikai daugiausia gimsta matematikų šeimose. 1997 metais atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, jog autizmu dažniausiai serga inžinierių vaikai ir anūkai.

Profesoriaus S. Barono-Coheno teigimu, žmonės, kurių darbas susijęs su įvairiausių sistemų kūrimu, greičiausiai turi itin vyriškus smegenis, nes jų organizme padidėjęs testosterono kiekis.

Ekspertai planuoja aiškintis, ar su sistemų kūrimų susijusių žmonių pora labiau rizikuoja susilaukti autizmu sergančio mažylio. Skelbiama, kad eksperimente dalyvaus universitetų absolventai ,turintys vyresnę nei 1,5 metų atžalą.

Pirmųjų rezultatų tikimasi sulaukti po metų.

www.DELFI.lt
 
101
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Sveikata

Ką specialistai pataria valgyti pusryčiams: 7 sveiki variantai (1)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 00:03
Mitybos specialistai iš Kinijos atliko kruopščią įvairių mokslinių tyrimų analizę ir sudarė pusryčiams tinkamiausių produktų sąrašą.

Iš ligoninės ištrūko tik su greitąja (47)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 21:09
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose tėtį lankiusi Sniegė palatoje užsibuvo iki 21.30 val. ir nebegalėjo išeiti iš ligoninės. Durys buvo užrakintos, tad iš teritorijos ištrūko tik greitosios medicinos pagalbos automobiliu.

Ebolos epidemija nusinešė daugiau kaip 5 400 žmonių gyvybių (6)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:38
Ebolos epidemija nusinešė daugiau kaip 5 400 žmonių gyvybių
AP/Scanpix
Naujais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, Vakarų Afrikoje siautėjanti Ebolos epidemija nusinešė daugiau kaip 5 400 žmonių gyvybių. Tačiau organizacija baiminasi, kad tikras mirusių ir infekuotų pacientų skaičius gali būti daug didesnis, praneša agentūra AFP.

Liga, už kurią pasaulis moka kaip už ginkluotą konfliktą (17)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 15:46
Naujausias tyrimas rodo, kad nutukimas pasauliui kainuoja panašiai tiek pat kiek rūkymas ar ginkluotas konfliktas ir daugiau nei alkoholizmas ir klimato kaita.

Ištyrė, kokių moterų ieško vieniši vyrai (34)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 15:10
Antrosios pusės ieškantys vyrai labiausiai nori surasti ne tik fiziškai patrauklią partnerę.