Kilo nerimas, ar vaistai širdžiai „Digoxin“ nenuvaro į kapus

 (16)
Geria tabletę
© Shutterstock nuotr.

Tyrimų duomenimis, populiarūs vaistai širdžiai „Digoxin“ susiję su daugeliu mirčių, tačiau sveikatos apsaugos specialistai teigia, kad juos vartoti saugu, informuoja BBC.

Straipsnyje leidinyje „European Heart Journal“ rašoma, kad iš 4 tūkst. pacientų, kuriems dėl sutrikusio širdies ritmo (širdies aritmijos) buvo skirtas preparatas „Digoxin“, 41 proc. padaugėjo mirčių. Iš penkerius metus vartojusių vaistą pacientų šeštadalis mirė, o be vaisto galbūt būtų likę gyvi, teigia straipsnio autoriai.

Didžiosios Britanijos mokslininkai ištyrė 4 060 pacientų. Apie pusė jų vartojo „Digoxin“ preparatą, kita pusė – kitokius medikamentus.

Tyrimo metu 666 pacientai mirė, 375 iš jų vartojo „Digoxin“. Atsižvelgus į sveikatos būklę bei kitas ligas ir kitus vartotus medikamentus, paaiškėjo, kad „Digoxin“ 41 proc. padidino mirties nuo bet kokių priežasčių tikimybę, 35 proc. padidino mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę ir 61 proc. padidino mirties nuo sutrikusio širdies ritmo tikimybę.

Britų medikų teigimu, nors tyrimas rado sąsają tarp „Digoxin“ ir žmonių mirčių, tai dar nėra įrodymas, kad vaistas pavojingas gyvybei ar kad jo reikėtų atsisakyti.

Didžiojoje Britanijoje apie 800 tūkst. žmonių serga širdies aritmija.

Kardiologė Natasha Stewart teigė: „Širdies ligomis sergantiems žmonėms nevertėtų per daug nerimauti dėl šio tyrimo, nes JK „Digoxin“ nėra pagrindinis vaistas, gydant širdis aritmiją. <...> Prieš darant išvadas apie vaisto keliamą pavojų reikia atlikti daugiau tyrimų, kas didina mirtingumą. Pacientai, kuriems skirtas „Digoxin“, neturėtų liautis vartoję preparatą, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.“
2011 m. JK 4 659-iems pacientams medikai skyrė „Digoxin“.

 
16
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Sveikata

Gastroenterologė: kaip organizmą išderina šiuolaikinis maistas (33)

2014 liepos mėn. 13 d. 18:07
Viena žymiausių Amerikos gastroenterologių dr. Robynne Chutkan savo knygoje „Ideali organizmo būklė“, kurią lietuvių kalba išleido leidykla „Sofoklis“, atskleidžia, koks aktyvus gyvenimas be mūsų žinios vyksta mūsų žarnyne.

Priežastys, kodėl poros nesusilaukia vaikų: problema gali slypėti visai kitur (33)

2014 liepos mėn. 13 d. 17:10
Labai dažnai poroms nepavyksta susilaukti vaikų ne tik dėl ligų ar patologijų, bet ir dėl psichologinių priežasčių, sako psichoterapeutė Genovaitė Bončkutė.

Brolis dovanojo tai, ko nenupirksi už visus pasaulio pinigus (44)

2014 liepos mėn. 13 d. 00:11
Brolis dovanojo tai, ko nenupirksi už visus pasaulio pinigus
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vilniuje gyvenančiai Virginijai Kavaliauskaitei brolis padovanojo tai, ko nenupirksi už visus pasaulio pinigus.

Ar galima naudoti karstelėjusį sėmenų aliejų? (37)

2014 liepos mėn. 12 d. 21:09
LRT radijo klausytoja iš Vilkaviškio rajono teiraujasi, ar galima naudoti karstelėjusi sėmenų aliejų, mat nusipirko tokio pas vietos verslininką.

Paaiškino, kokią mėsą valgome palygino su cigarete (214)

2014 liepos mėn. 12 d. 17:37
Į Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą suvažiavę jaunuoliai šeštadienį išgirdo verslininkės Egidijos Vaicekauskienės patikinimą: lietuviai valgo vieną geriausių mėsų Europoje. Diskusijoje apie ateities maistą daug dėmesio sulaukė kancerogeninių medžiagų turintys lietuviški rūkyti mėsos gaminiai.