Autizmas gali būti susijęs su mažu naujagimio svoriu

 (34)
Autizmas gali būti susijęs su mažu naujagimio svoriu
© Reuters/Scanpix

Vaikai, gimę mažos kūno masės (mažiau nei 1,8 kg) gali būti labiau linkę į autizmą, nei tie, kurie gimė normalaus svorio, mano mokslininkai. Jie ištyrė ryšį tarp kūno masės gimimo metu ir su autizmu susijusiais sutrikimais.

Tyrimas buvo atliekamas akušerijos ir medicinos seserų mokykloje prie Pensilvanijos universiteto. Mokslininkai išsirinko 1105 vaikus, kurių svoris gimimo metu nesiekė dviejų kilogramų, praneša agentūra „Xinhua“.
Praėjus šešiolikai metų mokslininkai ištyrė 623 iš šių vaikų, naudodami anketą dėl autizmo spektro raidos sutrikimų. Kai tiriamiesiems sukako 21 m., buvo atliktas papildomas 189 dalyvių patikrinimas.

Paaiškėjo, kad apskritai autistinio spektro sutrikimų lygis tarp tyrimo dalyvių, kurie gimė mažos kūno masės, buvo penkiskart didesnis, nei tarp jų bendraamžių, gimusių normalaus svorio, teigiama tyrime, kuris buvo paskelbtas žurnale „Pediatrics“.

Anksčiau tyrėjai jau buvo radę ryšį tarp mažo kūdikių svorio gimimo metu ir judėjimo bei pažinimo įgūdžių problemų. Tačiau tai, kad mažas svoris susijęs su autizmu, nustatyta pirmą kartą.

www.DELFI.lt
 
34
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Sveikata

Pragaras ligoninės priimamajame: 7 valandos laukimo tarp kraujuojančių, vemiančių pacientų (72)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 21:30
Šešios, septynios ar net dešimt su puse valandos – tiek Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje teko laukti trečiadienį vyresnio amžiaus šiaulietėms.

Kiek iš tiesų kainuoja gydymas Lietuvos ligoninėje (38)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 16:09
Gyventojai nuolat raginami pasidomėti, kiek kainavo jų gydymas ligoninėje, kad įsitikintų, jog valstybei tai atsiėjo nepigiai ir nėra reikalo už ką nors dar primokėti iš savo kišenės ar duoti kyšį gydytojui. Tačiau tik retas žvilgteli į ataskaitą.

Liga ateina slapta: pagrindiniai kepenų pažeidimo pokyčiai (14)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 13:51
Bene dažniausi Gastroenterologijos skyriaus pacientai – sergantys kepenų ligomis, tad rūpesčių kyla ne tik medikams, kasdien gydantiems net ir sudėtingas kepenų patologijas.

Prasidėjo gimdymas? Teks palaukti, kol policija pildo protokolus (257)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 13:26
Kaip turėtų elgtis policininkai, kai sustabdo greitį viršijantį automobilį ir paaiškėja, jog juo vežama gimdyti pradėjusi moteris?

Ar įmanoma pražilti per naktį? (38)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 05:30
1982 metais britų pilotas Ericas Moody reiso iš Kvala Lampūro į Pertą metu sugebėjo išsisukti iš situacijos net tuomet, kai nustojo veikti visi keturi lėktuvo varikliai. Jam pavyko atlikti avarinį nusileidimą Džakartos oro uoste, tačiau tuo šis nemalonus nutikimas vis dėlto nesibaigė – per nepilnus metus pilotas visiškai pražilo.