Šiandien kaip niekad svarbu stiprinti solidarumą Europoje, nes jis skatina vienybę, supratimą ir pakantumą. Taip pat žinome, kad daug daugiau jaunuolių norėtų skirti savo laiko ir energijos padėti kitiems, bet neturi tam progų.
Savanoriai
© Reuters / Scanpix

Nuo Europos solidarumo korpuso veiklos pradžios 2016 m. gruodžio mėn. į programą užsiregistravo daugiau nei 30 000 jaunuolių. Pirmieji dalyviai jau pradėjo veiklą: Manon iš Prancūzijos prisidėjo prie organizacijos Budapešte, Jasmin iš Vokietijos savanoriauja Gdanske, Giulia iš Italijos ir Helena iš Portugalijos ėmėsi veiklos Briuselyje – ir tai tik keli iš pirmųjų pavyzdžių. Artimiausiu metu ruošiasi išvykti daugiau jaunuolių.

Praėjusių metų rugsėjo mėn. Europos Komisijos Pirmininko Jeano-Claude’o Junckerio paskelbta Europos solidarumo korpuso idėja – suteikti jauniems europiečiams galimybę padėti tiems, kam labiausiai reikia, tampant savanoriais, stažuotojais ar darbuotojais savo gyvenamoje šalyje ar kitoje ES valstybėje. Įsivaizduokite žemės drebėjimo nuniokotame kaime gyvenančius vaikus, kuriems reikia papildomos paramos ir priežiūros, kol vyksta namų atstatymo darbai. Įsivaizduokite į Europą atvykstančius pabėgėlius, kuriems reikia visokeriopos pagalbos. Įsivaizduokite pagyvenusius žmones – pagalbos ranka namuose ir išklausymas labai padėtų tiems, kurie po karo atkūrė Europą. Jaunimas nori prisidėti sprendžiant problemas, ir tai padaryti padeda Europos solidarumo korpusas: jis suteikia prieigą prie internetinio portalo, kuriame susidomėję jaunuoliai iš visos ES gali registruotis, o šioje srityje veikiančios organizacijos – lengvai su jais susisiekti.

Pagal įvairias ES programas remiamas Europos solidarumo korpusas jau pirmaisiais metais pasiūlys apie 12 000 vietų įvairiose organizacijose. Tačiau tuo neapsiribosime: siekiame, kad jis taptų atskira, tvirta, pakankamai finansuojama programa, kad būtų įvykdytas pažadas iki 2020 m. įtraukti į solidarumo veiklą bent 100 000 jaunuolių.

Štai kodėl pasiūlėme per trejus metus Solidarumo korpusui skirti 340 mln. eurų. Su šiuo biudžetu galėsime suteikti jaunimui dar daugiau galimybių, taip pat padėti mažoms grupėms, rengiančioms savo projektus. Gavus finansavimą, bus kompensuojamos ne tik dalyvių kelionės išlaidos, bet ir mokymai, kalbų kursai, taip pat bus teikiama speciali parama palankių sąlygų neturintiems jaunuoliams. Savanoriams taip pat bus padengiamos maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos ir mokami kišenpinigiai (iki 155 EUR per mėnesį). Siekiame sukurti stiprią solidarumo bendruomenę, kuri jungtų buvusius dalyvius ir organizacijas ir taptų dirva naujoms idėjoms ir projektams.

Svarbu pažymėti, kad naujoji iniciatyva nekonkuruos su mūsų valstybėse ir regionuose sėkmingai vykdomomis programomis. Papildant tai, kas jau sėkmingai veikia, Europos solidarumo korpusu norima pasiūlyti naujų papildomų galimybių. Konsultavomės su jaunimu, su jaunimu dirbančiais asmenimis, organizacijomis, užimtumo tarnyboms, darbdaviais, valdžios institucijomis ir daugeliu kitų su jaunimo veikla susijusių žmonių ir esame dėkingi už teigiamus atsiliepimus ir mūsų iniciatyvai išreikštą paramą.

Negalime leisti, kad jaunų europiečių ryžtas ir energija nueitų veltui. Europos solidarumo korpusas suteikia motyvuotam jaunimui galimybę daryti teigiamą poveikį mūsų visuomenei ir drauge ugdyti savo gebėjimus ir kompetencijas, reikalingas ne tik profesiniam, bet ir asmeniniam gyvenimui. Solidarumas vienija mūsų Sąjungą, tad suteikime Europos jaunimui priemonių solidarumui įgyvendinti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gilyn į Rusiją. Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (38)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (37)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Oftalmologė perspėja: jei nieko nekeisime, mūsų vaikai ligos neišvengs (2)

Mūsų darbas ir poilsis dažniausiai susiję su informacijos apdorojimu – analizuojame ataskaitas,...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Blogiausia prognozė išsipildė: ledo slinkimas paspartėjo (21)

Prognozuojama, kad Grenlandijos ledynai artimiausiais metais tirps sparčiau, nors pastaruoju metu...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (3)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Azija kuria savo pasaulio tvarką (101)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (18)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (278)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (5)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...