Svetur išvykusių šeimų vaikai turėtų integruotis į vietines bendruomenes, lankyti tenykštes mokyklas, o ne siekti nuotolinio mokymo lietuviškose bendrojo lavinimo įstaigose, mano švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. „Būtų geriau, jei socializuotųsi toje šalyje, kur yra, nes mes neturime garantijos, kad tėvai grįš iš Anglijos ar Ispanijos. Kad ir kaip skausmingai skambėtų, tiems vaikams reikėtų integruotis į visuomenes, kuriose gyvena“, – DELFI sakė viceministras.
Vaikai
© Corbis

Anot jo, mes taip pat norime, kad Lietuvoje gyvenančios tautinės mažumos integruotųsi, neliktų uždarose bendruomenėse, o pritaptų.

Tačiau, ministerijos atstovo nuomone, svetur išvykę vaikai galėtų nuotoliniu būdu lankyti lituanistines mokyklėles, nes „mažai tikėtina, kad užsienyje gyvenantiems lietuvių vaikams vietoje bus profesionaliai dėstoma lietuvių kalba“. Tam pasitarnautų nuotolinis lietuvių kalbos, istorijos mokymas, kurį šiuo metu teikia Vilniaus Ozo vidurinė mokykla.

Palengvina sprendimą vežtis vaikus

Minėtos mokyklos direktoriaus Albino Daubaro įsitikinimu, galimybė nuotoliniu būdu lankyti lietuvišką bendrojo lavinimo mokyklą palengvina į svetimus kraštus krizės genamų šeimų apsisprendimą drauge pasiimti vaikus.

Šiuo metu minėtoje įstaigoje per atstumą bendrojo lavinimo dalykų mokosi apie 400 mokinių. Pusė gyvena emigrantų, diplomatų, karininkų šeimose. Daugiausia Anglijoje ir Airijoje, bet yra išvykusių ir į Tailandą, Australiją ar Kiniją.

„Viena mergaitė matematikos mokytojai 3 valandą nakties iš Japonijos per „Skype“ skambino – norėjo pasiaiškinti, kaip spręsti uždavinį, o laikas nesutampa“, – pasakojo direktorius, pridurdamas, jog nuotolinis mokymas pasitarnauja ir svetur dirbančioms manekenėms bei Lietuvoje gyvenančioms mokyklos nebaigusioms mamoms, neįgaliesiems, vaikams, tiems, kurie dėl patyčių ar kitų priežasčių kategoriškai nesutinka eiti į mokyklą.

Bendrauja per „Skype“

Nuotolinis mokymas labai panašus į tradicinį: sudaromas tvarkaraštis, per konkrečią pamoką mokytojas prie kompiuterio sėdi Vilniuje, o mokiniai – ten, kur gyvena. Jeigu tuo metu dėl skirtingų laiko juostų ar kitų priežasčių mokinys negali dalyvauti pamokoje, užduotis ir specialioje mokomojoje terpėje esančią medžiagą gauna internetu.

Paklaustas, ar mokytojas gali netikėtai ko nors paklausti mokinio – patikrinti, ar jis netinginiauja, A. Daubaras sakė, jog tokia galimybė yra.

„Informacija dažniausiai keičiamasi susirašinėjant, tačiau konsultacijos vyksta per „Skype“ programą. Matydami vienas kitą mokinys ir mokytojas gali pasišnekėti ir spręsti uždavinius toliau“, – pasakojo mokyklos vadovas.

Sieks derinti nuotolinį ir tiesioginį mokymą

Viceministras: emigrantų vaikai turėtų socializuotis tose šalyse, kur gyvena
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Viceministras sakė puikiai suprantantis tėvus, kurie išvykę metams, nenori savo vaikams streso ir pasirenka nuotolinį mokymą minėtoje nuotolinio mokymo programas siūlančioje Ozo mokykloje.

„Tačiau ir tokiam laikotarpiui būtų sveika vaikui eiti į paprastą tos šalies mokyklą – pažiūrėkime, kaip į Lietuvą atvykę užsieniečiai savo vaikus leidžia į mūsų mokyklas, kuriose dėstoma netgi lietuvių kalba, kad vaikai elementariausiai socializuotųsi“, – pateikė pavyzdį V. Bacys.

Ministerijos atstovo nuomone, tėvai, jei yra tikri, kad išvykę tik metams, gal gali rinktis ir Ozo vidurinėje mokykloje siūlomą nuotolinį mokymą, juolab, kad vyresnėse klasėse tokia galimybė yra.

„Tačiau ministerijai kur kas svarbiau pagalvoti, kaip įteisinti nuotolinį mokymą vietiniams vaikams, kurie, pvz., kelis mėnesius per metus norėtų mokytis savo mokykloje, o kai negali, neišsibraukdami iš savo mokyklos sąrašų, turėtų galimybę tęsti mokslą Vilniaus Ozo vidurinėje mokykloje“, – pabrėžė viceministras.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (139)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (12)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (17)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Mobiliojo ryšio tiekėjams artėja atpildo valanda (66)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Lengvai ir gaiviai vakarienei: cukinijų ir vištienos kepsneliai (2)

Šiuo metu daugelio virtuvėse galima rasti vieną kitą cukiniją , tad šie kepsneliai – visų...

Mažu uždarbiu Palangoje skundžiasi ne visi: vos per 3 valandas – 200 eurų (24)

Iš Basanavičiaus gatvės kavinių sklinda muzika, tiesa, įvairovės nedaug, dažniausiai nevykusiai...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (152)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

Ruso oligarcho vestuvių puotoje – neregėta prabanga: milijonus kainuojantis žiedas, 8 aukštų tortas ir dvi nuotakos suknelės (10)

Rusas oligarchas Aleksejus Šapalovas vedė modelį Kseniją Cariciną (27 m.). Prabangi vestuvių...

Lietuvoje išaugo sergamumas infekcine mononukleoze: kaip apsisaugoti (4)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Lietuvoje...

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų (16)

Penktadienį, rugpjūčio 18 d. Rygoje vyksiančios kontrolinės krepšinio rungtynės tarp Lietuvos...