Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) nuo šiol kuruos lietuvių išeivijos studentus, vasaromis atvykstančius į Lietuvą atlikti profesinės praktikos. Tokį susitarimą praėjusią savaitę pasirašė VDU ir JAV lietuvių bendruomenės atstovai – VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka ir JAV lietuvių bendrijos pirmininkas Vytautas Maciūnas.
Zigmas Lydeka
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Ši sutartis mums labai reikšminga, nes tai – kur kas didesnio projekto, kurį pavadinome Pasaulio lietuvių akademija, dalis. Simboliška, kad universitetas, kuris prieš du dešimtmečius buvo atkurtas bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis, šiandien siekia vėl atsigręžti į savo ištakas ir vykdyti tautos vienijimo misiją, padėti išeivijos lietuviams užmegzti arba atnaujinti ryšius su Lietuva“, – sakė VDU rektorius prof. Z. Lydeka.

Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programa vykdoma jau nuo 2005 metų. Kiekvieną vasarą pagal šią programą lietuvių išeivijos studentai atvykdavo į Lietuvą stažuotis įvairiose valstybinėse įstaigose, ligoninėse, meno kolektyvuose ir nevyriausybinėse organizacijose.

„VDU indėlis šią programą turėtų dar labiau parturtinti: savo lėšomis universitetas skirs atsakingus VDU dėstytojus – praktikos vadovus, kurie sudarys individualią stažuotės programą kiekvienam universiteto kuruojam studentui, taip pat nemokamai apgyvendins universiteto bendrabutyje, suteiks galimybę lankyti lietuvių kalbos pamokas“, – sakė Z. Lydeka.

Stažuotei pasibaigus, už sėkmingai atliktą praktiką VDU kuruotiems šios programos studentams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai baigtą profesinę stažuotę ir įskaityti akademinius kreditus. Šie kreditai bus atitinkamai įvertinti studentui vasaros grįžus į JAV ar Kanados universitetus. 2010 metais stažuotę Lietuvoje atlikti ketina 58 išeivijos lietuvių studentai, šiemet jiems bus organizuota ir plati Lietuvos pažintinė programa.

„Stažuočių programa skirta vienyti mūsų išsibarsčiusią tautą, nors trumpam sugrąžinant išeivijos jaunimą į lietuvišką visuomenę, suteikiant jiems progą susipažinti su savo srities profesionalais iš Lietuvos. Praktikos metu užsimezga ilgalaikis profesinis bendradarbiavimas, o grįžę į namus studentai tarsi tampa Lietuvos „ambasadoriais“, nes savo bendraamžių tarpe skleidžia pozityvias žinias apie Lietuvą“ , – apie šių stažuočių naudą pasakojo JAV lietuvių bendrijos vykdomoji vicepirmininkė Birutė Bublienė.

VDU indėlis vienijant pasaulio lietuvius neapsiribos vien veikla kuruojant studentų stažuotes, nes ši iniciatyva – tai didesnio socialinio projekto, pavadinto Pasaulio lietuvių akademija, dalis.

Pasaulio lietuvių akademijos tikslas – burti lietuvių diasporą, skatinti išeivijos ir Lietuvos mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą akademiniuose projektuose, pritraukti besidominčius Lietuva ir jos kultūra. Šis projektas vienija daug veiklų: visus metus organizuojamus kursus, mainų programas, stažuotes, nuotolinio mokymosi galimybes. Kartu tai – ir idėjinis darinys, atviras įvairių klubų, asociacijų, bendruomenių iniciatyvoms.

Įvairios veiklos, palaikant ryšius su lietuvių diaspora, Vytauto Didžiojo universitete vykdomos jau ne vienerius metus: 11 metų iš eilės čia organizuojami lietuvių kalbos vasaros kursai, 10 metų veikia VDU Išeivijos studijų centras, kuriame kaupiamas ir tiriamas lietuvių išeivijos organizacijų ir atskirų asmenų kultūrinis, politinis bei mokslinis palikimas. Universitete neseniai pradėta vykdyti Migracijos politikos ir lietuvių diasporos studijų magistrantūros programa, studentams suteikianti išsamių žinių apie migracijos procesus, lietuvių diasporos kultūrinį ir intelektualinį paveldą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (1)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (686)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (246)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (27)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (39)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (165)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (9)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (191)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (5)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (6)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...