Dabar papasakosiu apie savo ekstremaliausią darbinės karjeros etapą Londone – reklaminių skrajučių platinimą po namus. Kaip jau rašiau anksčiau, atvykau į Angliją dirbti žurnalistu vietos lietuvių laikraštyje.
© Reuters/Scanpix

Deja, šis leidinys ilgai negyvavo, tad man teko keisti savo profilį – iš laikraščio darbuotojo tapau grindų klojėju, o vėliau – dar ir lapelių mėtytoju bei dažytoju. Tai kur tas lapelių mėtymo žavesys?

Aplinkos pakeitimas – į naudą?

Užsidarius laikraščiui „Europietis“, kuriame aš mažiau ar daugiau (ne)kokybiškai atlikinėjau žurnalisto ir net reklamos pardavimų vadybininko pareigas, mano ir laikraščio leidėjo keliai susikirsdavo vis rečiau. Padirbau jo grindų klojimo firmoje, pasiėmiau paskutinius pinigėlius už darbą laikraštyje ir… vėl supratau, kad pastovaus darbo kaip ir neturiu.

Tuo metu gyvenau Seven Kings rajone, Londono Rytuose. Vienoje iš pirmųjų šios istorijos dalių jau rašiau, jog draugas, kurio namuose buvau laikinai apsistojęs, mane su visa manta surinko ir išvežė į naująjį butą. Tą butą valdė neypatingai draugiška mano tautietė. Tada klestėjo ir dabar Londone klesti kambarių pernuomavimas – lietuvis išsinuomoja butą arba namą, pats gyvena viename kambaryje, o likusius kambarius išnuomoja savo tautiečiams. Žodžiu, tavo kambariokas gali būti visiškai atsitiktinis žmogus. Man taip ir buvo – bute, be šeimininkės su jos mažamečiu sūnumi, dar gyveno trys vaikinai. Iš jų nuolatinį darbą turėjo vienas. Taip jau sutapo, kad būtent jo kambaryje buvo laisva lova, kuri laikinai tapo mano privačiu kampeliu bendrabučio tipo bute.

Ilgai aš ten neištvėriau – savaitės dienomis namuose (jei tą butą galima vadinti namais) būdavo ramu – kas dirba, o kas sau ramiai namie sėdi. Bet savaitgaliais prasidėdavo festivaliai su degtine ir rusiška muzika. Ai, dar mano kambariokas girtas apsiverkdavo ir pasakodavo, kaip jis myli savo vaiką, kuris liko su mama Lietuvoje. Be abejo, jis buvo išsiskyręs. Vienas iš tokių balių baigėsi tuo, jog tas mano rusiškų dainų, degtinės ir girtų ašarų mėgėjas girtas sukėlė avariją… Vienintelė paguoda gyvenant tame bute buvo ta, jog nedingdavo daiktai. Atrodo, kad daiktai ir neturi dingti, bet tais laikais daliai Britanijos lietuvių apgauti ar apvogti savo tautietį buvo beveik prestižo reikalas.

Taip jau sutapo, kad visai netoliese kiti pažįstami lietuviai nuomojosi visą namą ir jame atsilaisvino kambarys. Nors už tą kambarį man reikėjo mokėti daugiau, bet ilgai nesvarsčiau ir palikau savo ankstesnius namus su linksmaisiais kambariokais. Tiesa, pagyvenusių žmonių porelė, vietoj kurios aš atsikrausčiau į naująjį namą, turėjo labai neblogą bizniuką Jie gatvėse rinkdavo anglų išmestus televizorius, kompiuterių monitorius, viską laikydavo savo kambaryje ir bandydavo nebrangiai prastumti savo tautiečiams Tada kartais pagalvodavau, kad iš XXI amžiaus pradžios Vilniaus papuoliau ne į Londoną, o į XX amžiaus vidurio (geriausiu atveju) Londoniškių kaimą.

Lapelių mėtymas. Kiekviena diena – naujas nuotykis

Mano naujieji namai buvo tarsi kolūkio bendrabutis – visi naujieji kambariokai ir kambariokės dirbo tam pačiam bosui, kuris ir pats gyveno su mumis ir, kurio vardu buvo išnuomotas visas namas. Šio vyriškio su spalvota praeitimi Lietuvoje biznis buvo padėvėtų rūbų rinkimas ir gabenimas į Lietuvą. Tapau smulkiu šios pinigų darymo mašinos sraigteliu Tokio verslo modelį prieš dešimtmetį žinojo visi Anglijos lietuviai – po butus ir namus išmėtomi reklaminiai lapeliai su prašymu senus nereikalingus rūbus palikti maišuose lauke. Tada pravažiuoja rinkėjų brigada ir surenka tuos maišus. Visi surinkti rūbai suvežami į vieną vietą, pakraunami į sunkvežimį ir išsiunčiami į Lietuvą. Lietuvoje jie arba parduodami skudurynuose, arba siunčiami dar toliau į Rytus. Kai kurios rinkėjų firmos nepasikuklindavo ant lapelių užrašyti, jog renka labdarą trečiojo pasaulio šaliai Lietuvai, kurioje visi miršta badu. Mano firmos lapeliai buvo kur kas kuklesni – lapelyje buvo prašoma tik padėti skurstantiems neturtingų šalių gyventojams.

Kadangi tuo metu nuolatinio darbo neturėjau, tad kibau į tų lapelių platinimą. Šio darbo privalumas ir minusas tuo pačiu metu – visada esi gryname orei bei mėtai lapelius nepažįstamose Londono vietose. Darbas nebuvo ypatingai sunkus, bet ganėtinai nuobodus – pasiimi tūkstantį lapelių ir vaikštai po kiemus mėtydamas juos į duryse esančias pašto skyles. O už durų kartais tykodavo įvairūs siurprizai. Pavyzdžiui, šuo, kuriam tavo pirštai su lapeliu atrodo labai panašūs į žaisliuką, kurį galima nukąsti. Arba pakalbėti norintys pagyvenę, neblaivūs britai. Sunkiausiai su tokiais būdavo Rytų Londono rajonuose, nes ten daugelis žmonių kalba koknių tarme, kuri sunkiai suprantama net daugeliui kitų Londono gyventojų.

Iš įvairiausių nutikimų bemėtant lapelius, labiausiai įsiminė viena diena Pietų Londone. Mėčiau lapelius pagrinde juodaodžių apgyvendintame ne pačiame ramiausiame rajone. Užsuku už kampo, o ten – akligatvis, kuriame gal penki ar šeši juodukai jaunuoliai sustoję ratu garsiai leidžia muziką. Na, visi tikriausiai esate girdėję apie Londono (ir ypatingai Pietų Londono) paauglių gaujas. Jų tarpusavio konfliktai kartais baigiasi nužudymais ar sunkioms traumomis. Tad, išvydęs tą kompaniją, tikrai pasijutau nemaloniai. Bet ką daryti – apsisukti ir eiti? Kažkodėl pagalvojau, kad geriausiai elgtis natūraliai ir išmėtyti lapelius po akligatvyje esančius namus. Viskas praėjo ganėtinai sklandžiai, išskyrus vieno vaikino repliką, kad šiukšlinti jų rajone negalima.

Kiti kolegos lapelių mėtytojai ir mėtytojos pripasakojo daugiau „linksmų“ nuotykių. Žmonėms tekdavo susidurti su eksibicionistais, bėgti nuo šunų, netikėtai užklupusius gamtinius reikalus atlikti perlipus tvorą kieno nors sode. Žodžiu, kupinas nuotykių ir išbandymų darbas. Beje, tikriausiai, nėra nė vieno Londono rajono, kuriame nebūčiau bent kartą mėtęs tų lapelių

Dar prisiminiau vieną momentą, kai tikrai užėjo pyktis. Vakare pavargęs po lapelių mėtymo grįžinėjau iš kažkurio Londono pakraščio ir prie manęs stotyje priėjo dvi apkūnokos merginos. Jos liūdnai paaiškino, kad šioje šalyje gyventi labai sunku ir todėl joms trūksta pinigų nusipirkti porciją bulvių fri. Beveik garantuoju, kad jos gyvenime nebuvo dirbusios, jų tėvai nebuvo dirbę ir net jų tėvų tėvai neturėjo tokio nepatogumo, kaip darbas…

Kitoje dalyje – kaip iš lapelių mėtytojo po truputi tapau dažytoju bei pradėjau savo pirmuosius mažus bizniukus.

Pirmoji šio pasakojimo dalis – čia.

Antroji šio pasakojimo dalis – čia.

Trečioji šio pasakojimo dalis – čia.

Ketvirtoji pasakojimo dalis – čia.

Remigijus Kostrovickas, Cepelinas.co.uk , Anglija.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (119)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Koalicijai braškant per siūles – neskelbtas Seimo vadovo ir V. Landsbergio susitikimas (450)

Trečiadienio ryte pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankė Tėvynės sąjungos –...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (14)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Mobiliojo ryšio tiekėjams artėja atpildo valanda (65)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Lengvai ir gaiviai vakarienei: cukinijų ir vištienos kepsneliai (2)

Šiuo metu daugelio virtuvėse galima rasti vieną kitą cukiniją , tad šie kepsneliai – visų...

Mažu uždarbiu Palangoje skundžiasi ne visi: vos per 3 valandas – 200 eurų (24)

Iš Basanavičiaus gatvės kavinių sklinda muzika, tiesa, įvairovės nedaug, dažniausiai nevykusiai...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (149)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

Ruso oligarcho vestuvių puotoje – neregėta prabanga: milijonus kainuojantis žiedas, 8 aukštų tortas ir dvi nuotakos suknelės (5)

Rusas oligarchas Aleksejus Šapalovas vedė modelį Kseniją Cariciną (27 m.). Prabangi vestuvių...

Lietuvoje išaugo sergamumas infekcine mononukleoze: kaip apsisaugoti (3)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Lietuvoje...

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų (11)

Penktadienį, rugpjūčio 18 d. Rygoje vyksiančios kontrolinės krepšinio rungtynės tarp Lietuvos...