Gegužės 16 d. Z. Baumanas turėjo skaityti paskaitą Vytauto Didžiojo universitete, o gegužės 17 d. iškilmingame Senato posėdyje jam turėjo būti įteiktos VDU garbės daktaro regalijos. Tačiau dėl šeimyninių aplinkybių likus kelioms dienoms iki profesoriaus atvykimo, jo vizitas į Lietuvą buvo atšauktas.

Kodėl apdovanojimas įteiktas Londone, o ne Lietuvoje, nei ambasada, nei VDU neskelbia.

Iškilmingoje apdovanojimo ceremonije garbės daktaro regalijas profesoriui Z.Baumanui įteikė VDU rektorius prof. habil. dr. Zigmas Lydeka ir VDU Politikos mokslų ir diplomatijos instituto direktorius prof. dr. Leonidas Donskis.

„Zygmuntas Baumanas yra vienas didžiausių pasaulio socialinių teoretikų ir vienas reikšmingiausių XX a. postmodernizmo atstovų. Jo talentas neišsitenka vienos mokslų srities ribose. Z. Baumanas jautriai suvokia socialinę teoriją, analizuoja įvairius šiandieninio visuomeninio gyvenimo reiškinius: kultūrą, etiką ir moralumą, laisvę, intymumą, draugystę, meilę ir kt. Mūsų universitetas, suteikdamas Z. Baumanui garbės daktaro regalijas, „įsirašo“ į garbingiausių pasaulio universitetų sąrašą“, – sakė ceremonijoje Londone dalyvavęs prof. L. Donskis.

Pasak profesoriaus, būdamas lenkų kilmės britų sociologu Z. Baumanas visuomet domėjosi Lietuvos intelektualine kultūra. Su jo palaikymu 2001 m. prestižinėje akademinėje leidykloje „Rodopi“ įkurta prof. L. Donskio redaguojama vienintelė Europoje tarptautiniu mastu leidžiama ir platinama knygų serija iš Baltijos studijų.

Z. Baumanas išpopuliarėjo 1989-aisiais pasirodžius veikalui „Modernybė ir holokaustas“. Už šią knygą 1990 m. jam buvo įteikta Amalfio sociologijos ir socialinių mokslų srities premija. Kaip vienas iškiliausių postmodernizmo teoretikų, savo darbuose Z. Baumanas analizuoja įvairius šiandienos visuomeninio gyvenimo reiškinius: šiuolaikinę kultūrą, politiką, etiką ir moralumą, laisvę. Į lietuvių kalbą yra išverstos Z. Baumano knygos „Globalizacija: pasekmės žmogui“ (2002) bei „Likvidi meilė: apie žmonių ryšių trapumą“ (2007), keletas kitų knygų fragmentų vertimų pasirodė specialybinėje sociologijos spaudoje.

Garbės daktaro vardą VDU Senatas suteikia turintiems tarptautinį pripažinimą Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams už didelius nuopelnus Lietuvos valstybei, pasaulio ar Lietuvos mokslui ir kultūrai bei Vytauto Didžiojo universitetui.

Po universiteto atkūrimo 1989 m. VDU garbės daktarų vardai suteikti 21 iškiliam asmeniui, tarp kurių – Vytautas Landsbergis, Stasys Lozoraitis, Czeslawas Miloszas, Marija Gimbutienė, Bernardas Brazdžionis, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Jonas Mekas, Valdas Adamkus, Vaira Vike Freiberga ir daugelis kitų.