Rudenį ketinančius streikuoti pedagogus finansų ministrė Dalia Grybauskaitė įspėjo, kad mokytojai nieko nelaimės mitinguodami ar kitaip protestuodami ir reikalaudami didesnių atlyginimų. Tai D.Grybauskaitė žurnalistams pareiškė ketvirtadienį po susitikimo su Seimo pirmininku Artūru Paulausku.
Dalia Grybauskaitė
© ELTA
Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovo Alekso Bružo teigimu, oficialus sprendimas dėl protesto akcijų dar nepriimtas, tačiau tai, kad nuo spalio "kažkas bus organizuojama, yra didelė tikimybė".

"Taip, tokie dalykai, kurie truks ne vieną dieną, gali prasidėti, tačiau tai nebus nei dideli streikai, nei mitingai, tiesiog akcijos prie valstybinių institucijų, būtinai prie Vyriausybės ir socialdemokratų būstinės", - BNS ketvirtadienį sakė A.Bružas.

Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkės Dalios Gricienės tvirtinimu, jos vadovaujama organizacija protestuojančius kolegas paremtų tik tada, jeigu "būtų patirtas taikių derybų fiasko".

Pasak finansų ministrės D.Grybauskaitės, į "visus bet kokius jėgos demonstravimus" siekiant didesnių darbo užmokesčių Vyriausybė nereaguos ir griežtai laikysis susitarimo su valdančiąja dauguma, kad "nuo mitingų ir streikų kiekio pinigų nepadaugės".

"Kantrybės taurė yra perpildyta ir riba peržengta, į jėgą reaguojama nebus", - teigė D.Grybauskaitė. Ji pabrėžė, kad pedagogų atlyginimų didinimo klausimas bus nagrinėjamas formuojant kitų metų biudžetą.

Pasak A.Paulausko, kitąmet planuojama didinti aukštųjų mokyklų ir institutų dėstytojų, socialinių ir ikimokyklinio auklėjimo įstaigų, pirmiausia - darželių, auklėtojų atlyginimus.

"Jeigu nebūtų galimybės mokytojams nustatyti tarifinių, analogiškų valstybės tarnautojams atlyginimų, bus numatytas palaipsnis perėjimas prie tokios darbo užmokesčio sistemos", - sakė A.Paulauskas.

Pasak jo, norint pakeisti atlyginimų už darbą mokytojams mokėjimo tvarką, reikalingas ir politinis visų partijų pritarimas, nes mokytojų algų didinimas biudžetui daug kainuotų. "Suma būtų tikrai įspūdinga, o kalba eitų apie šimtus milijonų litų", - tvirtino A.Paulauskas.

Jis prognozuoja, kad mokytojams nustačius analogiškus valstybės tarnautojams atlyginimus, jų darbo užmokestis padidėtų 20-30 proc.

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga reikalauja, kad 2004 metų biudžete mokytojų atlyginimams didinti būtų numatyta 90-120 mln. litų daugiau nei buvo skiriama 2003 metais.

D.Gricienė prognozuoja, kad nustačius tarifinių algų mokėjimo tvarką, pagal kurią mokytojams atlyginimai būtų mokami ne už turimas pamokas, kaip dabar, o už etatą, ne tik sumažės pedagogų atlyginimai, bet ir padaugės piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atvejų.

"Jeigu mokytojams kategorijas nustatys darbdavys, kaip yra siūloma, daug aukštos kvalifikacijos mokytojų gali finansiškai nukentėti vien todėl, kad darbdaviui nepatiks jų akių spalva ar jie kitaip neįtiks", - BNS sakė D.Gricienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (31)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (174)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1375)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (76)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...