Vilniaus universiteto studentams jau suteikta galimybė bendrauti su darbuotojų ieškančių įmonių atstovais. Universiteto patalpose atidaryto Karjeros centro ir “Karjeros mugės” kūrėjai tikisi suartinti akademinį jaunimą su verslo pasauliu bei įdarbinti Vilniaus universiteto studentus.
Karjeros centro steigėjų teigimu, studentai į “Karjeros mugę” bus kviečiami kiekvienais metais. Šiemet Vilniaus universiteto studentų atstovybės ir Karjeros centro organizuojamoje “Karjeros mugėje” dirbti ar atlikti praktiką studentams siūlė daugiau kaip trisdešimt kompanijų.

Šiais metais anketas užpildė ir į darbdaviams prieinamą duomenų bazę pateko beveik 3 tūkstančiai darbo ieškančių Vilniaus universiteto studentų. Iš jų didžiąją dalį sudarė studijuojantieji Ekonomikos bei Matematikos fakultetuose.

Vilniaus universiteto studentų teigimu, “Karjeros mugė” suteikia puikią galimybę sužinoti apie savo perspektyvas. “Manau, kad tokius renginius vertėtų organizuoti ir mokyklose - moksleiviams būtų lengviau pasirinkti ne tik patinkančias, bet ir paklausias specialybes”, - sakė gamtos mokslus studijuojantis Vytautas Trakimas.

“Tokio pobūdžio renginiai reikalingi studentams, tačiau esu nusivylusi, kad mugėje nėra tų įmonių atstovų, kuriems būtų reikalingi studijuojantieji specifines specialybes”, - kalbėjo būsimoji anglų filologė Sigita Mickevičiūtė.

Įėjimas į dvi dienas Ekonomikos fakultete vykusią “Karjeros mugę” buvo mokamas. “Visi norintys patekti į renginį turėjo sumokėti simbolinę dviejų litų sumą. Tačiau dėl to “Karjeros mugės” lankytojų nesumažėjo, o atvykusieji studentai nesiskundė - jie gavo “Karjeros mugės” katalogą, kuriame galima rasti naudingos informacijos apie darbuotojų ieškančias įmones”, - sakė Juozas Karmaza, atsakingas už renginio techninės dalies organizaciją.

Karjeros centro durys bus atviros visiems studentams, tačiau tik lankytojo teisėmis. Į Vilniaus universiteto karjeros centro duomenų bazę pateks tiktai įsidarbinti ar atlikti praktiką norintys Vilniaus universiteto studentai.

Kaip sakė Karjeros centro projektų administratorė Inga Savickaitė, sausio mėnesį bus pradedami vykdyti pirmieji centro projektai. Studentai bus kviečiami į seminarus, kuriuose bus analizuojamos efektyvios darbo paieškos, darbo dokumentų rengimo ir pildymo, kryptingo karjeros planavimo ir kiti studentams rūpimi klausimai. Be to, centras siūlys individualias ir grupines konsultacijas, kurių metu bus ne tik mokoma rašyti gyvenimo aprašymus, bet ir specialių testų pagalba sužinoti intelekto lygį.

Anot Karjeros centro direktorės dr. J.Vaičiūnaitės, Vilniaus universitetas jau yra sudaręs apie 500 dvišalių sutarčių, taigi ateityje studentai turės galimybę įsidarbinti ar atlikti praktiką ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Beje, Karjeros centro patalpose įrengtoje virtualioje bibliotekoje darbdaviai ras informaciją apie talentingus studentus, o pastarieji - apie darbuotojų ieškančias įmones.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (742)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (259)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (172)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (9)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (208)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (7)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...