VU studentai triukšmingai pradėjo naujus mokslo metus: vieni deklaravo meilę mokslui, kiti - alui

 (81)
Pirmadienio popietę centrinės Vilniaus gatvės priminė revoliucijos laikus – nuo Seimo iki Vilniaus universiteto (VU) žygiavo spalvinga ir triukšminga VU studentų ir dėstytojų eisena. Šimtai studentų taip pradėjo naujus mokslo metus.
Studentų eisena Gedimino prospektu
© DELFI / Tomas Vinickas

Šventinėje eisenoje žygiavę studentai siekė kuo originaliau pristatyti savo fakultetą. Štai Gamtos mokslų fakulteto auklėtiniai skandavo „Žalia“ ir gabeno sugautą „brakonierių“. Būsimi medikai ant neštuvų nešė pacientą ir praeiviams dalino „receptus“.

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentai įtikinėjo, kad „Balsuoti jėga“, istorikai tikino, kad „Istorijos niekas neklastos“, o „Istorikas irgi žmogus“.

Šiųmetėse skanduotėse buvo dažnas alaus motyvas. „Kai alus pigus, fizikas ramus“, - šaukė fizikai. Meilę alui išpažino ir istorikai, ir kitų fakultetų atstovai.

Kartu su studentais žygiavo VU rektorius akademikas Benediktas Juodka, prorektoriai, dekanai, dėstytojai. Vilniečiai šventiškai nusiteikusį jaunimą sutiko šypsenomis. Gedimino prospekte įsikūrusių įstaigų darbuotojai trumpam nutraukė darbus ir išlindo pasižiūrėti, kaip švenčia studentai.

„Man Rugsėjo 1-a šventė, džiaugsmas, kad pakliuvau ten, kur norėjau. Universitete kita atmosfera, nauji draugai, naujos pažintys. Čia prasideda kelias į gyvenimą“, - DELFI sakė eisenoje žygiavęs VU Tarptautinio verslo mokyklos pirmakursis Vytenis. Pasak Vytenio, vakare studentai ketina linksmybes pratęsti klube.

VU studentai nuo Seimo žygiavo iki universiteto Didžiojo kiemo, kur vyko iškilminga studijų metų pradžios Initium Semestri ceremonija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Jaunimo sodas

Antrasis etapas: liko 2,4 tūkst. nemokamų vietų

Universitetuose ir kolegijose po pirmojo priėmimo etapo liko 2 tūkst. 407 valstybės finansuojamos vietos ir studijų stipendijos, paskelbė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Prasideda priėmimo į aukštąsias mokyklas antrasis etapas

Penktadienį turėtų paaiškėti universitetuose ir kolegijose likusios laisvos vietos ir prasidės antrasis priėmimo etapas.

Vyriausybėje pagerbti geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai (12)

Vyriausybės rūmuose ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino šalies abiturientus ir profesinių įstaigų mokinius, sėkmingiausiai išlaikiusius brandos bei profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus.

Istorikai, filosofai ir filologai dažniausiai tampa pardavėjais (97)

Lietuvos aukštojo mokslo kai kurių studijų krypčių diplomas labiausiai tinka dirbti ne pagal kvalifikaciją, įgytą per ketverius metus, o pardavėjais, padavėjais ar kambarinėmis, rašo „Lietuvos žinios“.

Pasirinkusiems pedagogikos profesines studijas bus skiriama stipendija (29)

Vyriausybė pritarė siūlymui mokėti stipendijas studentams, aukštosiose mokyklose pasirinkusiems pedagogikos profesines studijas.