Liepos 4 dieną įteikti pirmieji „Visagino verslo kompetencijos centro“ diplomai. Juos gavo pirmoji importo-eksporto, kaimo turizmo vadybininkų laida. Diplomantai neabejoja, kad jų parengti verslo planai bus realizuoti artimiausiu metu, o „Visagino verslo kompetencijos centre“ įgytos žinios padės integruotis į Lietuvos socialinę–ekonominę aplinką, sakoma pranešime spaudai.
Kaimas
Lėšų, reikalingų verslo pradžiai, diplomantai ketina ieškoti Visagino savivaldybėje, per verslo inkubatorius bei suinteresuotuosius investuoti.

Pasak „Visagino verslo kompetencijos centro“ (VVKC) direktorės Lauros Jankauskaitės, kvalifikacijos kėlimo kursai truko pusę metų. Juos sėkmingai baigė ir diplomus apgynė 37 visaginiečiai. Jauniausiajam diplomantui 23-eji, vyriausiajam – 52-eji metai. Direktorės teigimu, amžius nekliudo siekti žinių. Priešingai – centro surengti kursai padės ieškoti naujų galimybių, būdų realizuoti intelektualųjį potencialą. Centro vadovės teigimu, Visagine apie 80 % namų ūkių turi tiesioginį priėjimą prie interneto ir aktyviai juo naudojasi. Dauguma Visagino gyventojų turi aukštąjį išsilavinimą.

Pasak šiuo metu nedirbančios, bet po kursų puoselėjančios viltis užsiimti nuosavu verslu, ponios Galinos Gavrilovos, svarbiausia, kad kursų metu ji išmoko tinkamai parengti verslo planą, įgijo pasitikėjimo savimi, artimųjų ir kolegų palaikymo. Kursus baigusiai moteriai ypač vertingi buvo praktiniai užsiėmimai pagal norvegų kompanijos „SYSLAB International“ metodiką, taip pat verslo imitavimo pratybos bei teorija. Pasak „Visagino verslo kompetencijos centro“ direktorės Lauros Jankauskaitės, tai viena labiausiai vertinamų pasaulyje bedarbių perkvalifikavimo bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimo metodikų.

P.Galina Gavrilova, kalbėdama apie verslo perspektyvas, sako, kad Visagino apylinkės tinkamos kaimo turizmui plėtoti. Ji teigia, kad Visagine beveik nėra privačių namų, dėl to kaimo turizmas galėtų turėti paklausą, o sukurta kaimo turizmo infrastruktūra skatintų įvažiuojamąjį turizmą iš Rusijos.

Kalbėdamas apie VVKC misiją ir pagrindinius tikslus, PHARE 2000 projekto „Verslo kompetencijos centro Visagine kūrimas“ vadovas Andrius Simonaitis teigė, jog pagrindinis centro tikslas – rengti importo-eksporto, kaimo turizmo vadybininkus, kurie imtųsi aktyviai kurti ir plėtoti verslo aplinką Visagine bei jo aplylinkėse. Jis mano, kad visaginiečiai galėtų atstovauti kompanijoms, turinčioms verslo ryšių, interesų Rusijoje. „Dauguma visaginiečių – rusakalbiai, turintys istoriškai nusistovėjusius ryšius su Rusija, todėl galėtų būti ypač vertingi ir naudingi siekiantiems efektyvių verslo ryšių tarp Lietuvos ir Rusijos“, – teigia projekto vadovas.

Pasak Lietuvos ekonominės plėtros agentūros (LEPA) atstovės Lauros Guobužaitės, VVKC veikla – puikus nedarbo problemų sprendimo pavyzdys konkrečiame mieste, regione. Pasak LEPA atstovės, daugelyje pasaulio šalių veikia taip vadinamos eksporto akademijos, kurios atlieka tokią pačią funkciją, kaip ir Visagino verslo kompetencijos centras – perkvalifikuoja žmones, spręsdami nedarbo problemas, taip pat skatina konkurencingumą, verslumą.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (259)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (44)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

B. Macron: vienintelė Emmanuelio problema ta, kad jis už mane jaunesnis

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono žmona Brigitte Macron sakė, kad imsis pirmosios...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (128)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (290)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

A. Navalnas: bedarbis V. Putino atstovo sūnus demonstruoja įspūdingus turtus (56)

Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno Kovos su korupcija fondas ketvirtadienį publikavo...

Hialurono rūgštis ar botulino toksinas: nauda ir pavojai (2)

Šiuolaikinėje visuomenėje grožis išties svarbus. O negirdėjusių apie hialurono rūgšties...

Lietuviai išrinko mėgstamiausią nacionalinį patiekalą (7)

Aplenkę šaltibarščius , kugelį ir kitus tradicinius lietuviškojo stalo patiekalus,...

Į Vilnių sugrįžta skrydžiai (18)

Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (45)

Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris...