Vilniaus mokykloms – nemokama žodynų programa

 (23)
Jau šiais mokslo metais Vilniaus miesto mokymo įstaigos galės naudotis nemokama atviro kodo žodynų programa „OpenDict“. Tai Vilniaus miesto savivaldybės dovana miesto biudžetinėms švietimo ir ugdymo įstaigoms. Žodynų programinei įrangai sukurti sostinės savivaldybė skyrė 12 tūkstančių litų, pranešė Vilniaus savivaldybė.
Programos „OpenDict“ kūrimą inicijavo ir ją sukūrė visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“ (www.akl.lt), bendradarbiaudama su gerai žinomo kompiuterinio žodyno „winLED“ autorinių teisių valdytoja UAB „VTEX“ (www.vtex.lt). Naujoji programa naudoja šios bendrovės žodynų tekstų duomenų bazę.

„OpenDict“ yra laisva daugiaplatformė žodynų programa, veikianti „Linux“ ir „MS Windows“ operacijų sistemose. Į šią programą gali būti įdiegtas neribotas žodynų skaičius. Vartotojas turi galimybę greitai ir patogiai naudotis įvairiais žodynais ir net susikurti savo žodynus. Žodynai gali būti grupuojami. Tuomet įvestas žodis ieškomas visuose grupėje esančiuose žodynuose. Paieškos istorija saugo ieškotus žodžius, kad vartotojui nereikėtų jų įsiminti ir prireikus įvesti antrą kartą.

UAB „VTEX“ programai „OpenDict“ pateikia licencinius „LED“ priedus (įskiepus). Tai anglų-lietuvių, lietuvių–anglų, bei vokiečių–lietuvių ir lietuvių-vokiečių kompiuterinės žodynų duomenų bazės. Įskiepas yra licencinis ir gali būti naudojamas tik įsigijus licenciją. Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinės švietimo ir ugdymo įstaigos minėtais įskiepais galės naudotis nemokamai neribotą laiką. Programos diegimui darbo vietų skaičius taip pat neribojamas.

„OpenDict“ programa kartu su UAB „VTEX“ žodyno įskiepais nemokamai naudotis turės teisę ir visi namų vartotojai. Valstybinės institucijos, komercinės ar viešosios struktūros tai galės daryti tik įsigiję įskiepų licencijas. Išimtis yra vartotojams, dirbantiems „Linux“ operacinėje sistemoje. Tokie vartotojai iki 2005 metų galės nemokamai naudoti „Linux“ operacinei sistemai skirtą žodynų programą su minėtais įskiepais. Programa bus patalpinta Vilniaus miesto savivaldybės ir organizacijos „Atviras kodas Lietuvai“ tinklalapiuose bei tarptautiniuose programinės įrangos portaluose.

Programos „OpenDict“ autorius Martynas Jocius šiemet baigė vidurinę mokyklą Alytuje ir įstojo į Vilniaus universitetą. Vaikinas studijuoja programų sistemas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Jaunimo sodas

Pamėgtų saldumynų priedai turi ir papildomą efektą (2)

Konservantai ir dirbtiniai dažikliai vaikų pamėgtuose skanumynuose – ryškiaspalviuose gėrimuose ir saldainiuose – gali skatinti hiperaktyvumą. Tokią išvadą padarė britų mokslininkai. Į jų tyrimų rezultatus atsižvelgė Didžiosios Britanijos maisto produktų standartų agentūra.

Keturi jaunuoliai siekia parodyti, kad Kaunas jau seniai nėra marozų miestas (136)

Ultramadingi, veiklūs, drąsūs kauniečiai Justas Vonžodas, Diana Pūraitė bei Rokas Krilavičius, projekto ir paskyros „Cool Kids Of Kaunas“ socialiniame tinkle „Facebook“ pradininkai, susibūrė tam, kad visiems įrodytų, koks įdomus yra Kauno miestas. Pozityvumą skleidžiantis jaunimas teigia, kad būti cool nėra taip sunku.

Prezidentė: investuodami į vaikus, investuojame į visos Lietuvos ateitį (93)

Šeštadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ trečią kartą vyksta edukacijos ir švietimo konferencija „Atsakinga tėvystė“. Konferencijos dalyvius sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė

Pasidavė ir geriausias A. Maldeikienės mokinys: po pusmečio VU – atviras laiškas feisbuke (730)

Kiek daugiau nei pusmetį dėstytoju Vilniaus universitete (VU) dirbantis Tautvydas Marčiulaitis savo ateities su šia profesija nebesieja. Pašnekovo teigimu, problema yra tai, kad Lietuvai dėstytojų nereikia ir tuo esą jis įsitikino asmeniškai.

J. Petrauskienė mokytojams gerų žinių skelbti neskuba (162)

Rengiamas etatinio mokytojų atlyginimų modelio įvedimas brangiai kainuos ir šiam pokyčiui reikiamų lėšų rasti nebus paprasta, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.