Vilniaus mokykloms – nemokama žodynų programa

 (23)
Jau šiais mokslo metais Vilniaus miesto mokymo įstaigos galės naudotis nemokama atviro kodo žodynų programa „OpenDict“. Tai Vilniaus miesto savivaldybės dovana miesto biudžetinėms švietimo ir ugdymo įstaigoms. Žodynų programinei įrangai sukurti sostinės savivaldybė skyrė 12 tūkstančių litų, pranešė Vilniaus savivaldybė.
Programos „OpenDict“ kūrimą inicijavo ir ją sukūrė visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“ (www.akl.lt), bendradarbiaudama su gerai žinomo kompiuterinio žodyno „winLED“ autorinių teisių valdytoja UAB „VTEX“ (www.vtex.lt). Naujoji programa naudoja šios bendrovės žodynų tekstų duomenų bazę.

„OpenDict“ yra laisva daugiaplatformė žodynų programa, veikianti „Linux“ ir „MS Windows“ operacijų sistemose. Į šią programą gali būti įdiegtas neribotas žodynų skaičius. Vartotojas turi galimybę greitai ir patogiai naudotis įvairiais žodynais ir net susikurti savo žodynus. Žodynai gali būti grupuojami. Tuomet įvestas žodis ieškomas visuose grupėje esančiuose žodynuose. Paieškos istorija saugo ieškotus žodžius, kad vartotojui nereikėtų jų įsiminti ir prireikus įvesti antrą kartą.

UAB „VTEX“ programai „OpenDict“ pateikia licencinius „LED“ priedus (įskiepus). Tai anglų-lietuvių, lietuvių–anglų, bei vokiečių–lietuvių ir lietuvių-vokiečių kompiuterinės žodynų duomenų bazės. Įskiepas yra licencinis ir gali būti naudojamas tik įsigijus licenciją. Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinės švietimo ir ugdymo įstaigos minėtais įskiepais galės naudotis nemokamai neribotą laiką. Programos diegimui darbo vietų skaičius taip pat neribojamas.

„OpenDict“ programa kartu su UAB „VTEX“ žodyno įskiepais nemokamai naudotis turės teisę ir visi namų vartotojai. Valstybinės institucijos, komercinės ar viešosios struktūros tai galės daryti tik įsigiję įskiepų licencijas. Išimtis yra vartotojams, dirbantiems „Linux“ operacinėje sistemoje. Tokie vartotojai iki 2005 metų galės nemokamai naudoti „Linux“ operacinei sistemai skirtą žodynų programą su minėtais įskiepais. Programa bus patalpinta Vilniaus miesto savivaldybės ir organizacijos „Atviras kodas Lietuvai“ tinklalapiuose bei tarptautiniuose programinės įrangos portaluose.

Programos „OpenDict“ autorius Martynas Jocius šiemet baigė vidurinę mokyklą Alytuje ir įstojo į Vilniaus universitetą. Vaikinas studijuoja programų sistemas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Jaunimo sodas

Studentas iš Šri Lankos mokosi Lietuvoje, bet jau sužinojo, ką reiškia Rusijos tarnybos (105)

Pastaruoju metu, kai vis daugiau Lietuvos abiturientų palieka šalį ir vyksta studijuoti į užsienį, Lietuvos universitetai sulaukia nuosekliai didėjančio užsienio studentų srauto.

Dviguba šventė: VGTU absolventei vaikinas pasipiršo diplomų įteikimo ceremonijos metu (38)

Ketvirtadienį vykusi VGTU KIF ir SF diplomų teikimo ceremonija vienai absolventei tapo dviguba švente.

Vilniuje prasideda bažnyčios organizuojamos Lietuvos jaunimo dienos (21)

Penktadienį Vilniuje prasideda Lietuvos jaunimo dienos. Tai aštuntą kartą organizuojamas religinis renginys, kuriame laukiama daugiau kaip 5 tūkst. dalyvių.

Pristatė tyrimą apie studijų būklę Lietuvoje: situacija dramatiška (144)

Per penkerius metus studentų skaičius universitetuose sumažėjo 25 proc., kartu (6 proc.) mažėjo ir išlaidos studijoms, tačiau ūkiui ir administravimui paskirstomos lėšos išaugo beveik 40 proc. Maža to, absolventų pasirengimas dirbti žemas, o priekaištų studijų kokybei turi tiek studentai, tiek ekspertai.

Vaikų peštynės su peiliuku Širvintų rajone: žaizdą pridengė tualetiniu popieriumi ir išleido namo (89)

Širvintų rajono Vileikiškių kaimo bendruomenės vaikų dienos centre 12-metė bendraamžiui peiliuku perpjovė nosį ir lūpą. Berniukui prireikė Vilniaus medikų pagalbos. Vietos gyventoja įtaria, kad incidentą mėginta nuslėpti, nes policiją ir greitąją medicinos pagalbą iškvietė ne dienos centro darbuotojai, o po kurio laiko apie nelaimę informuota savivaldybės specialistė.