Panevėžio „Verdenės“ pagrindinės mokyklos vadovas pripažįsta, kad klasėse patiems neužsikamšius ir neužsiklijavus langų, iki raudonumo kaistantys radiatoriai šildytų tik palei mokyklą besidriekiančią gatvę.
© "Panevėžio balsas"
„Vėjo perpučiami langai yra visų sovietmečiu statytų ir iki šiol nerenovuotų miesto mokyklų bėda“, - vakar PB konstatavo Panevėžio miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus Kapitalinės statybos poskyrio vyriausiasis specialistas Mykolas Buzys.

Taip tarnautojas reagavo išgirdęs apie „Verdenės“ pagrindinės mokyklos mokinių tėvų skundus, esą atėjus žiemai jų vaikai per pamokas šąla. Dienraščiui tuo pasiguodę tėvai teigė girdėję, jog seniems nesandariems mokyklos langams pakeisti Savivaldybė yra skyrusi lėšų, ir piktinosi, kodėl šie darbai iki šiol nebuvo pradėti.

Kapitalinės statybos poskyrio vyriausiojo specialisto M.Buzio teigimu, „Verdenės“ pagrindinei mokyklai remontuoti šiais metais pinigų iš tiesų yra numatyta, bet ne iš miesto, o iš valstybės biudžeto.

„Verdenės“ pagrindinei mokyklai sulauksime 150 tūkstančių litų, tačiau šios lėšos skirtos tik stogui bei sporto salei renovuoti“, - pranešė M.Buzys.

Tikisi ir daugiau lėšų

Vyriausiojo specialisto duomenimis, po 150 tūkstančių litų iš valstybės biudžeto šiemet gaus ir 5-oji, „Ąžuolo“ bei „Vilties“ vidurinės mokyklos, po 200 tūkstančių litų - Pradinė mokykla, „Minties“ vidurinė ir „Linelio“ vaikų darželis, 100 tūkstančių litų - „Vyturio“ vidurinė mokykla.

M.Buzys vylėsi, kad šios valstybės biudžeto lėšos Panevėžio švietimo įstaigoms renovuoti - nepaskutinės. „Esu girdėjęs, kad šalies mokykloms atnaujinti Vyriausybė planuoja panaudoti ir dalį už parduotą „Mažeikių naftos“ bendrovę gautų pinigų. Jeigu jų bus skirta ir mums, miesto politikams pritarus, galbūt papildomų lėšų teks ir naujiems „Verdenės“ pagrindinės mokyklos langams“, - svarstė dienraščio pašnekovas.

Paklaustas apie Savivaldybės indėlį į šių metų Panevėžio švietimo įstaigų renovacijas, M.Buzys sakė, jog miesto biudžete yra numatyta 700 tūkstančių litų sumokėti už J.Žemkalnio gimnazijoje jau atliktus remonto darbus.

„Šiemet taip pat bus renovuojama „Žemynos“ vidurinė mokykla - atnaujinamas stogas, keičiami langai, remontuojamas baseinas. Šiai renovacijai bus naudojami Švietimo ir mokslo ministerijos skirti pinigai iš valstybinės mokyklų tobulinimo programos. Kitąmet iš šios programos turėtų būti finansuojami ir M.Karkos vidurinės mokyklos atnaujinimo darbai“, - dėstė Miesto ūkio Kapitalinės statybos poskyrio vyriausiasis specialistas M.Buzys.

Gelbėjasi užkamšydami langus

„Mūsų mokykla kapitališkai neremontuota jau trisdešimt metų, todėl visiškai aišku, kad patys nesiimdami jokių priemonių šildytume ne klases, o Parko gatvę“, - sužinojęs apie mokinių tėvų skundus dėl esą šąlančių per pamokas, o paskui sergančių savo vaikų, vakar dienraščiui sakė „Verdenės“ pagrindinės mokyklos direktorius Vilhelmas Šalkauskas.

Pasak direktoriaus, kasmet žiemos išvakarėse senus mokyklos langus vata ar popieriumi uoliai kamšo ir klijuoja ne tik valytojos, bet ir patys mokiniai. „Ir mes, mokytojai, kasdien patikriname, ar langai sandarūs. Radiatoriai mokykloje kaista iki raudonumo, todėl šalta tikrai ne visose klasėse. Kokia temperatūra bus vienoje ar kitoje klasėje, dažniausiai priklauso nuo lauke pučiančio vėjo krypties“, - PB aiškino „Verdenės“ pagrindinės mokyklos direktorius V.Šalkauskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (35)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (27)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (83)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (86)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1126)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (53)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (85)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...