Valstybinio lietuvių k. egzamino rezultatų teks laukti mėnesį

 (53)
Mokyklinio lietuvių kalbos egzamino vertinimai bus aiškūs po 9 darbo dienų, o valstybinio – liepos 1 dieną, praneša Nacionalinis egzaminų centras.
Valstybinio lietuvių k. egzamino rezultatų teks laukti mėnesį
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Lietuvių gimtosios kalbos egzaminų rezultatai turėtų paaiškėti birželio 23-ąją. Pirmadienį gimtosios lietuvių kalbos valstybinį egzaminą laikė 25572, mokyklinį – 19211 kandidatas. Tautinių mažumų mokyklose valstybinį lietuvių kalbos egzaminą laikė 2053, mokyklinį – 1813 kandidatų.

Kaip DELFI patvirtino Nacionalinio egzaminų centro direktorius Saulius Zybartas, iš mokyklinio egzamino pirmadienį pašalintas tik vienas abiturientas. Teisės laikyti egzaminą vilnietis neteko dėl to, kad grubiai pažeidė taisykles - atsinešė mobilųjį telefoną.

Pasak centro atstovų, šalies savivaldybių pateiktos žinios patvirtina, kad egzaminas prasidėjo ir vyko sėkmingai.

Pirmadienį organizuotas pirmasis brandos egzaminas ne tik vienintelis privalomas, bet ir vienintelis likęs dviejų tipų – mokyklinis ir valstybinis – brandos egzaminas

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Jaunimo sodas

Peržengė visas ribas? Už pusantros minutės išsišokimą – į teismo suolą (332)

Dėmesį į aukštojo mokslo ir darbo rinkos problemas Lietuvoje norėję atkreipti studentai pateko į itin keblią situaciją.

Jauniausi Konstitucijos egzamino dalyviai piešė 25-erių sulaukusią Lietuvą piešinių galerija ir balsavimas (15)

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija kartu su partneriais jau devintus metus iš eilės organizuoja Konstitucijos egzaminą. Pirmajame etape, kuris įvyko rugsėjo 29 d., dalyvavo per 31 tūkstantį dalyvių įvairiose kategorijose.

„Pinigų kartos“ aukštasis mokslas: Vilniaus universitetas (11)

„Pinigų karta" toliau nagrinėja penkis banginius, ant kurių laikosi aukštasis mokslas. Svarbiausi faktai apie penkis didžiausius Lietuvos universitetus, šiais metais pradėtos naujovės, pirmakursių klausimai rektoriams bei ekspertų komentarai. Paskutinis banginis, į kurio vidų lendame, Vilniaus universitetas.

4 sprendimai, kurie padės Lietuvai tapti naująja Šveicarija (85)

Lietuva turi potencialo tapti naująja Šveicarija, bet novatoriškos valstybės titulu galėsime didžiuotis tik pakeitę požiūrį į mokslą. Tiesa, neretai pirštais baksnojantieji į trūkumus pamiršta pasiūlyti problemų sprendimo būdų. Tačiau ne šįkart.

Atvirą laišką ministrei parašęs dešimtokas kritiką išrėžė ir jai į akis (867)

Atvirą laišką per DELFI švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei parašęs dešimtokas Tautvydas Kiršys susilaukė ypatingo jos dėmesio. Trečiadienio vakarą jis buvo pakviestas į Švietimo ir mokslo ministeriją.