Kaip kiekviena valstybė ir jos miestai, taip ir kiekvienas universitetas bei jo fakultetai turi savų problemų – vyraujant tokiai švietimo sistemai tai turbūt neišvengiama. Idealistinis požiūris į dėstytojų bei valdžios gražius ir draugiškus santykius vyresniųjų kursų studentų sutinkamas su ironiška šypsena. Pastarąją kartais galima įžvelgti ir pirmakursio veide. Šįkart ironiškos studentų šypsenos – Šiaulių universiteto Menų fakultete, kurio valdžia jau ne vieną mėnesį sprendžia Audiovizualinio meno (toliau – AVM) katedroje įrengtos, tiksliau – beveik įrengtos, fotostudijos klausimą.
© "Jaunimo balsas"

Audiovizualinį meną studijuojantys Šiaulių Universiteto studentai beveik kasdien susiduria su poreikiu studijų metu naudotis ne tik kompiuterine, bet ir studijos technika – ar garso įrašymo, ar apšvietimo.

Tokiam poreikiui patenkinti AVM katedroje buvo įrengta fotostudija su gana modernia apšvietimo bei kita įranga, tačiau studijai dar nepradėjus veikti fakultetų bei katedros vadovybė susiginčijo. „Mažesnioji problema – prastai įrengtos studijos grindys, padengtos žaliu kilimu, visiškai netinkančiu fotostudijai“, – kalbėjo AVM katedros vedėjas lekt. Rimantas Plungė. – „Didesnioji problema – fotostudijos administravimas. Šis klausimas buvo sprendžiamas jau keliuose fakulteto posėdžiuose, bet rezultatų nėra.“ Vedėjo teigimu, naujai įrengtą studiją staiga parūpo administruoti net kelioms Menų fakulteto katedroms, kurių vedėjai turėjo savų argumentų „kovodami“ už studijos priklausomybę.

„Vieni teigė, kad jų studentams studija yra nemažiau reikalinga, nei studijuojantiems audiovizualinį meną, nors man sunku suvokti, kaip kažkieno poreikis gali pranokti poreikį studentų, kurių studijos bei kūryba tiesiogiai siejasi su šios įrangos teikiamomis galimybėmis. Ši fotostudija mūsų katedros studentams – ne būdas įamžinti savo kūrinius, o būdas tuos kūrinius įgyvendinti“, – kalbėjo lekt. Rimantas Plungė.

ŠU Menų fakulteto, kuriam priklauso AVM katedra, dekano doc. Vytauto Žalio nuomone, priežasčių fotostudijos administravimą paskirti fakultetui yra daugiau: „Visų pirma tai reikštų paprastesnį veiklos derinimą. Jeigu fotostudija būtų priskirta AVM katedrai, kitų katedrų studentams, norintiems pasinaudoti studijos teikiama technika, pirmiausiai reikėtų laiką ir tvarką derinti su savo vedėjais, o šiems kreiptis į AVM katedros vedėją“, – pasakojo doc. Vytautas Žalys.

Dekano teigimu, studijos valdymą paskyrus fakultetui būtų patogiau studijos darbą viešinti, tam tikros katedros nebūtų išskiriamos. „Ilgai stengiausi suvienyti visą fakultetą mažindamas tiek patalpų, kuriose vyksta studijos, kiekį, tiek skirdamas kiek įmanoma daugiau finansavimo tų pastatų tvarkymui. Norėčiau, kad skirtingų specialybių studentai kuo dažniau susitiktų, kiltų daugiau bendrų problemų ar projektų“.

Dėl šių priežasčių, ŠU Menų fakulteto dekano doc. Vytauto Žalio teigimu, visos fakulteto patalpos turėtų būti bendros. „Nesame mes tokie turtingi, kad galėtumėme giminingoms specialybėms rengtis panašios paskirties atskiras studijas ar atskirai pirkti vienodą įrangą“. – kalbėjo dekanas.

Šiuo metu AVM katedroje esanti fotostudija laikinai administruojama katedros vadovybės, o visi norintys studentai gali laisvai ja naudotis, nors prioritetas teikiamas būtent Audiovizualinio meno katedros studentams. Pasak katedros vedėjo, jeigu studija atitektų kitos katedros ar net viso fakulteto valdžion, AVM katedra prarastų ne tik galimybę suteikti savo studentams reikalingą aplinką studijoms bei kūrybai: „Yra nemaža tikimybė, kad katedrai netekus studijos, iš jos bus atimta ir visa sukaupta technika: kelios vaizdo bei fotokameros, kuriomis šiuo metu laisvai gali naudotis studentai.“

AVM katedros vedėjo teigimu, jo siūlymas visas fakulteto katedrų studijas paskirti administruoti fakulteto vadovybei buvo atmestas. „Kitos katedros taip pat turi savas studijas, į kurias dėl man nesuprantamų priežasčių dažnai kitų katedrų studentai nėra įleidžiami. Iš mūsų katedros norima atimti ne tik studiją, bet ir visą įrangą.“

Rimanto Plungės teigimu, tada AVM katedra būtų vienintelė fakultete,
neturinti savo įrangos. „Galbūt verta problemą išspręsti visų fakulteto studijų administravimą paskyrus fakulteto vadovybei?“, – pasakojo AVM katedros vedėjas. „Manau, kad studiją turėtų administruoti AVM katedra. Taip būtų patogiau, nes studija yra mūsų katedros patalpose.“

Šiaulių Universiteto Menų fakulteto dekanas V. Žalys laikėsi kitokios nuomonės. Jo teigimu, studija visų pirma dar nėra visiškai įrengta. „Studijos veikla gerokai suaktyvėjo šių metų sausio mėnesį iš dalies išsprendus studijos grindų dangos problemą, nes statybos metu grindys buvo padengtos tokia danga, kuri niekaip nedžiuvo, buvo sunku ją valyti. Visgi manau, kad laukia dar nemažai pakeitimų – kaip ir pats studijų procesas, tai nuolat besikeičiantis darinys“, – kalbėjo V. Žalys.

Docentas nesutiko su dažnai tarp studentų girdima nuomone, kad vykę posėdžiai fotostudijos klausimu buvo bevaisiai. „Įvyko vienas lemiamas fakulteto tarybos posėdis, kurio metu buvo išsakytos visos pozicijos šiuo klausimu.“ ŠU Menų fakulteto dekano teigimu, tai, kad posėdžio metu buvo palaikančių ir studijos priskyrimą AVM katedrai, ir priklausomybę visam fakultetui, ir susilaikiusiųjų rodo, kad visi nori geriausio sprendimo, bet problemą suvokia savaip. „Todėl nenorėčiau teigti, kad posėdis buvo nesėkmingas“, – pasakojo dekanas.

Ne vieno studento nuomonė panaši į lekt. Rimanto Plungės išsakytą požiūrį: „Manau, kad studiją turėtų administruoti mūsų katedra“, – nuomone dalinosi AVM katedros pirmakursis Matas. – „Žinoma, tai nereiškia, kad kitų katedrų studentams kelias į ją būtų užkirstas – tereiktų gauti dėstytojo parašą bei užsiregistruoti iš anksto. Visgi administravimą paskirti AVM katedrai logiškiausia: čia ir prižiūrėti tinkamų specialistų yra, ir šios katedros studentams studija reikalinga bene labiausiai“. Studentas apgailestavo, kad studijos likimas sprendžiamas taip ilgai. „Posėdis po posėdžio, o sprendimas dar nepriimtas“. Nepaisant to, šiuo metu studija ir katedrai priklausanti technika bent teoriškai yra pasiekiama kiekvienam studentui.

Visgi ne visi studijuojantys Audiovizualinį meną buvo tokie kategoriški naujosios fotostudijos administravimo klausimu. Pirmakursės Emilijos teigimu, visiškai nesvarbu, kas administruos studiją. „Manau, kad svarbiausia, jog nauja įranga ir aplinka būtų lengvai pasiekiama studentams, kuriems ši studija buvo įrengta. Koks skirtumas, kas administruoja?“ Pasak AVM katedros pirmakursės, didesnė proble-ma yra ne teorinis, bet praktinis įrangos pasiekiamumas studentams. „Katedros turima vaizdo bei foto įranga nesinaudoju, tačiau žinau, jog ne visi norintys pasinaudoti gauna progą“, – pasakojo Emilija.

Kiekviena vienokią ar kitokią valdžią turinti institucija neišvengia savų peripetijų. Kartais jos darbą bei patirtį paįvairina, o kartais, deja, per daug gerai atspindi aukštesnius valdžios sluoksnius. Kaip bebūtų, nukenčia dažniausiai tie, kurie valdžią tiesiogiai ar netiesiogiai renka. Belieka tikėtis, kad ŠU Menų fakultete iškilusi fotostudijos administravimo problema bus greit išspręsta ne kieno kito, bet studentų naudai.

"Jaunimo balsas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (16)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (13)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (342)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (152)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (144)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Skaitmeninės legendos: A. Sabonis ir Š. Marčiulionis žais tarp visų laikų NBA geriausiųjų?

Vasarai artėjant prie pabaigos NBA vaizdo žaidimų kūrėjai atskleidžia vis daugiau paslapčių...

„Velomaratono“ dalyviai slysčiojo lietaus išpraustame Vilniuje, bet gerino pernykščius rezultatus (9)

Sekmadienį aštuntą kartą startavo masiškiausias šalyje dviračių sporto renginys...

Sugriuvus automobilių stovėjimo aikštelei, mašinos pakibo ore (14)

Nottinghamo centre, įgriuvus daugiaaukštei automobilių aikštelei, dalis joje stovėjusių mašinų...

Pirštelius apsilaižysite: traški vištiena amerikietiškai (21)

Šios traškios vištienos nėra net ko lyginti su greito maisto užkandinių patiekalu – skonis...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (40)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...