Nenorėdamas atsilikti nuo mokslų, moksleivis po traumos sugipsuotais pečiais pats atėjo į mokyklą. Jo motina kone dvi savaites prašė skirti mokymą namuose. Tačiau S.Dacho vidurinės mokyklos administracija neskubėjo padėti nelaimę patyrusiam savo moksleiviui. Jai neįtiko net dvi medikų parašytos pažymos.
Stop
Patyrė traumą

Žaisdamas kieme, rugsėjo 5 dieną aštuntokas susilaužė kairįjį raktikaulį. Vaikas buvo sugipsuotas. Pasak medikų, toks bus keturias penkias savaites, o gal ir ilgiau. Susirūpinusi, kad vaikas gali atsilikti moksluose, motina paskambino klasės auklėtojai. Ši sakė, kad tokios nelaimės atveju moksleiviui galimas mokymas namuose. Auklėtoja mamai patarė iš gydytojų paimti pažymą, kad traumuotam moksleiviui reikalingas mokymas namuose.

Motina taip ir padarė. Bet, pasirodo, net dvi viena po kitos parašytos gydytojų pažymos neįtiko mokyklos administracijai - vietoje žodelių „rekomenduojame“ ar „prašome“, turėjo būti „skirti“ mokymą namuose.

Atėjo į mokyklą

Tokio formalaus požiūrio įskaudinta motina nebesirūpino trečiąja medikų pažyma. Jai rūpėjo, kad vaikas neatsiliktų moksluose. Nesulaukęs pedagogų namuose, praėjusį penktadienį sugipsuotas moksleivis pats atėjo į mokyklą.

Dešine ranka jis gali rašyti, sunkiau nešti kuprinę. Tačiau motinai buvo ypač neramu, ar per pertraukų grūstis judrūs moksleiviai netyčia neužgaus jos sugipsuoto vaiko. Tuomet gali grėsti net operacija...

Pavaduotoja teisinosi

„Suprantu, tai biurokratija“, - sakė S.Dacho vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Petrošienė, praėjusį penktadienį „Klaipėdai“ pasiteiravus jos nuomonės. Pedagogė teisinosi, kad iš mokyklos Švietimo skyrius reikalauja medikų pažymos su formuluote „skirti mokymą namuose“. V.Petrošienė sakė nežinojusi, kad sugipsuotas vaikas atėjo į mokyklą, bet pripažino, kad tai nėra saugu.

Pažadėjo mokyti

Nors trečiosios medikų pažymos su nelemtuoju „skirti“ mokyklos administracija dar neturėjo, tačiau tą pačią dieną V.Petrošienė telefonu susisiekė su traumuoto moksleivio motina ir pažadėjo, kad jos sūnus bus mokomas namuose.

Kuruojanti mokymą namuose Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyresnioji inspektorė Danutė Tamulionienė „Klaipėdai“ patvirtino, kad Švietimo ir mokslo ministerija reikalauja medikų pažymų būtent su žodeliu „skirti“. Tačiau valdininkė tikino nieko nežinojusi apie šį konkretų atvejį S.Dacho vidurinėje mokykloje, kuomet traumuoto moksleivio motina kone dvi savaites neprisiprašė pedagogų pagalbos.

Reikėjo padėti

„Aplinkui visi tik ir kalba, kad vaikai nelanko mokyklų. Bet pabandyk, žmogau, pasiekti, kad nelaimę patyręs vaikas mokytųsi“, - ne be nuoskaudos kalbėjo traumuoto S.Dacho moksleivio motina. Pasak jos, viską buvo galima padaryti taikiai, žmogiškai ir pedagogiškai. Tereikėjo mokyklai nenusisukti nuo mokslo siekiančio ir bėdą patyrusio savo moksleivio. O dirbanti motina būtų radusi laiko ir trečiajai medikų pažymai, kaip kad rado laiko pirmosioms dviem.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (134)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (133)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (135)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Batelių paieška pajūryje: ar įmanoma rasti nebrangių ir įspūdingų batų? (9)

Kad Palangoje galima atrasti stilingų apdarų, DELFI Stilius jau įsitikino. Todėl šį kartą...

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija

Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus....

Pirštelius apsilaižysite: traški vištiena amerikietiškai (2)

Šios traškios vištienos nėra net ko lyginti su greito maisto užkandinių patiekalu – skonis...

Sugriuvus automobilių stovėjimo aikštelei, mašinos pakibo ore (5)

Nottinghamo centre, įgriuvus daugiaaukštei automobilių aikštelei, dalis joje stovėjusių mašinų...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (33)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (28)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (234)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...