Šalies mokyklos Rugsėjo 1-osios šventei renkasi skirtingas dienas

 (57)
Šalies mokyklos mokslo metų pradžios šventei renkasi skirtingas dienas - maždaug pusėje įstaigų šventė vyks rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, apytiksliai tiek pat ją nukels į rugsėjo 3-ąją, pirmadienį.
Rugsėjo 1 - ji Kaune
Rugsėjo 1 - ji Kaune
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

"Šią akimirką yra labai po lygiai: apie 30 proc. - šeštadienį, apie 30 proc. - pirmadienį, apie ketvirtadalis dar neapsisprendę, nes ne visi iš atostogų parėję", - BNS penktadienį sakė Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Vilniaus savivaldybė šią savaitę pranešė, kad naujų mokslo metų pradžios šventė sostinėje oficialiai bus švenčiama rugsėjo 3 dieną.

Šiais metais rugsėjo 1-oji bus šeštadienį, todėl ministerija pačioms mokykloms pasiūlė pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę.

Pagal įstatymą, rugsėjo 1-ąją nebus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais, tačiau rugsėjo 3-ąją šis draudimas nebegalios.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas kritikuoja ministeriją, kad ji leido šventę šiemet nukelti į pirmadienį.

"Alkoholiu rugsėjo 1 dieną uždrausta prekiauti ne todėl, kad manoma, jog viena diena ypatingai sumažins alkoholizmą. Tai yra simbolinis veiksmas, pagarba mokytojams, tėvams, kurie veda vaikus, pagarba Mokslo ir žinių dienai, ir ji negali būti kaitaliojama", - BNS sakė jis.

"Rugsėjo 3-oji yra pirma eilinė, normali darbo diena. Toks ministerijos siūlymas leisti apsispręsti yra visiškai nelogiškas, niekuo nemotyvuotas. Jeigu motyvas yra pinigai, tai yra nepagarba mokytojams jų sąskaita sutaupyti kelis litus", - teigė A.Matulas.

"Yra įstatymas, Seimas jau seniai patvirtino Mokslo ir žinių dieną rugsėjo 1-ąją, ir kaitalioti pagal nelogiškus Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymus dėl neva sutaupytų lėšų... Negalime įstatymo priimti, kad alkoholiu bus draudžiama prekiauti tą dieną, kai kažkokiam ministrui ar viceministrui šaus į galvą", - kalbėjo komiteto pirmininkas.

Mokytojams, dirbsiantiems šeštadienį, turės būti apmokama už darbą poilsio dieną. Mokėjimą už darbą poilsio dienomis reglamentuoja Darbo kodeksas. Darbuotojo pageidavimu, ši diena taip pat gali būti kompensuojama suteikiant jam kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų.

Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, yra paskelbta Atmintinų dienų įstatymu.

politika@bns.lt

+370 5 205 85 10

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Jaunimo sodas

Dėl nemokamų būrelių - pasipiktinimo banga: perkame katę maiše (76)

Dar prieš mokslo metų pradžią Švietimo ir mokslo ministerija su ditirambais ištrimitavo, kad nuo spalio pradžios vaikams atsivers galimybės lankyti pasirinktą būrelį nemokamai, tam iš 2015 metų Švietimo ir mokslo ministerijos biudžeto šiemet skirta 3,24 mln. eurų, t. y. kiekvienam vaikui po 15 eurų. Tačiau neformaliojo ugdymo krepšelis tik sukėlė daugelio tėvų pasipiktinimą.

Sostinės mokykloms atėjo sunkūs laikai (17)

Paslaugų tiekėjams spaudžiant Vilniaus mokyklas dėl skolų grąžinimo, lėšų kol kas bus ieškoma perskirstant biudžetą, sako sostinės vicemeras Valdas Benkunskas.

Siekia uždrausti už seksualinius nusikaltimus teistiems asmenims dirbti su vaikais (28)

Parlamente kelią skinasi projektas, kuriuo būtų uždrausta su nepilnamečiais dirbti asmenims, kurie teisti už seksualinio pobūdžio nusikaltimus prieš vaikus.

Tikroji padėtis šokiruoja: kaip iš tiesų gyvena Lietuvos vaikai (56)

Mažiausiai penktadalis vaikų patiria įvairių formų seksualinį smurtą, tad atpažinti jį vaikai turi būti mokomi nuo mažens šeimose, taip pat ir darželiuose, sako ekspertai.

Laukia svarbūs pokyčiai: planuoja keisti stojimo į aukštąsias mokyklas sistemą gali grįžti stojamieji egzaminai (232)

Strateginio bendradarbiavimo sutartį pasirašę Vilniaus ir Kauno technologijos universitetų rektoriai prabilo apie radikalius pokyčius. Jie sako norintys keisti stojimo į aukštąsias mokyklas sistemą.