Šalies mokyklos Rugsėjo 1-osios šventei renkasi skirtingas dienas

 (57)
Rugsėjo 1 - ji Kaune
Rugsėjo 1 - ji Kaune
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Šalies mokyklos mokslo metų pradžios šventei renkasi skirtingas dienas - maždaug pusėje įstaigų šventė vyks rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, apytiksliai tiek pat ją nukels į rugsėjo 3-ąją, pirmadienį.

"Šią akimirką yra labai po lygiai: apie 30 proc. - šeštadienį, apie 30 proc. - pirmadienį, apie ketvirtadalis dar neapsisprendę, nes ne visi iš atostogų parėję", - BNS penktadienį sakė Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Vilniaus savivaldybė šią savaitę pranešė, kad naujų mokslo metų pradžios šventė sostinėje oficialiai bus švenčiama rugsėjo 3 dieną.

Šiais metais rugsėjo 1-oji bus šeštadienį, todėl ministerija pačioms mokykloms pasiūlė pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę.

Pagal įstatymą, rugsėjo 1-ąją nebus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais, tačiau rugsėjo 3-ąją šis draudimas nebegalios.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas kritikuoja ministeriją, kad ji leido šventę šiemet nukelti į pirmadienį.

"Alkoholiu rugsėjo 1 dieną uždrausta prekiauti ne todėl, kad manoma, jog viena diena ypatingai sumažins alkoholizmą. Tai yra simbolinis veiksmas, pagarba mokytojams, tėvams, kurie veda vaikus, pagarba Mokslo ir žinių dienai, ir ji negali būti kaitaliojama", - BNS sakė jis.

"Rugsėjo 3-oji yra pirma eilinė, normali darbo diena. Toks ministerijos siūlymas leisti apsispręsti yra visiškai nelogiškas, niekuo nemotyvuotas. Jeigu motyvas yra pinigai, tai yra nepagarba mokytojams jų sąskaita sutaupyti kelis litus", - teigė A.Matulas.

"Yra įstatymas, Seimas jau seniai patvirtino Mokslo ir žinių dieną rugsėjo 1-ąją, ir kaitalioti pagal nelogiškus Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymus dėl neva sutaupytų lėšų... Negalime įstatymo priimti, kad alkoholiu bus draudžiama prekiauti tą dieną, kai kažkokiam ministrui ar viceministrui šaus į galvą", - kalbėjo komiteto pirmininkas.

Mokytojams, dirbsiantiems šeštadienį, turės būti apmokama už darbą poilsio dieną. Mokėjimą už darbą poilsio dienomis reglamentuoja Darbo kodeksas. Darbuotojo pageidavimu, ši diena taip pat gali būti kompensuojama suteikiant jam kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų.

Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, yra paskelbta Atmintinų dienų įstatymu.

politika@bns.lt

+370 5 205 85 10

BNS
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Jaunimo sodas

„Erasmus“: kur traukia lietuviai ir kokius užsieniečius vilioja Lietuva (4)

2014 liepos mėn. 10 d. 14:14
*
Atlikti „Erasmus“ praktiką arba mokytis užsienio universitetuose pagal „Erasmus“ programą 2012-2013 m. Lietuva išsiuntė 3529 studentus. Lietuva priėmė 2326 studentus.

Metė kaltinimus egzaminų centrui: rezultatai suklastoti patikslinta  (205)

2014 liepos mėn. 10 d. 12:38
Metė kaltinimus egzaminų centrui: rezultatai suklastoti
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Nacionalinis egzaminų centras (NEC) galėjo klastoti matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatus. Tokią versiją kelia ir argumentais pagrindžia matematikas dr. Dainius Dzindzalieta.

D. Pavalkis apibrėžė, kokia svarbiausia mokslo misija (23)

2014 liepos mėn. 10 d. 12:10
Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio teigimu, šiandien svarbiausia mokslo misija yra tiesioginis poveikis ekonomikai, gamybai ir socialinei gerovei.

Jūrų kadetų mokyklos burbulas subliūško (7)

2014 liepos mėn. 10 d. 07:22
Kone 10 metų pūstas Juodkrantės jūrų kadetų mokyklos burbulas subliūško - nuo šių mokslo metų pradžios tokios įstaigos nebeliks.

Puola širšės ir vapsvos (33)

2014 liepos mėn. 9 d. 20:00
Puola širšės ir vapsvos
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lizdus ginančios širšės ir vapsvos gali būti labai pavojingos. Tuo įsitikina ne tik gyventojai, bet ir įstaigos, į pagalbą priverstos kviestis vabzdžių lizdų naikinimo specialistus.