Šalies abiturientai laiko valstybinį kalbos egzaminą

 (44)
Pirmadienį lietuvių kalbos egzaminu šalyje prasideda valstybinių brandos egzaminų pagrindinė sesija. Lietuvių kalbos egzaminas privalomas visiems abiturientams. Moksleiviai jau anksčiau pasirinko, kokį - mokyklinį ar valstybinį - lietuvių kalbos egzaminą laikys. Pirmadienį egzaminą laikys ir tie, kuriems lietuvių kalba yra gimtoji, ir tie, kuriems ji - valstybinė.
Šalies abiturientai laiko valstybinį kalbos egzaminą
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Lietuvių kalbos egzaminas yra vienintelis, kurį pasirinktinai galima laikyti mokyklinį arba valstybinį. Kitų mokyklinių egzaminų, turinčių valstybinius analogus, nuo šių metų atsisakyta.

Pirmąją pagrindinės brandos egzaminų sesijos savaitę taip pat vyks mokykliniai gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) egzaminai (birželio 1 dieną), valstybinis informacinių technologijų egzaminas (birželio 2 dieną), mokyklinis dailės egzaminas (birželio 3 dieną) ir valstybinis istorijos egzaminas (birželio 4 dieną).

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė beveik 49,6 tūkst. kandidatų.

Šiemet dauguma kandidatų (19,7 tūkst.) laikys tris arba keturis (16 tūkst.) egzaminus. Visus šešis egzaminus panoro laikyti 399 kandidatai.
Be privalomojo lietuvių kalbos egzamino, šiais metais populiariausi pasirinkimai yra šie: valstybinis istorijos egzaminas (22,7 tūkst. kandidatų), valstybinis matematikos (22,1 tūkst. kandidatų) ir valstybinis užsienio kalbos (anglų) egzaminas, kurį laikys 21,4 tūkst. kandidatų.

Iš mokyklinių egzaminų populiariausi geografijos (11,4 tūkst. kandidatų) ir naujai įvestas technologijų brandos egzaminas, kurį daugiau kaip 4 tūkst. kandidatų laikė dar iki pagrindinės valstybinių egzaminų sesijos pradžios.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (44)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Jaunimo sodas

Prestižinės Vilniaus gimnazijos mokytojas „prikirpo“ ŠMM: susiginčijo dėl vasaros atostogų (179)

Į DELFI redakciją kreipėsi prestižinės Vilniaus gimnazijos matematikos mokytojas. Jis tikina norintis pasidalinti su pasauliu radikaliomis priemonėmis, kuriomis Švietimo ir Mokslo ministerija (ŠMM) siekia įgyvendinti savo tikslą – prailginti mokslo metus.

14-mečiams skirtas uždavinys mįslę užminė ir profesionalams: pasitikrink savo žinias (403)

Viešoje erdvėje pradėjo sklisti 14-15-os metų singapūriečiams skirtas logikos uždavinys. Nors iš pirmo žvilgsnio jis atrodo paprastas – tereikia išsiaiškinti, kada yra vieno iš jame įvardytų asmenų gimtadienis, – norint jį išspręsti galvą teko pasukti net matematikos srities profesionalams.

B. Burgis apie kaltinimus: tai dvi geriausios kalbos mano gyvenime (255)

Buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis, kuris kaltinamas dėl sistemingo nepilnametės bauginimo, naudojant psichinę prievartą, pirmą kartą sutiko teisminio proceso metu sutiko bendrauti su žiniasklaida. Garsus pedagogas savo žodžių neišsigynė. Priešingai – savo pokalbius su tėvais ir gimnaziste jis pavadino „geriausiomis kalbomis savo gyvenime“.

Lietuvai žada prašviesėjimą 2050 m. (74)

„Eurostatas“: tikimasi, kad iki 2050 m. labiausiai iš visų Europos valstybių vaikų skaičius turėtų išaugti Lietuvoje.

B. Burgio byla: paviešinti slapta daryti įrašai (618)

Kauno apylinkės teismas tęsia baudžiamosios bylos nagrinėjimą, kurioje dabar jau buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis kaltinamas dėl sistemingo nepilnametės bauginimo, naudojant psichinę prievartą. Penktadienį posėdžio metu viešinami slapta daryti garso įrašai.