Teikti prašymus bus galima užsiregistravus ir susikūrus paskyrą www.vilnius.lt, per elektroninę bankininkystę arba kitą elektroninio atpažinimo priemonę.

Popierinių prašymo formų nebeliko.

Tėvai, kurie neturi galimybės namuose užpildyti prašymo elektroniniu būdu, galės tai padaryti atvykę į bet kurią mokyklą jų darbo metu – nuo 9.00 iki 17.00 val.

Tėvams bus suteikta prieiga prie kompiuterio, kur jie galės savarankiškai užpildyti prašymą, tereiks būti susikūrus paskyrą www.vilnius.lt ar turėti su savimi prisijungimą prie savo elektroninės bankininkystės.

Vilniaus miesto savivaldybės klientų aptarnavimo centre registracija į mokyklas nevyks, teigiama pranešime spaudai.

Pateikdami prašymą ir rinkdamiesi mokyklą, kurią lankys jų vaikas, tėvai galės nurodyti iki penkių bendrojo ugdymo įstaigų.

Savivaldybės specialistai rekomenduoja pasirinkti vieną mokyklą, kuri yra priskirta pagal gyvenamąją teritoriją, ir keturias mokyklas, į kurias taip pat norėtų leisti savo vaiką. Visos pasirinktos mokyklos yra lygiavertės, ir jų pasirinkimo eiliškumas neturi įtakos tam, į kurią bus priimtas vaikas.

Užpildyti internetu prašymai bus automatiškai perduoti prašyme nurodytoms mokyklos ir mokinių priėmimą mokyklos toliau vykdys savarankiškai, kaip buvo iki šiol.

Preliminarius sąrašus, į kurią mokyklą yra priimtas vaikas, tėvai galės matyti jau birželio pradžioje mokyklų interneto svetainėse.

Taip pat apie priėmimą tėvai bus informuoti elektroniniu būdu ir matys registracijos sistemoje. Jei vaiką priims kelios mokyklos, tėvai apie tai bus informuojami, ir registracijos sistemoje turės patvirtinti, kurią iš mokyklų renkasi.

Sutartį su mokykla tėvai turi pasirašyti iki rugpjūčio 31 dienos.

Tam, kad išsirinkti mokyklą būtų patogiau, sukurtas interaktyvus sostinės mokyklų žemėlapis, kur, įvedus namų adresą, mokymo kalbą ir klasę, žemėlapis parodys tą mokyklą, į kurią registruotis suteikiamas prioritetas pagal gyvenamąją vietą.

Teritorinis suskirstymas galiojo ir ankstesniais metais, tik šiais metais skiriasi jo pateikimo forma: vietoj gatvių ir namų numerių sąrašo, pateikiamos mokyklų teritorijų schemos.

Tokia sistema, savivaldybės darbuotojų įsitikinimu, bus patogesnė, nes, atsiradus naujoms gatvėms ar namams, bus aišku, kurios mokyklos aptarnavimo teritorijai jie priklauso.

Teritorijos mokykloms nustatytos įvertinus, kiek moksleivių gali priimti įstaiga, toje teritorijoje registruotų šešiamečių vaikų skaičių, susisiekimą su mokykla ir kitus svarbius veiksnius.

Pagrindinis žemėlapio tikslas – ne tik nustatyti patogiai pasiekiamą mokyklą, bet ir šioje teritorijoje gyvenantiems vaikams suteikti pirmenybę patekti į tokią mokyklą.

Ar mokinys bus priimtas į mokyklą, kuri nėra priskirta gyvenamajai vietai, priklausys nuo to, ar visi mokyklos teritorijos mokiniai norės mokytis šioje mokykloje.

Jeigu bus laisvų vietų, šie mokiniai bus priimti į norimą mokyklą, atkreipia dėmesį savivaldybės specialistai.

Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai.

Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar vienuoliktą (III gimnazijos) klasę, toje pačioje mokykloje, kaip ir pagal dabar galiojančią tvarką, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.