Mokiniams visą šią savaitę nevyksta pamokos, jiems - atostogos. Mokytojams atsikvėpti nėra kada - jie privalo kasdien eiti į darbą. “Kauno diena”, pasidomėjusi, ką daro pedagogai tada, kai jų auklėtiniai ilsisi, įsitikino, jog šis reikalavimas kai kur formalus.
Dirbo už valytojas

Radvilėnų vidurinės mokyklos pedagogės Ona Ramanauskienė ir Diana Urbonavičienė pasiraitojusios rankoves tvarkė geografijos kabinetą. Susistūmusios suolus valė dulkes, dėliojo mokymo priemones, rengėsi klijuoti langus. Mokytojoms talkino aštuntokė Aistė, kuri buvo atėjusi padėti savo močiutei pedagogei. Mokytojos, paklaustos, ar nenorėtų, kaip ir jų auklėtiniai, per atostogas pailsėti, kalbėjo neryžtingai: “Gal ir norėtume, bet laukia daug nepadarytų darbų”.

Pasak pedagogių, mokiniai, sužinoję, jog jos valė dulkes ir dirbo kitus nepedagogiškus darbus, gali šaipytis, tad atviriau bendrauti su žurnalistais vengė. Kartu mokytojos piktinosi, jog savo darbo neatlieka valytoja, tad priverstos dirbti už ją.

Biologijos mokytoja Monika Vaičekauskienė talkon buvo pasikvietusi šeštokes Deimantę ir Dangirą. Mergaitės skudurėliu šluostė dulkes nuo spintoje esančių mokymo priemonių, o mokytoja tikrino moksleivių atliktas užduotis. “Būtų geriau, kad nebūtume verčiamos formaliai eiti į darbą, - sakė pedagogė. - Galėtume kur nors išvažiuoti, paskaityti, pasitobulinti kitokiais būdais”.

Direktorė Dalia Valintėlienė, lydėjusi po kabinetus, patikslino, jog mokytojai neturėtų labai skųstis: norintiesiems eiti į biblioteką ar nuvežti vaikus į ekskursiją neprieštaraujama. Ne vienas esą tai ir daro. “Mokytojams per metus atostogų priklauso 56 dienos. Visi jas stengiasi išnaudoti vasarą, tad pagal Darbo kodeksą dabar privalo dirbti”, - komentavo direktorė.

Dailės mokytoja Jolanta Andziulienė viena šeimininkavo dailės kabinete. Ant grindų pasidėjusi lakštus popieriaus brandino jai vienai žinomus kūrybinius sumanymus. “Turiu laisvo laiko, tad svarstau, kaip įdomiau reikės per Kalėdas papuošti mokyklą”, - sakė pedagogė. Istorijos mokytojas Robertas Petrutis teigė turįs daug darbo organizuojant vidinį mokyklos auditą. “Kai nėra mokinių, nuo jų, žinoma, pailsim, bet būtų geriau visai pabėgti iš mokyklos”, - prisipažino pedagogas.

“Privalomas” laikas - iki pusiaudienio

S.Daukanto vidurinės mokyklos raštinėje kelios mokytojos, apgulusios stalą, apie kažką itin karštai diskutavo. “Dirbam juodą darbą - rengiam mokyklos pedagogų duomenų bazę, - aiškino informatikos mokytoja Loreta Žebrauskienė. - Kai vyksta pamokos, trūksta laiko susikaupti, o dabar gera proga padirbėti”. Kūno kultūros mokytoja Onutė Alekrinskienė teigė jau atidirbusi privalomą kelių valandų laiką: pabendravo su krepšinį atėjusiais pažaisti mokiniais, parepetavo su ritminių šokių šokėjomis.

“Direktorė nereikalauja išbūti visą darbo dieną. Svarbu, kad nors trumpam ateitume į mokyklą ir ką nors naudingo padarytume”, - teigė pedagogė. Anglų kalbos mokytoja Alma Kunevičienė pasakojo apie būsimą kelionę į Ispaniją. “Su kolegomis ispanais dalyvaujame bendrame tarptautiniame projekte, tad reikia gerai jam pasiruošti”, - teigė mokytoja. Pasak mokyklos direktorės Zitos Dominaitienės, iš 77 mokyklos pedagogų mokykloje vakar buvo apie 20. Lankydamiesi mokykloje jų sutikome tik vieną kitą - apie dvyliktą valandą dauguma esą jau buvo “privalomą” laiką atbuvę.

“Mūsų mokykla - bazinė, pedagogai daug dirba, tad kūrybingiausiems leidžiu pailsėti. Kolegos pasisems daugiau žinių, jei aplankys parodą ar muziejų, paskaitys knygą”, - įsitikinusi Z.Dominaitienė. Kita vertus, sakė pedagogė, atostogauti labiau nori ne patys stropiausieji kolegos - tie, kurie iš tiesų atsidavę darbui, per mokinių atostogas mokykloje randa ką veikti.

Kvalifikaciją kels Prahoje

Dauguma “Versmės” vidurinės mokyklos pedagogų šią savaitę, atrodo, atsikvėps neblogai: 43 mokytojai vakar išvažiavo į Prahą. “Šią edukacinę kelionę-seminarą surengėme iš kvalifikacijai skirtų lėšų, tam pritarė mokyklos taryba, - pasakojo mokyklos direktorė Arija Radvilienė. - “Krepšelio” skolų neturime, pinigų sutaupėme, todėl ir ryžomės kelionei”. Kiekvieno pedagogo kelionė kainavo po 299 litus, mokytojams teko primokėti tik po 50 litų.

“Lankysimės mokyklose, bendrausime su kolegomis. Manau, grįžę būsime daug darbingesni”, - sakė mokyklos tarybos pirmininkas, kūno kultūros mokytojas Olivijus Spitrys. Moksleivių pučiamųjų orkestro vadovas Mečislovas Miknevičius neslėpė savo sumanymų: mokiniai groja čekiškais instrumentais, kai kurie jau išėję iš rikiuotės, tad iš savo santaupų vadovas žada nupirkti saksofoną altą arba sopraną.

Matematikos mokytoja Aušra Gicevičienė apgailestavo, kad negali vykti kartu su kolegomis: namuose mamos dėmesio labiausiai reikia trims jos vaikams. Kelionėn dėl įvairių priežasčių nevažiavo keliolika versmiečių. Jie, pasak direktorės, kolegoms nepavydi, nors klasėse dirbti įgrisusius darbus neatrodo taip patrauklu, kaip pasižmonėti pas kolegas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (32)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (19)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1119)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (64)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...