Patvirtintas brandos egzaminų tvarkaraštis

 (20)
Lietuvių kalbos egzaminas
Lietuvių kalbos egzaminas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino 2010 m. kalbų ir mokinių kompiuterinio raštingumo įskaitų, brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraščius.

Kaip tvirtinama Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai, tvirtinant egzaminų tvarkaraščius, buvo atsižvelgta į savivaldybių atstovų, mokyklų direktorių, mokytojų, dalyvavusių ministerijos organizuotose viešosiose konsultacijose dėl 2010 m. brandos egzaminų, pateiktus pasiūlymus.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės gegužės 31 d. lietuvių k. (gimtosios) egzaminu, baigsis birželio 19 d. Pakartotinė sesija vyks birželio 21-liepos 7 d. Valstybinių brandos egzaminų rezultatus numatoma skelbti birželio 25 d., liepos 1 d., 5 d., 12 d.

Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas bus organizuojamas gegužės 24 – birželio 9 d.

Konsultacijų metu vyko apklausa, kada pradėti egzaminų sesiją – gegužės 31 d. ar birželio 7 d. Kad sesija būtų pradėta gegužės 31 d. pasisakė 74 proc. apklaustųjų, už birželio 7 d. -16,6 proc.

Atsižvelgta į mokytojų siūlymą - matematikos, istorijos brandos egzaminus perkelti iš pirmadienio į kitas savaitės dienas.

Tvarkaraštis sudarytas turint omenyje 2010 m. numatomus poilsio dienų pakeitimus.

2010 m. brandos egzaminų sesija lyginant su 2009 m. prasidės dviem savaitėmis vėliau ir truks viena savaite trumpiau. Tikimasi, kad egzaminų sesijos laiku mažiau bus trukdomas ugdymo procesas.

2010 m. kalbų ir mokinių kompiuterinio raštingumo įskaitų, brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraščius galima rasti Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje, Nacionalinio egzaminų centro tinklalapyje .

Brandos atestatui gauti 2010 m. reikės išlaikyti 2 brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių (gimtosios ir valstybinės) kalbos ir vieną pasirenkamąjį.

Nuo 2010 m. nebebus organizuojami tų pasirenkamųjų mokomųjų dalykų mokykliniai brandos egzaminai, kurių vykdomi valstybiniai brandos egzaminai. Tai yra matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų, išskyrus lietuvių (gimtosios) ir lietuvių (valstybinės) kalbos brandos egzaminą.

Bus organizuojami: muzikos, dailės, muzikologijos, geografijos, tautinių mažumų gimtųjų kalbų ir naujas technologijų (naujas) mokykliniai egzaminai.

Pakartotinoje sesijoje egzaminus galės laikyti tik tie kandidatai, kurie dėl pateisinamos priežasties nelaikė valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino bei neišlaikė lietuvių (gimtosios ar valstybinės) kalbos valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino per pagrindinę sesiją. Jie galės perlaikyti mokyklinį brandos egzaminą.

www.DELFI.lt
 
20
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Jaunimo sodas

Paauglys iš Lietuvos – tarp 0,1 proc. aukščiausią IQ turinčių pasaulio žmonių (43)

2014 spalio mėn. 2 d. 16:53
Paauglys iš Lietuvos – tarp 0,1 proc. aukščiausią IQ turinčių pasaulio žmonių
Asmeninio archyvo nuotr.
Anglijoje gyvenantis paauglys lietuvis pakviestas tapti garsiojo intelektualų klubo „Mensa“, kuris vienija 2 proc. aukščiausią intelektą turinčių pasaulio žmonių, nariu.

Ką mokykloje patyrė mokytoja lesbietė (405)

2014 spalio mėn. 2 d. 14:01
Ausma Sakalauskaitė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Šūksniai lesbietė, pastabos dėl dainavimo eitynėse „Už lygybę“. Apie tokią patirtį papasakojo savo homoseksualios orientacijos neslepianti muzikos mokytoja Ausma Sakalauskaitė.

15 Lt didės mokinio krepšelis (1)

2014 spalio mėn. 2 d. 12:36
Kitais metais mokinio krepšelis sieks 974 eurus - lyginant su šiais metais ir skaičiuojant litais jis didėja 15 litų iki 3363 litų.

Ilgųjų gimnazijų nepalaiko (13)

2014 spalio mėn. 2 d. 11:55
Ilgųjų gimnazijų nepalaiko
AOP nuotr.
Švietimo ir mokslo ministerija nepritaria Seimo narių Vidos Marijos Čigriejienės, Ryto Kupčinsko ir Arimanto Dumčiaus pateiktam Švietimo įstatymo pakeitimui, pagal kurį atsirastų daugiau vadinamų "ilgųjų gimnazijų", priimančių mokinius nuo pirmos iki dvyliktos klasės, variantų.

Kodėl mokomės ir neišmokstame: ką darome ne taip (23)

2014 spalio mėn. 2 d. 05:30
Kodėl mokomės ir neišmokstame: ką darome ne taip
A.Stackevič nuotr.
Visą naktį išsėdėjote prie vadovėlių, mėgindami iškalti medžiagą, bet ir vėl egzamino neišlaikėte?