Sostinę ir Kauną rugsėjo pradžioje užplūsta studentai. Bendrabučių vadovai užverčiami prašymais apgyvendinti, vyksta labiausiai nusipelniusiųjų gyventi bendrabučiuose atrankos ir nuomojamo būsto paieškos. Panevėžyje situacija kitokia.
Studentai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Į dvi aukštąsias mokyklas, KTU Panevėžio institutą ir Panevėžio kolegiją, atvyksta ne tiek daug jaunuolių iš kitų miestų, kad kiltų apgyvendinimo problemų.

Pasak Panevėžio instituto bendrabučio valdytojos Marijos Šiukščiuvienės, apgyvendinti bendrabutyje prašė penkiasdešimt naujų studentų, o su senaisiais gyventojais sutartys bus pratęstos. Vietų užtenka visiems pageidaujantiesiems, tad atrankos pagal šeimos narių skaičių ar pajamas nebuvo.

Bendrabučio valdytoja informavo, kad jau šią savaitę pradeda keltis nauji gyventojai, kai visi apsigyvens ir paaiškės, kiek laisvų vietų bendrabutyje liko.

Butais domisi mažai

Nekilnojamojo turto agentūros „Markesa“ darbuotoja „Sekundei“ sakė, kad besidominčiųjų butų nuoma šiek tiek padaugėjo maždaug prieš mėnesį, tačiau naujus klientus galima suskaičiuoti ant pirštų. Naujai „iškepti“ studentai, nepanorę gyventi bendrabutyje, dažniausiai ieško ekonomiško nuomos varianto.

“Pagrindinis reikalavimas – kad butas būtų kuo pigesnis. Tai, ar butas naujai įrengtas, ar siūloma buitinė technika, nėra svarbu. Patys populiariausi – vieno ir dviejų kambarių butai“, - aiškino nekilnojamojo turto agentūros atstovė.

Ji pridūrė, kad vidutinė vieno kambario nuomos kaina yra apie tris šimtus litų, du kambarius nuomoti atsieitų vidutiniškai pusė tūkstančio. Dažniausiai klientai ketina bute gyventi vieni, dalijimasis kambariais nėra populiarus.

Prieš savaitę skelbimą parašęs Jonas sako nesulaukęs nė vieno studento skambučio. F.Vaitkaus gatvėje už penkis šimtus litų siūlomas dviejų kambarių butas sudomino tris žmones. Kitame mieste gyvenantis vyras sako sumanęs butą išnuomoti, nes jis jau trečius metus tuščias. Kitą vasarą savininkas ketina jame daryti remontą, tad šeimai nuomoti buto nenorėtų.

„Su šeima problemos. Labiau norėtųsi studentams išnuomoti. Studentai yra laikini gyventojai, jiems birželį mokslai baigiasi. Gal truputį pavėlavau, reikėjo siūlyti rugpjūčio pradžioje“, – svarsto susidomėjusių studentų skambučių nesulaukęs Jonas. Jis sako, kad su nuomininkais galėtų derinti: galbūt vienas žmogus norėtų tik vieno kambario, galima būtų derėtis ir dėl kainos.

Daugiausia studijuoja panevėžiečių

Butų nuomos rinka mažai pagyvėjo, nes aukštosios mokyklos nesulaukė didelio pirmakursių antplūdžio. Panevėžio kolegijos priėmimo tarnybos vadovė Zita Gebiežienė informavo, kad pasibaigus pagrindiniam priėmimui dešimties studijų programų kursai nebuvo visiškai sukomplektuoti, todėl skelbtas papildomas priėmimas vienai, dviem, kai kur penkioms vietoms užpildyti. Pradinio ugdymo pedagogikos kursas šiais metais visai nebuvo formuojamas.

„Į neakivaizdines studijas studentų surinkome greitai. Šiais metais jos buvo populiariausios. Labiausiai studijomis Panevėžio kolegijoje domisi Panevėžio regiono gyventojai, buvo stojančiųjų iš Akmenės, Šiaulių, Vilniaus“, – pasakojo Z.Gebiežienė. Pasak jos, nevietiniams studentams iš karto siūlomas bendrabutis, problemų dėl apgyvendinimo nekyla.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (34)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (27)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (82)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (86)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1126)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (53)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (85)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...