Nekokybiškas, sveikatai žalingas, nuodingas maistas ir mažamečiai vaikai – visus suklusti ir sunerimti verčianti žinia, galinti rimtai konkuruoti su Rusijos armijos įsiveržimu į Ukrainą. Juk vaikai negali savimi pasirūpinti, jie nėra savarankiški – suaugusieji privalo užtikrinti, kad jie augtų tinkamoje aplinkoje, vartotų tik sveiką, subalansuotą, aukščiausios kokybės maistą.
Audronė Tendzegolskienė
© DELFI

Žinia lyg iš košmariško sapno visus nuplikė vasario viduryje – Vilniaus vaikų darželiams tiekiamas nekokybiškas, netgi nuodingas maistas! Kiekvienas turintis vaikų, anūkų, pats kadaise lankęs darželį pasipiktino, ėmė grūmoti kumščiu atsakingiems, ieškoti kaltų ir ragino kuo greičiau juos nubausti. Kaltąjį netruko nurodyti patys save tėvų atstovais vadinantys Tėvų forumo atstovai – tai maistą vaikų darželiams tiekianti įmonė „Pontem“. Viduryje kąsnio sustingo Europos Komisijos delegatai, Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungai švenčiantys „Pontem“ aptarnaujamame renginyje.

Neįmanoma nepatikėti tuo, kas paskelbta – juk tai sako patys tėvai, jie remiasi laboratorijoje specialistų atliktu tyrimu, kuris rodo akivaizdžius nukrypimus nuo normų. Jokių abejonių nebekyla – Vilniaus darželinukus nuodija įmonė „Pontem“, slapčia nuo visų verčianti vaikus misti įvairiais pasenusiais, kenksmingų bakterijų kupinais produktais. 

Savaime suprantama, kad tokią įmonę reikėtų vyti kuo toliau nuo vaikų darželių, nubausti bei uždrausti. Taip apsaugosime savo vaikus ir užtikrinsime tinkamą jiems mitybą. Tuo metu sukluso ir 12 700 vaikų, kasdien įvairiose Lietuvos mokyklose valgantys „Pontem“ maistą, išsigando 5 400 pacientų, savo lėkštėse atpažinę to paties „Pontem“ produktus. 

O koks puikus sutapimas! Tą pačią savaitę, kai visuomenė sužino, kaip „Pontem“ nuodija Vilniaus mažamečius vaikus, vyksta konkursas, kaip tyčia būtent dėl naujojo maisto tiekėjo Vilniaus miesto vaikų darželiams. „Pontem“ ir kiti konkurso dalyviai rengiasi teikti pasiūlymus viešojo pirkimo komisijos vertinimui. Būtų keista, kad maistą tiekti vėl būtų pasirinktas „Pontem“, vežantis vaikams nuodingomis bakterijomis užkrėstą maistą. 

„Pontem“ kokybės specialistai paknopstomis puola skambinti Tėvų forumo vadovui Andriui Murauskui, prašo jo pateikti informaciją apie rastus netinkamus produktus, pasidalinti tyrimų duomenimis, juk reikia skubiai pašalinti nekokybiškus produktus iš vaikų darželių, sandėlių, utilizuoti! Deja, gerbiamasis A.Murauskas sakosi esąs labai užimtas ir neturi laiko atsiųsti informacijos apie nekokybiškus produktus... Įkalbinėjimas, apeliavimas į vaikų sveikatą nepadeda – jokios informacijos maistą vaikų darželiams tiekianti įmonė iš A.Murausko negauna. Keista, juk tėvams svarbiausia turėtų būti ne tik paviešinti neteisybę, bet ir pasirūpinti, kad vaikai nenukentėtų. Tačiau tikslas pasiektas – maisto tiekimo konkurso kontekste dabartinis tiekėjas viešumoje atrodo neabejotinai niekam tikęs. Taip, „Pontem“ pašalina iš tiekimo sistemos abejonių sukėlusius maisto produktus, organizuoja patikrinimus, bet kas gi patikės nuodus vaikams tiekusia įmone?
Kas galėtų paneigti, kad A.Murauskas yra motyvuotas kitos įmonės, siekiančios laimėti maisto tiekimo Vilniaus vaikų darželiams konkursą? 

Po dviejų savaičių spektaklio uždangą nudrėskia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, sureagavusi į viešai Tėvų forumo paskelbtą informaciją ir atlikusi patikrinimą viešai paskelbia: „Visi tirti maisto produktai atitiko jiems keliamus saugos reikalavimus, nebuvo nustatyta mikrobinės taršos, maisto priedų kiekiai taip pat atitiko leistinus“. 

Be to, tarnyba atskirai pasisakė apie Tėvų forumo atliktą „tyrimą“: „...visuomenėje daug diskusijų sukėlusio Lietuvos tėvų forumo paskelbti rezultatai, galbūt dėl visuomenės sveikatos specialistės žinių stokos, buvo neteisingai įvertinti ne tik dėl galimos mikrobiologinės taršos, bet ir dėl maisto priedų – gliutamo rūgšties, nitratų ir nitritų nustatymo. Juk glutamo rūgštis natūraliai susidaro obuoliuose, mėsoje. Kita vertus, pagal pakankamai griežtus Sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus, maisto priedą konservantą natrio nitritą leidžiama naudoti mėsos gaminiuose, skirtuose vaikų mitybai. Todėl viešai išsakyti neprofesionalūs tyrimų komentarai galėjo suklaidinti Lietuvos tėvų forumo atstovus bei visuomenę“. 

Įdomu ir keista stebėti, kaip viešumoje iki šiol vis dar blyksteli Tėvų forumo prieš du mėnesius skelbti gąsdinantys tyrimo duomenys, nors jau ir paneigti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Suprantama – juk Vilniaus miesto savivaldybės skelbtas konkursas dar nepasibaigęs, tik sustabdytas, tad reikia priminti, kas yra tas blogasis konkurso dalyvis. 

Prognozuojame, kad vaikų nuodijimo tema nuslūgs tą pačią dieną, kai vienaip ar kitaip pasibaigs maisto tiekimo konkursas. O kol kas pasimėgaukime pavasariu, atostogomis, tačiau atsargiai – juk „Wizz Air“, „Turkish Airlines“ orlaiviuose, daugelyje užsakomųjų skrydžių į šiltuosius kraštus, privačiuose lėktuvuose palydovės keleiviams irgi siūlo to paties „Pontem“ maistą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žuvo ir dešimtys sužeista sunkvežimiui įsirėžus į minią nuolat pildoma (471)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: įtariamasis suimtas (167)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (18)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (25)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (86)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Gyvai / Bandymas siekti svajonės: „Ludogorec“ – „Sūduva“ (57)

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai stoja į vieną iš svarbiausių mūšių komandos ir...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...

Dainininkas R. Williamsas tapo valgymo per miegus įkaitu (1)

Įspūdingą šou Vilniaus Vingio parke surengęs garsus britų dainininkas Robbie Williamsas (43...

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (39)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...