Vilniaus centro vidurinės mokyklos tėvai bergždžiai kovoja dėl savo vaikų saugumo. Panaikinus praėjimą pro mokyklos stadioną, mokiniai priversti rizikuoti saugumu ir vaikščioti Lukiškių skersgatviu.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Daugiau nei prieš metus DELFI rašė, kad prie Lukiškių kalėjimo įsikūrusi rusakalbė Vilniaus centro vidurinė mokykla savo teritoriją apsitvėrė tvora už 30 tūkst. litų – taip buvo tikimasi apsaugoti vaikus. Iki tol per mokyklos teritoriją vaikščioję mokiniai buvo priversti eiti Lukiškių skersgatviu: jo šaligatvis nuolat užstatytas automobiliais, tad eiti tenka važiuojamąja kelio dalimi.

Dėl to susirūpinę mokinių tėvai nuo praėjusių metų kovo rašo laiškus visoms įmanomoms institucijoms. Rašte Vilniaus miesto savivaldybei tėvai išdėstė, kad 2012-2013 m. Lukiškių skersgatvyje buvo keletas eismo įvykių, „kurių metu vos nenukentėjo mokyklos mokiniai ir mokytojai“.

Kaip rašoma kreipimesi, avarinių situacijų nuolat kyla, nes darbo valandomis skersgatvyje pilna važiuojančių ir ant šaligatvio stovinčių automobilių. Įprasta, kad rytais susidaro spūstys, kurių metu nelieka vietos pėstiesiems ir jie priversti eiti važiuojamąja kelio dalimi. Automobiliai statomi ant šaligatvio net prie mokyklos, todėl ir mokiniams tenka eiti gatve bei rizikuoti gyvybe.

Skundžiamasi, kad Lukiškių kalėjimo darbuotojai ir lankytojai nepaiso kelių eismo taisyklių.

„Prašome jūsų atitverti šaligatvį nuo važiuojamosios dalies tvorele nuo pagrindinio įėjimo iki Lukiškių skg. galo prie Finansų ministerijos, kad būtų apsaugoti mokiniai ir kiti pėstieji“, – rašoma mokyklos tarybos pirmininko Anatolijaus Šumovičiaus pasirašytame kreipimesi.

Analogišką prašymą savivaldybei nusiuntė ir mokyklos direktorė Lilija Šišėja. Mokykla policijai taip pat nusiuntė pranešimą apie pastebėtą eismo įvykį: ties Finansų ministerija moters vairuojamas automobilis įvažiavo į mokyklos tvorą, išlaužė įėjimo vartelius ir pasišalino iš įvykio vietos. Įvykį matęs moksleivis užfiksavo ir automobilio valstybinius numerius.

Neranda kalbos su direktore

Tačiau prabėgo metai, o situacija nepasikeitė. „Tragiška situacija, nufilmavome vaizdo klipą, nusiuntėme miesto merui ir atsakingiems asmenims. Savivaldybė atsakė, kad yra kelio ženklai, tačiau jie vaikų nepasaugo. Nebežinome, kur kreiptis, gal reikia į prokuratūrą, juk čia yra nusikalstamos veikos“, – DELFI sakė mokyklos tėvų atstovė Svetlana Tomaševskaja.

S. Tomaševskaja taip pat pripažino nelabai randanti kalbos su mokyklos direktore.

Problema paaštrėjo, kai buvo panaikintas praėjimas per stadioną: kol tvoroje nuo Finansų ministerijos pusės buvo įtaisyti varteliai, praėjimas buvo, vaikams nereikėjo vaikščioti skersgatviu. Dabar vartelių nelikę.

„Mes manome, kad nėra problemos vėl padaryti praėjimą per stadioną, bet direktorė to nedaro. Ji aiškina, kad toks nurodymas iš savivaldybės. (…) Kada su ja kalbėjau, paaiškinau, kad ji atsakinga už mūsų vaikų saugumą ir paklausiau, kas atsakys, jei įvyks nelaimė. Ji pasakė, kad tėvai atsakys už tai. Pagrasinau jai prokuratūra“, – pasakojo mokinio mama.

S. Tomaševskajos tvirtinimu, kai mokyklai vadovavo kitas direktorius, vyresnieji moksleiviai budėdavo prie mokyklos. Dabartinė vadovė tam esą nemato galimybės.

Savivaldybė: vaikščiokite per stadioną

Sostinės savivaldybės Eismo valdymo poskyrio vedėjas Eduardas Garbovskis DELFI aiškino, kad dar praėjusių metų viduryje Lukiškių skg. - Gynėjų g. sankryžoje, šalia mokyklos, įrengta pėsčiųjų perėja. Taip pat buvo įrengti pėsčiųjų atitvarai Lukiškių skg. nuo Gynėjų gatvės ties Vilniaus centro vidurinės mokyklos pastatu.

„Tačiau problema atsirado, kai mokykla įrengė tvorą ir užtvėrė dalį pėsčiųjų tako ties Lukiškių skg. ir Lukiškių g. sankryža. Įrengta mokyklos tvora panaikino esamą taką, kuris vedė į mokyklą tiesiu keliu per teritoriją“, – sakė E. Garbovskis.

Sausio 10-ąją Vilniaus miesto savivaldybė raštu kreipėsi į vidurinę mokyklą ir paprašė mokyklos administracijos kuo skubiau įrengti įėjimo vartelius į mokyklos teritoriją ties Lukiškių skg. ir Lukiškių g. sankryža. E. Garbovskio tvirtinimu, įrengus vartelius į mokyklą ties Lukiškių skg. ir Lukiškių g. sankryža, atsirastų tako erdvė ir galima būtų pažymėti pėsčiųjų perėjas.

Direktorė: nenorime leisti, kad stadione girtuokliautų

Vis dėlto mokyklos direktorė L. Šišėja leisti vaikščioti per stadioną nelinkusi. „Turime nuotraukas, kuriose matyti, kaip mūsų stadione stovi automobiliai, sulaužyti medžiai, suoliukai, šunys su ekskrementais, kurių niekas nerenka. Ir šiaip kokioje mokykloje per jos teritoriją galima vaikščioti visam miestui? Suraskite man tokią mokyklą centre, kad pro ją visi galėtų vaikščioti pirmyn atgal, čia, atsiprašau, girtuokliauti ir ne tik“, – kalbėjo L. Šišėja.

L. Šišėjos teigimu, situaciją palengvintų šaligatvio atitvėrimas ir pėsčiųjų perėjos ties Finansų ministerija įrengimas.

„Tačiau jie vaidina, kad mūsų negirdi – atidarykite vartelius ir viskas. Įdomus sprendimas. (…) Jie problemą sprendžia mūsų teritorijos sąskaita“, – savivaldybės pasiūlymai piktina L. Šišėją. Direktorė sutiktų atverti tvoros vartus, jei pro juos patektų tik mokiniai. Galbūt tai pavyktų padaryti įrengus elektroninę spyną.

Jos tvirtinimu, jei visiems bus leista vaikščioti per stadioną, savivaldybė problemos visai nespręs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (136)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (47)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (26)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1149)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (326)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (3)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (14)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...