Nuo 2009 m. rugsėjo visose bendrojo lavinimo mokyklose taps privalomas ankstyvasis užsienio kalbos mokymas nuo antros klasės. Šalyje trūkstant pedagogų, švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius aiškina, kad užsienio kalbų mokytojų trūkumas bus kompensuojamas didinant mokytojų atlyginimus į mokyklas pritraukiant jaunus specialistus bei perkvalifikuojant pradinių klasių mokytojus.
Mergaitė bibliotekoje
© Corbis
Apie tai ministras pareiškė artėjant naujiems mokslo metams surengtoje spaudos konferencijoje.

Iki šiol pirmos užsienio kalbos mokymasis privalomas nuo ketvirtos klasės, antros – nuo šeštos. Įvedus privalomą pirmos užsienio kalbos mokymą nuo antros klasės, antros užsienio kalbos moksleiviai mokysis nuo penktos klasės.

Šiuo metu užsienio kalbos nuo antros klasės jau mokosi du trečdaliai antrokų. Pasak A. Monkevičiaus, šie mokslo metai taps aktyvaus pasirengimo visuotiniam užsienio kalbos mokymui metais. Anot jo, pageidautina, kad antrokai mokytųsi visame pasaulyje svarbios anglų kalbos.

A. Monkevičius sutinka, kad užsienio kalbos specialistų šalyje trūksta, tačiau, pasak jo, kažin ar reikia ankstyvą užsienio kalbos mokymą atidėlioti. „Puikiai žinome, kad užsienio kalbų pedagogų kasmet parengiama labai daug. Kodėl jie neateina į mokyklas? Čia yra klausimas“, - nuo DELFI klausimo, iš kur ketinama paimti trūkstamus užsienio kalbų mokytojus, išsisukinėjo A. Monkevičius.

Jo manymu, mokytojų darbo užmokesčio kėlimas bus stiprus impulsas, bet problemos neišspręs, tad reikia ieškoti kitų priemonių. Tarp jų ministras įvardijo pradinių klasių mokytojų perkvalifikavimą.

„Blogiausiu atveju galime kalbėti apie tai, kad mokytojas perkvalifikavimo programą bent jau yra pradėjęs ir dirbdamas su pradinukais gali atitikti bent minimalius reikalavimus“, - apie tai, kas pradinukus mokys užsienio kalbios, aiškino švietimo ir mokslo ministras.

A.Monkevičius teigė, kad šiandien mokyklą baigiančiam ir profesiją įgyjančiam jaunam žmogui karjeros sėkmė ypač priklauso nuo to, ar jis be gimtosios kalbos gerai moka vieną pagrindinę, ypač anglų, ir kitą užsienio kalbą. Šie dalykai, anot ministro, suvokti Europoje ir pasaulyje.

Sprendžiant, kurios kalbos mokytis kaip pirmosios, galima rinktis iš anglų, vokiečių ir prancūzų kalbų. Renkantis antrąją kalbą, be minėtų, dar galima rinktis iš latvių, rusų ir lenkų kalbų sąrašo.

DELFI primena, kad, Lietuvos darbo biržos (LDB) duomenimis, praėjusių metų spalį šalyje trūko per 1,5 tūkstančio mokytojų. Tuomet labiausiai trūko anglų ir lietuvių kalbų, matematikos, informacinių technologijų mokytojų. Laisvos mokytojų vietos ypač sunkiai užpildomos rajonuose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (37)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (9)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Gyvai / „Betsafe“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas

„Betsafe“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas.

Išsiaiškino, ko reikia norint tapti milijonieriumi (1)

Žmonės labai domisi milijonieriais, kurie savo turtus susikrovė patys.

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (22)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (247)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (3)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (78)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (95)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (21)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...