Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas siūlo Vilniaus dailės akademiją (VDA) pervadinti Dvimiesčio akademijos vardu. Kauno meras kreipėsi į Vyriausybę, Švietimo ir mokslo ministeriją ir Vilniaus savivaldybę, siūlydamas keisti aukštosios mokyklos pavadinimą, pripažįstant, kad Dvimiesčio dailės akademija turi Vilniaus ir Kauno fakultetus.
© A.Didžgalvio nuotr.

"Siekiame sudaryti vienodas sąlygas Vilniuje ir Kaune dirbantiems ir studijuojantiems Vilniaus dailės akademijos bendruomenės nariams ir užtikrinti dvimiesčio idėjos įgyvendinimo tęstinumą. Dvimiesčio pavadinimas nediskriminuotų nė vieno miesto", - apie savo pasiūlymą sakė Kauno meras.

Pastarąjį dešimtmetį ne kartą būta mėginimų atkurti istorinę tiesą ir grąžinti Kauno miestui savarankišką aukštąją meno mokyklą. Šiandien, atrodytų, esama galimybių reorganizuoti gana chaotišką menų mokymo sistemą Kauno mieste, sujungti kelis paskirus edukacinius vienetus - Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultetą ("Kauno dailės institutą"), Lietuvos muzikos akademijos Kauno fakultetą ir Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultetą - į vieną gerai koordinuojamą sistemą ir įkurti Kauno menų akademiją.

ELTA primena, kad Menų akademijos Kaune įkūrimo idėją drauge su bendraminčiais aktyviai puoselėjo buvęs Kauno miesto meras bei vicemeras, Seimo narys Erikas Tamašauskas. Tuomet analizuota, kaip panašios akademijos veikia užsienyje, bandyta kurti tokios akademijos Kaune perspektyvinės veiklos modelį. Tačiau vėliau dėmesys Menų akademijos įkūrimo reikalams sumažėjo.

Dvimiesčio aukštosios mokyklos įkūrimas, neabejoja dabartinis Kauno meras A. Kupčinskas, sutaptų su Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo reforma, kuri pagrįsta nedidelių edukacinių padalinių jungimo į stambesnius strategija. Tai, tikimasi, padėtų efektingiau plėtoti kultūrinius ryšius su kitomis ES valstybėmis. Reikšminga ir tai, jog Vilniaus - Kauno dvimiesčio sukūrimo strateginiame plane tokios akademijos steigimas yra numatytas. Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje Kauno menų akademijos steigimo idėja buvo sulaukusi vieningo palaikymo.

"Mums kelia nerimą tai, kad, skiriant dėmesį ir lėšas akademinei veiklai, įvairių projektų įgyvendinimui, investicijoms, materialinei bazei gerinti, Kauno dailės fakultetas dažnai lieka paskutinėse pozicijose", - savo nuogąstavimus išsakė A. Kupčinskas.

Kauno dailės fakultetas (KDF) yra Vilniaus dailės akademijos padalinys Kaune, teikiantis universitetinį išsilavinimą būsimiems dailininkams ir architektams. Tęsiantis prieškarinės Kauno meno mokyklos tradicijas, KDF yra pagrindinis Vidurio Lietuvos regiono dailės edukacijos centras, pritraukiantis studentų iš beveik 30 šalies rajonų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (335)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (214)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (42)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (54)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (16)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (16)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (20)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (13)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (3)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (19)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...