Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius Vyriausybei ketina siūlyti imtis aktyvių politinių priemonių, kurios skatintų jaunus specialistus dirbti regionuose. Ministro manymu, privilioti į regionus ir kaimus jaunimą padėtų valstybės teikiamos lengvatinės paskolos. Apie tai jis pareiškė penktadienį dalyvaudamas DELFI interneto konferencijoje.
Algirdas Monkevičius
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
„Tai būtų valstybės teikiamos lengvatinės paskolos įsikurti. Jų grąžinimas būtų susietas su išdirbtais metais ir vaikų skaičiumi šeimoje“, - idėją komentavo ministras. Gaudamas paskolą lengvatinėmis sąlygomis, specialistas įsipareigotų dirbti regione.

Dalyvaudamas interneto konferencijoje, A. Monkevičius atsakinėjo ir į kitus DELFI skaitytojų klausimus. A. Monkevičius įvardijo tris esmines Lietuvos švietimo problemas, kurias reikėtų spręsti pirmiausia. Anot jo, pirma iš esmės reikia pakelti pedagogų ir mokslininkų profesijos prestižą bei sudaryti šiuolaikiškas sąlygas jų veiklai ir profesiniam tobulėjimui.

Antra - pakeisti mokslo ir studijų sistemos teisinę bazę, kad ji priverstų ir suinteresuotų aukštąsias mokyklas siekti europietiško lygio rezultatų. Pasak A. Monkevičiaus, trečia skubiausiai spręstina švietimo problema - pasirūpinti, kad būtų investuojama į visą poviduriniojo mokslo sistemą, kad būtų patrauklios visos pakopos ir grandys.

Aukštojoje mokykloje 80-ečiams ne vieta

Vienas skaitytojas teiravosi, ar įmanoma sutrumpinti mokslo metus iki birželio pirmosios. „Ar nemanote, kad mokiniams tiesiog nėra reikalo eiti papildomas 20 dienų, per kurias ateina vos po kelis mokinius?“, - klausta ministro.

A.Monkevičius atkreipė dėmesį, kad mokslo metų trukmė Lietuvoje toli gražu nėra ilgiausia ir kažin ar būtų gerai, jeigu vaikai liktų neugdomi visą vasarą. Tačiau jis sutiko, kad reikia pasirūpinti tikru mokyklų darbu ir siekti, kad mokslai birželį nebūtų tuščias laiko leidimas. Ministras partikino, kad klausimas svarstomas ir pokyčiai projektuojami kartu su pedagogų bendruomene.

Kitas skaitytojas teiravosi, ar normalu, kad aukštojoje mokykloje bedirba labai garbaus amžiaus dėstytojai, tarp jų – ir sulaukę 80-ies. Anot ministro, panašūs atvejai galėtų būti tik išimtiniai - kai aukšto lygio profesoriai emeritai pagal autorines sutartis skaito originalias paskaitas.

A.Monkevičiaus teigimu, jei regione yra didesnis mokinių skaičius, vietovėje turėtų būti ir gimnazija, ir profesinė mokykla. Bet kuriuo atveju, anot jo, gimnazija arba profesinė mokykla neturi būti toli, sunkiai pasiekiama - teritorijoje veikiantis mokyklų tinklas turi geriausiai užtikrinti visų bendruomenės narių poreikius.

Ministro klausta ir apie korepetitorius. „Pedagogo etika neleidžia mokytojui būti savo mokinių korepetitoriumi, o gerai dirbantis mokytojas sugeba savo netinginčius mokytis mokinius išmokyti taip, kad korepetitorių nereikėtų”, - dėstė A. Monkevičius.

Buvo ir besidominčių, kiek pinigų per mėnesį A. Monkevičius skiria studentui sūnui. „Kol studijuodamas nedirbo, jaunėlis sūnus per mėnesį gaudavo savo poreikiams iki 500 Lt. Jis gyveno su mumis. Dabar skiriame kur kas mažiau, nes sūnus studijuoja ir dirba“, - sakė A. Monkevičius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (70)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (58)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (15)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1063)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (40)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (82)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (55)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Pavydėtinos Graikijos princesės gyvenimo akimirkos: 21-erių mergina jau turi viską (18)

Liepą Graikijos princesės Marios-Olympios 21-ojo gimtadienio proga surengtoje ištaigingoje puotoje...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (41)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...