Rugsėjo 6 d. vilniečiai kviečiami į pirmąkart vyksiančią „Laisvės kovų“ dieną, skirtą netradiciškai paminėti Sąjūdžio 20-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės 90 metų sukakčiai, sakoma pranešime spaudai.
Sąjūdis, Baltijos kelias
© D.Tunkūno nuotr.
Šią dieną vyks du teatralizuoti simuliaciniai žaidimai – „1863-ųjų sukilimas“ ir „Knygnešiai“, bus pristatyta Nepriklausomybei nusipelniusių asmenybių portretų paroda „Veidai iš praeities“, kviečiama pasivaikščioti naktine ekskursija „Filomatų keliais“, o renginius vainikuos koncertas „Laisvai ir garsiai“. Pasak organizatorių, „Laisvės kovos“ leis renginio dalyviams „gyvai“ pajusti kovų už Nepriklausomybę istoriją ir patiems įsitraukti į jos atgaivinimą.

Renginį organizuojančios VU TSPMI studentų korporacijos „RePublica“ tikslas – parodyti ir priminti, kad be XIX a. Laisvės kovų nebūtų buvę 1918 m. lemtingosios Vasario 16-osios, o be jos – ir valstybingumo, kuris paskatino nepriklausomybės idėją atgimti Sąjūdžio laikais. Visą dieną vyksiantys renginiai prisidės ne tik prie istorinės atminties atgaivinimo, dažnai nematomos, o gal ir pamirštamos, bet labai svarbios sukilėlių ir knygnešių kovos už lietuvybę pagerbimo, bet ir paskatins dalyvius pačius pajusti, ką reiškia kovoti už laisvės idėjas.

„1863 – iųjų Sukilimas“ prasidės prie senojo Domininkonų vienuolyno Šv. Ignoto gatvėje. Čia dalyviai, virtę XIX a. sukilėliais, pradės kovą, kurioje bus naudojami ne ginklai, o sumanumas, vertybinės nuostatos ir istorinės žinios. Kitas „Laisvės kovų“ simuliacinis žaidimas – „Knygnešiai“ – Vilniaus Užupio rajoną pavers pasienio zona: slapta spaustuvė, užsimaskavę knygnešių būreliai, budrūs žandarai ir išsvajotas tikslas – saugi žemė, kurią pasiekus įvykdoma garbinga misija ir garantuojama gyvybė. Abu žaidimai bus vykdomi simuliacijų principu, tad kiekvienas turės savo vaidmenį ir užduotį.

Istorinį kelią į Nepriklausomybę ir laisvės idėjas primins plakatų paroda „Veidai iš praeities“. Čia bus pateikiamos svarbiausių istorinių Laisvės kovų dalyvių veidai, mintys, trumpos biografijos. Parodą planuojama organizuoti Katedros aikštėje. Be to, „Laisvės kovų“ dalyviai turės progą pasivaikščioti „Filomatų keliais“. Naktinės ekskursijos metu bus galima susipažinti su XIX a. pradžios studentų judėjimų idėjomis, jų įtaka kovoms dėl demokratijos, asmens laisvės, o vėliau ir dėl valstybingumo.

Dienos renginius vainikuos koncertas „Laisvai ir garsiai“ Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, kuriame bus prisiminti jaunimo organizuoti Sąjūdžio jubiliejaus paminėjimo renginiai.

Norinčius dalyvauti „Laisvės kovų“ dienos renginiuose kviečiame užpildyti dalyvio anketą: www.sajudziui20.lt/anketa/.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (127)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (32)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (23)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (5)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (804)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (44)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Už vadovų atlyginimų slėpimą siūlo bausti

Kai kurių valstybės įmonių ir bendrovių vadovų atlyginimams esant po devyniais užraktais,...