Spėjo gauti laipsnius

Panevėžio kolegijos absolventams šiemetės diplomų įteikimo iškilmės – išskirtinės. Nuo šiol šią mokslo įstaigą baigę jaunuoliai kartu su profesine kvalifikacija gaus ir profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir be jokių kliūčių galės tęsti magistrantūros studijas Lietuvos universitetuose.

© Corbis
Tačiau kai kurių jų durys panevėžiečiams kol kas užvertos, dėl programų nesuderinamumo jų šiemet nežada priimti ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio institutas.

Šiais metais Panevėžio kolegijos diplomai bus įteikti daugiau nei 550 absolventų. Be gausiausio socialinių darbuotojų, verslo vadybininkų, buhalterių būrio, studijas baigė regionui reikalingi elektros ir automatikos įrenginių, statybos inžinieriai, anglų ir vokiečių kalbų pedagogai, kineziterapeutai, slaugytojai.

Absolventų būryje – pirmieji Kolegijos istorijoje informacinių sistemų inžinieriai, socialiniai pedagogai, kultūrinės veiklos vadybininkai, pramoginės muzikos atlikėjai. Daugumai šių jaunuolių studijų himnas jau nuskambėjo. Kolegijos diplomai Panevėžio miesto savivaldybės salėje iškilmingai įteikti Verslo ir technologijų fakulteto dieninių bei neakivaizdinių studijų studentams. Iš Kolegijos išleista 240 kvalifikuotų įvairių sričių inžinierių, buhalterių ir vadybininkų.

Vos telpančius į didelę Savivaldybės salę juos sveikino fakulteto dekanas Kęstutis Lukoševičius.

Jis savo studentams linkėjo tęsti mokslus magistrantūros studijoje. Tokia galimybė Panevėžio kolegijos absolventams atsirado tik nuo šių metų balandžio, kai išėjo įstatymas, studentų, baigusių aukštąsias neuniversitetines studijas, profesinę kvalifikaciją prilyginti profesinio bakalauro laipsniui.

Dauguma – į darbą

„Į šventę ėjome labai patenkinti, nes neseniai sužinojome, kad turėsime bakalauro laipsnius. Šis sprendimas buvo gana ilgai vilkinamas, todėl mes net ir nesitikėjom, kad mums dar teks gauti bakalauro diplomus“, – iškilmėse „Sekundei“ sakė viena iš absolvenčių – Verslo ir technologijų fakulteto studentų atstovė Rita Karvelytė.

Jos tvirtinimu, Panevėžio studentus itin domina galimybė mokslus tęsti magistrantūroje. Kol kas, anot jos, tokias studijas jiems gali pasiūlyti tik Mykolo Romerio, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai.

Kitos aukštosios universitetinės mokyklos, pasak Panevėžio kolegijos direktoriaus pavaduotojos akademinei veiklai Birutės Dalmantienės, skuba kuo greičiau sudaryti sąlygas studijuoti magistrantūroje kolegijas baigusiems studentams.

Tačiau pašnekovė tvirtina, kad naujojo įstatymo suteiktomis galimybėmis pasinaudos nedidelė dalis profesinių baklaurų , mat absoliuti dauguma, anot jos, po studijų išeina į darbo rinką.

„Magistrantūros mokslus, mano spėjimu, gali pasirinkti tik 15-20 procentų mūsų absolventų“, – tikino B.Dalmantienė. Tokį pasirinkimą, pasak jos, lemia tai, kad studijos Kolegijoje paprastai orientuojamos į praktinį darbą, o ne mokslinius tyrinėjimus.

Miesto institutas neįsileis

Baigėsi stojančiųjų priėmimas į Kauno technologijos universiteto Panevėžio instituto magistrantūros studijas. Papildomas priėmimas šioje mokslo įstaigoje bus dar ir rugpjūčio mėnesį. Tačiau Panevėžio kolegijos absolventams šiuomečiuose magistrantūros studentų sąrašuose vietos kol kas neatsiras.

Kaip teigė Panevėžio instituto Stojančiųjų atrankos skyriaus vyresnioji administratorė Regina Padaigienė, mūsų miesto aukštoji universitetinė mokykla nepasirengusi priimti diplomuotų Kolegijos studentų dėl programų nesuderinamumo. Anot jos, jaunuoliams kiltų problemų, nes reikėtų išklausyti nemažai papildomų dalykų ir išlyginti studijų skirtumus.

Pašnekovė nepaneigė, kad ateityje planuojama Panevėžio kolegiją baigusiems jaunuoliams suteikti galimybę čia tęsti mokslus, nes siekiama, kad jis būtų kuo prieinamesnis visiems jo trokštantiems žmonėms.

Konkursai į magistrantūrą

Šiais metais, pasak R.Padaigienės, įstoti į magistrantūros studijas Panevėžio institute panoro nemažas būrys bakalauro diplomus turinčių studentų. Dviejuose instituto fakultetuose siūlomos trys magistrantūros programos: valdymo inžinerija, mechanikos inžinerija ir vadyba.

Pastaroji šiais metais sulaukė daugiausia stojančiųjų dėmesio. Šią sritį dieniniame skyriuje studijuoti panoro 69 kandidatai, tačiau pakviesti bus tik 16. Pusė šių vietų finansuojamos valstybės. Į vakarinį šių studijų skyrių stojo 59 kandidatai, tačiau studijuos tik 20.

Stojančiųjų į inžinerijos antrosios pakopos studijas konkursas nebuvo didelis. Tiek į dienines, tiek į vakarines studijas pateks beveik visi norintieji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (21)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (100)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (199)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (7)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Skerdynėmis Žirmūnuose įtariamas P. Rastenis jau buvo tris kartus teistas dėl smurto (6)

Tyčiniu nužudymu ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu kaltinamas 34 metų vilnietis Paulius Rastenis...

Gyvai / Priešpaskutinis rinktinės testas: Lietuva – Islandija tiesioginė vaizdo transliacija (27)

Lietuvos krepšinio rinktinės pasirengimas Europos krepšinio čempionatui artėja prie pabaigos....

Kuriose viešosiose ligoninėse gali kilti kainos (7)

Netrukus prasidėsianti Seimo plenarinių posėdžių rudens sesija gali atnešti naujovių viešose...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (93)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

Uždaromas ir „Swedbank“ skyrius Vilniaus centre (55)

Sostinės Gedimino prospekte ilgus metus veikęs vieno iš didžiausių šalies komercinių bankų...

Kosmetologė patarė, kokia turėtų būti ideali kasdienė odos priežiūra (18)

Trečiadienio popietę DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjusi „ Sothys “ partnerė...