Nacionalinis egzaminų centras užfiksavo bandymą internete parduoti lietuvių kalbos brandos egzamino „užduotis“ ir apie tai informavo policiją. Kaip DELFI sakė centro atstovai, pranešimas apie parduodamas brandos egzamino užduotis pastebėtas penktadienį.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

“Būta ir daugiau nevykusių pajuokavimų, nors, kaip sakė Policijos departamento atstovai, nė viename skelbime apie parduodamas užduotis nebuvo tikrųjų temų. Vis dėl to melagingų skelbimų autoriai neturėtų jaustis ramūs, iš tiesų tai ne juokai, skelbimus patalpinę žmonės turės už tai atsakyti”, - sakė NEC atstovė Jūratė Vaičiuvienė.

Užfiksuotą bandymą internete parduoti valstybinių egzaminų užduotis policija laiko pokštu

Bandymą internete tariamai parduoti lietuvių kalbos valstybinio egzamino užduotis policija vertina kaip pokštą, nes „pardavėjai“ pateikė neegzistuojančius telefono numerius.

„Tokios informacijos gavome, tai įvyko penktadienį, informacija buvo
patikrinta ir ji nepasitvirtino. Ikiteisminis tyrimas nepradėtas. Nedetalizuojame, kokiame interneto portale ar iš kokio miesto galėjo būti siūloma pirkti egzaminų užduotis", - DELFI sakė Policijos departamento laikinasis komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.

Didžiausias skandalas buvo kilęs 2006-aisiais

Didžiausias skandalas dėl egzaminų užduočių paviešinimo buvo kilęs 2006-aisiais, tuomet atsistatydino buvęs Nacionalinio egzaminų centro vadovas. Pranešimų apie pažeidimus būta ir vėlesniais metais, tad brandos egzaminų užduotis nutarta paskelbti valstybės paslaptimi, o už jų paviešinimą bausti netgi dvejų metų laisvės atėmimo bausme.

Šiandien lietuvių kalbos egzaminu prasidėjusi brandos egzaminų sesija į mokyklos suolus pakvies beveik 50 tūkst. jaunuolių.

Kaip skelbta, šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė beveik 49,6 tūkst. kandidatų: beveik 700 eksternų, per 600 buvusių mokinių, beveik 3500 suaugusiųjų mokyklų, apie 9500 profesinių ir žemės ūkio mokyklų, 14,8 tūkst. vidurinių mokyklų ir 20,5 tūkst. gimnazijų mokinių.
Pernai egzaminus laikė 50,3 tūkst. kandidatų.

Šiemet dauguma kandidatų (19,7 tūkst.) laikys tris arba keturis (16 tūkst.) egzaminus. Visus šešis egzaminus panoro laikyti 399 kandidatai. Vidutiniškai vienas kandidatas laikys 3,26 egzamino.

Be privalomojo lietuvių kalbos egzamino, šiais metais populiariausi pasirinkimai yra šie: valstybinis istorijos egzaminas (22,7 tūkst. kandidatų), valstybinis matematikos (22,1 tūkst. kandidatų) ir valstybinis užsienio kalbos (anglų) egzaminas, kurį laikys 21,4 tūkst. kandidatų.

Iš mokyklinių egzaminų populiariausi geografijos (11,4 tūkst. kandidatų) ir naujai įvestas technologijų (4,7 tūkst.) brandos egzaminas.
Nors brandos atestatui gauti 2010 metais pakaks dviejų brandos egzaminų - privalomo lietuvių kalbos ir kito pasirenkamojo, - stojantiesiems į aukštąsias mokyklas bus keliami aukštesni reikalavimai.

Šiemet baigusieji mokyklas galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu bus išlaikę ne mažiau kaip 3 brandos egzaminus - privalomąjį lietuvių kalbos ir du pasirenkamuosius brandos egzaminus. Išimtis - menų studijos: į jas stojant pakaks 2 brandos egzaminų.
Šiemet abiturientai turėjo galimybę rinktis valstybinius matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių,) arba mokyklinius gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), geografijos, dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminus.

Kandidatų pasirinkimai rodo, kad lyginant su 2009 metais, 2010 metais, valstybinių brandos egzaminų pasirinkimo skaičius didėja apie 1,45 karto, o mokyklinių - mažėja apie 2 kartus.

Tai, be kita ko, susiję su tuo, kad nuo šių metų atsisakyta tų mokyklinių egzaminų, kurie turi valstybinius analogus.

Valstybinius egzaminus šiemet tikrins apie 1800 vertintojų septyniuose vertinimo centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Egzaminų organizavimas iš savivaldybių ir valstybės biudžeto kainuos apie 5 mln. litų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (70)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (57)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (8)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (1)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (119)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (1)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (202)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...