Lėšų poreikis studentų studijoms rudens semestre finansuoti bus įvertintas tada, kai bus išspręstos teisinės dilemos, Eltai teigė finansų ministras Rimantas Šadžius, ragindamas baigti eskaluoti nesamą "32 mln. litų problemą". "Reikia nustoti kalbėti apie 32 milijonus, nes nei jų yra, nei jų reikia, nei apie juos eina šneka", - sakė finansų ministras.
© Reuters/Scanpix
Pasak ministro, atsižvelgti į studentų interesus reikia taip, kad tai būtų teisėta, atitiktų priimtus ir įsigaliojusius įstatymus. "Kaip tai padaryti, yra teisininkų reikalas, dėl to Finansų ministerijos specialistai palauks sprendimų", - sakė R. Šadžius.

Premjeras Gediminas Kirkilas ketvirtadienį interviu LNK televizijai patikino, kad mokėti gerai besimokantiems studentams nereikės, ir palinkėjo ramiai gilintis į mokslus.

"Kad kažkas kažkur surado 32 milijonus, tai tikrai nėra taip. Jų nesurasi, bet jų ir nereikia", - tikino R. Šadžius. Pasak jo, tai tėra kažkieno mesta frazė, kuri buvo pasigauta ir dabar tas klausimas įgijo "32 milijonų problemos" pavadinimą.

"Premjero žodžius reikia traktuoti taip, kad finansinius sprendimus mes surasime esamo biudžeto rėmuose", - sakė R. Šadžius, tvirtindamas, kad bet kokiu atveju keisti biudžeto įstatymo nereikės.

Pasak jo, šiuo metu sutariama dėl vieno - šį klausimą reikia išspręsti taip, kad studentų teisėti interesai būtų nepažeisti. "Kokia tų teisėtų interesų apimtis, atsakys teisininkai", - teigė R. Šadžius.

Ministras nesiryžo prognozuoti, kada sprendžiant šį klausimą bus padėtas taškas. "Visi norime aiškumo kuo greičiau. Teisininkai turėtų kuo greičiau apsispręsti, sudėlioti viską. Tikimės, kad kompromisų vardan niekas teistis neis, nes teismas yra labai ilgas ginčų sprendimo būdas. Finansų ministerijos specialistai laukia tų problemų teisinio sprendimo ir tada bus galima pereiti prie konkrečių finansinių problemų nagrinėjimo. Tai padarysime ir tikrai pasiūlysime sprendimą", - žadėjo R. Šadžius.

Diskusijos dėl to, kiek studentų šį rudenį turėtų mokėti už mokslą, itin įsiplieskė po to, kai Seimas, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, šią vasarą nusprendė, kad už mokslą nemokės tie studentai, kurių vidurkis yra ne mažiau kaip aštuoni. Vėliau buvo pasiūlyta, kad bent pirmąjį pusmetį nuo mokesčio būtų atleisti ir mažesnius balus turintys studentai, patenkantys tarp pusės geriausiai besimokančių.

Pasiryžimas siekti, kad visi studentai, kurių studijas visiškai arba iš dalies apmoka valstybė, įmoką mokėtų tik žiemą, atsižvelgiant į rudens sesijoje gautus rezultatus, įtvirtinta ir švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus, Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) ir Lietuvos studentų sąjungos (LSA) pasirašytame ketinimų protokole.

ELTA primena, kad Seimas rudenį turėtų svarstyti ir studentams dar palankesnį įstatymo projektą, pagal kurį nemokamos studijos aukštojoje mokykloje būtų laiduojamos tiems studentams, kurie sesijai pasibaigus neturi akademinių skolų. Tokį pasiūlymą yra pateikęs A. Monkevičius. Jam įgyvendinti papildomai reikėtų apie 60 mln. litų kasmet.

A.Monkevičius: Vyriausybė apsisprendė

„Vyriausybėje yra nuspręsta, kad visiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams, kurie anksčiau mokėjo įmokas iš anskto, nuo šio rudens reikės mokėti pasibaigus semestrui pagal jo rezultatus”, - penkatdienį dalyvaudamas DELFI interneto konferencijoje pareiškė švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.

Tad paaiškėjus pavasario semestro rezultatams, už studijas turės mokėti tik tie studentai, kurių vidurkis bus mažesnis nei 8. Ši tvarka numatyta vasaros pradžioje Seimo priimtose įstatymo pataisose. Rugsėjį iš studentų įmoka už studijas nebus renkama.

Pasak A. Monkevičiaus, papildomos lėšos kiekvienai aukštajai mokyklai bus surastos įvertinus konkretų stygių.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (26)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (15)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (27)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (84)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1106)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (50)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (63)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...