Baigiamųjų mokyklos egzaminų metu abiturientai, jų tėvai ir mokytojai bus konsultuojami telefonu. Informacinė kampanija, pavadinta "Egzaminai.nesiparink.lt", bus skirta ne tik dvyliktokams ir pedagogams, bet ir dėl savo vaikų nerimaujantiems tėvams, mokyklų bendruomenėms.
Remigijus Motuzas
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)
Informacija apie egzaminus bus teikiama telefonu 1667 ir interneto puslapyje www.nesiparink.lt.

Informacinės kampanijos "Egzaminai.nesiparink.lt" metu taip pat nuolat veiks nemokama telefono linija 8-800-10118, kuria paskambinę mokiniai turės galimybę pasidalyti mintimis apie egzaminų baimę, stresą, gauti išsamią informaciją, kaip rengtis egzaminui, susikaupti prieš egzaminus ir jų metu bei kita informaciją.

Skambinant šiuo numeriu atsilieps pedagoginę psichologiją ar socialinį darbą studijuojantys ir teikti psichologinę pagalbą telefonu išmokyti studentai. Tikimasi, kad studentai, patys neseniai laikę egzaminus, sugebės tiksliau ir aiškiau patarti mokiniui, kaip pasirengti egzaminui bei nugalėti egzaminų baimę.

Vakarais visi skambinantys nemokamu telefonu bus nukreipiami į jaunimo psichologinės pagalbos liniją ir konsultuojami patyrusių specialistų.

Akciją "Egzaminai. Nesiparink.lt" Švietimo ir mokslo ministerija rengia trečius metus. Praėjusiais metais buvo platinami specialūs plakatai, lankstinukai, lipdukai, sukurtas garso siužetas, veikė interneto konferencija.

Kaip trečiadienį spaudos konferencijoje teigė švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas, kiekvienais metais atėjus pavasariui ir egzaminams moksleiviai, jų tėvai bei mokytojai išgyvena didelį stresą, todėl tikimasi, kad ši akcija padės nusiraminti.

"Nors egzaminų tvarka jau keletą metų nesikeičia, tačiau įtampa vis dėl to kiekvieną pavasarį yra. Pergyvena ir patys moksleiviai, tėvai, pedagogai. Todėl, manau, kad visi turime ateiti į pagalbą", - kalbėjo jis.

Ministro pasakojimu, brandos egzaminų metų abiturientai laikys 1 privalomą lietuvių gimtosios ar valstybinės kalbos egzaminą ir dar 3 pasirinks savo nuožiūra. Taip pat moksleiviai renkasi ir egzamino tipą - valstybinį, kuris yra žymiai sudėtingesnis, o jo rezultatai žymiai svaresni stojant į aukštąsias mokyklas, arba mokyklinį.

Vis tik šiais metais yra viena naujovė - muzikologijos mokyklinis egzaminas. Šį egzaminą pasirinko tik 53 mokiniai iš visos Lietuvos.

"Į aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas arba iš dalies finansuojamas vietas įstoja 70 proc. atitinkamų metų laidos abiturientų. Europos šalyse šis rodiklis apie 45 proc.", - apie gerus Lietuvos moksleivių brandos egzaminų rezultatus kalbėjo ministras.

Jis pažymėjo, kad lyginant su kitomis šalimis Lietuva yra išimtis ir dėl pakartotinos egzaminų sesijos, kuri skiriama į egzaminus dėl ligos negalėjusiems atvykti abiturientams arba valstybinių arba mokyklinių egzaminų neišlaikiusiems dvyliktokams.

Anot R.Motuzo pernai į egzaminus dėl ligos ar kitų priežasčių neatvyko daugiau nei 600 abiturientų, o egzaminų neišlaikė apie 15 tūkstančių.

Ministro teigimu, dabar yra svarstoma galimybė kitais metais pakartotinos sesijos atsisakyti, tačiau pakartotinė sesija liktų tiems abiturientams, kurie negalėjo jų laikyti dėl ligos ar kitų priežasčių.

51 tūkst. abiturientų egzaminai prasidės gegužės 18 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (18)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (246)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (392)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (62)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (60)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto,...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (22)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (4)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (219)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (19)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...