Ir šįmet daugiausia gabiausių abiturientų rinkosi Vilniaus (VU), Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Kauno technologijos (KTU) universitetus – šios aukštosios susižėrė daugiausia studijų krepšelių. Tarp kolegijų geriausiai sekėsi Vilniaus ir Kauno kolegijoms. Preliminariais duomenimis, iki 1000 valstybės finansuojamų vietų kolegijose dar liko neišdalyta.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Nuo 15 val. stojantieji į aukštąsias mokyklas sužino pirmuosius stojimo rezultatus. Stojančiajam sėkmės atveju pasiūloma viena valstybės finansuojama ir viena valstybės nefinansuojama vieta, jei tokią stojantysis buvo pasirinkęs. Nesulaukę jokio pasiūlymo turės laukti antro šanso.

Kaip DELFI sakė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas prof. Pranas Žiliukas, preliminariai VU gavo apie 2881 krepšelį (pernai 3088). VGTU, pernai sulaukęs 1980 krepšelių, šįmet tenkinsis 1493 už studijas nemokančiais studentais. KTU teko 1317 krepšelių (pernai – 1555).

Kiek netikėtai paaugo nemokamai studijuosiančių Vilniaus pedagoginiame universitete (VPU) – šįmet į nemokamas vietas čia pakviesta 630 studentų. Pernai VPU sulaukė apie 550 krepšelių.
Mykolo Romerio universitetas gaus 440 valstybės finansuojamų vietų, Vytauto Didžiojo – 724. Dėl aršios konkurencijos su VU sumažėjo studijų krepšelių Kauno medicinos universitete (KMU) – šįmet gauti 306, pernai jų buvo 560.

Labai sumažėjo krepšelių skaičius Šiaulių universitete - nuo 512 iki 294, pernai Klaipėdos universitetas turėjo 657 už mokslą nemokančius studentus, šįmet sulaukė 484.

Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) tesulaukė iki 60 studijų krepšelių, valstybės finansuojamų vietų skaičius Lietuvos žemės ūkio universitete (LŽŪU) nesiekia ir 150.

„Jeigu į universitetus priėmė vos ne pusantro tūkstančio mažiau studentų, kažkam šie nuostoliai ir atsirado“, - aiškino P. Žiliukas.

Dalis studentų nemokamai studijuos ir privačiose aukštosiose. Štai ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas gavo 150 krepšelių (pernai turėjo 100), Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla pritraukė 114 krepšelių.

Kolegijose laukia šimtai nemokamų vietų

Kolegijų fronte didelių staigmenų nėra - Vilniaus kolegija padidino krepšelių skaičių nuo 1766 pernai iki 1900 šįmet, Kauno kolegija gavo 1539 krepšelius.

Daugiausia ūgtelėjo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija - 319 krepšelių vietoje 131 pernai. Pastiprėjo ir Kauno technikos kolegija – 446 valstybės finansuojamos vietos vietoje 311 pernai.

Jau dabar matyti, kad dalis valstybės finansuojamų vietų kolegijose liko laisvos. Kol kas neišdalyta iki 1000 krepšelių.
Gavusieji kvietimą studijuoti liepos 24-28 dienomis turi atvykti į aukštąsias mokyklas pasirašyti studijų sutarčių.

Jei stojantysis pateiktų pasiūlymų atsisakys arba neatsilieps į kvietimą, jis pateks į antrąjį priėmimo etapą ir liepos 24-28 d. galės koreguoti ankstesnių savo pasirinkimų eiliškumą, tačiau naujų pageidavimų įrašyti negalės.

Kvietimo studijuoti pirmajame etape negavusieji taip pat galės dalyvauti antrajame etape ir tikėtis būti pakviesti studijuoti koreguodami pasirinkimų seką ar palikdami pradinį pasirinkimų išdėstymą.

Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia dėmesį, kad galimybė įstoti antrojo etapo metu tiesiogiai priklausys nuo pirmojo etapo metu kvietimus pasirinkusiųjų skaičiaus. Atsisakęs pirmojo etapo pasiūlymo ir net koreguodamas pasirinkimus stojantysis gali nebūti pakviestas į norimą studijų vietą, jei didžioji dauguma stojančiųjų priims pirmojo etapo pasiūlymus.

Prašymus studijuoti šiemet pateikė apie 36 tūkst. stojančiųjų. Apie 28,6 tūkst. iš jų – šiemetiniai abiturientai, 7,9 tūkst. – bendrojo lavinimo mokyklas baigę anksčiau.

Stojantieji gali pretenduoti į beveik 19 tūkstančių valstybės finansuojamų studijų vietų – 9,7 tūkstančio universitetuose ir 9,2 tūkstančio kolegijose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Išpuolis Barselonoje: išplatinta galimo įtariamojo nuotrauka (18)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (3)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (278)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (140)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (30)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (111)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (332)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (5)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...