Švietimo ir mokslo ministras liberalas Gintaras Steponavičius įvykdė savo ketinimus. Ilgametis Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) direktorius 51-erių Eugenijus Stumbrys nuo sausio turi naują tarnybą.
Eugenijus Stumbrys
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Septynerius metus SKVC vadovavęs fizikos mokslų daktaras nuo šiol dirba Lietuvos mokslo tarybos (LMT) Mokslo programų skyriaus vedėju. LMT steigėjas - Seimas. Įstatymas numato teisę valstybės tarnautoją perkelti iš vienos valstybės tarnybos vietos į kitą be konkurso.

Švietimo ir mokslo ministro raginimų savo noru palikti SKVC vadovo kėdę E.Stumbrys sulaukė gruodį. Nei G.Steponavičius, nei E.Stumbrys tuomet plačiau susidariusios situacijos nekomentavo.

"Mūsų santykiai su ponu E.Stumbriu išlieka korektiški. Vertinu jį kaip profesionalų specialistą, tačiau turiu pripažinti, kad jo asmeninės savybės, bendravimas su aukštosiomis mokyklomis neleido kurti partneriškų santykių, jie iš esmės buvo direktyviniai", - paklaustas, kodėl neįtiko valdininkas, vakar LŽ sakė G.Steponavičius. Ministras teigė turįs priekaištų SKVC atliekamam aukštųjų mokyklų studijų programų vertinimo procesui, ekspertų parinkimui. "Tai trukdo teigti, kad SKVC veikė kaip nešališka ir nepriklausoma institucija", - sakė ministras. Pasak ministerijos vadovo, naujos E.Stumbrio pareigos buvo "bendras korektiškas sprendimas".

Šiuo metu SKVC turi laikiną vadovą. Po kelių savaičių bus skelbiamas konkursas eiti direktoriaus pareigas. G.Steponavičius viliasi, kad į šį postą pretenduos "ne vienas ir ne du iškilūs žmonės", todėl bus iš ko pasirinkti. "Kol įvyks naujojo SKVC direktoriaus rinkimai, nuo komentarų norėčiau susilaikyti", - vakar LŽ sakė E.Stumbrys. Paklaustas, ar tai rodo, kad jis ketina dalyvauti konkurse, E.Stumbrys teigė negalįs pasakyti "nei taip, nei ne".

Iš direktoriaus pareigų E.Stumbrys pasitraukė savo noru, nors neslėpė mėginęs su ministru tartis, kad to daryti nereikėtų. "Po antro pokalbio supratau, kad gresia karas ir, ko gero, viešas. Man buvo gaila įstaigos, kurios galimybės dalyvauti tame kare nepalyginamai silpnesnės", - teigė buvęs vadovas. Buvęs SKVC direktorius prisipažino numanąs, kurie du akademinės bendruomenės atstovai, priklausantys G.Steponavičiaus aplinkai, galėjo juo skųstis, tačiau pavardžių neįvardijo. "Jų metodai žinomi", - sakė E.Stumbrys.

Visi, kam darbo klausimais teko susidurti su E.Stumbriu, apibūdino jį kaip tikrą profesionalą bei principingą žmogų. Griežtą poziciją buvęs SKVC vadovas pademonstravo aiškinantis dviejų politikų - Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho bei socialdemokrato Gedimino Kirkilo diplomų teisėtumo reikalus. Nenuneigiami E.Stumbrio bei SKVC nuopelnai demaskuojant Lietuvoje nelegalų, svetimų valstybių globojamą aukštąjį mokslą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (26)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (14)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (27)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (84)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1106)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (50)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (63)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...