Abiturientai, įgiję daugiausiai neapmokestinamo turtoatnaujinta 12.02 val.

 (49)
Penktadienį Valdovų rūmuose pagerbti daugiausiai neapmokestinamo turto įgiję abiturientai.
© DELFI / Tomas Vinickas

Premjeras Algirdas Butkevičius apdovanojo net penkis egzaminus šimtukais išlaikiusį Mantą Pajarską iš Vilniaus licėjaus. Dar šeši abiturientai šimto balų įvertinimą gavo iš keturių valstybinių brandos egzaminų.

Už tai Valdovų rūmuose padėkos raštai ir dovanos įteiktos Audriui Malelei ir Vytautei Boreikaitei iš Vilniaus licėjaus, Elzei Atroškevičiūtei iš Vilniaus „Žirmūnų“ gimnazijos, Matui Grigaliūnui iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, Neringai Jucevičiūtei iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos, Giedrei Širvinskaitei iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ir kitiems.

Linkėjo sėkmės, kad ir kur studijuotų

Sveikindamas geriausiai egzaminus išlaikiusius abiturientus, premjeras Algirdas Butkevičius nesureikšmino, kur – Lietuvoje ar užsienyje – jie mokysis toliau. „Lietuva - atvira valstybė, konkuruojanti su kitomis Europoje ir visame pasaulyje. Jei yra tikslas studijuoti užsienio universitetuose, linkiu sėkmės, nes svarbiausias kiekvieno abituriento tikslas turėtų būti įgyti kuo daugiau žinių, kurios, kaip sakė vienas profesorius, neapmokestinamos, kad ir į kokią šalį vyktum“, - sakė A. Butkevičius.

Tik vienas kurioziškas atvejis

Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui buvo malonu sveikinti žmones, kurie mokėsi.

„Diskutuojama, ar sunkūs, ar lengvi egzaminai, Tačiau faktas, kad jei nesimokei, šimtuko negausi – nepaneigiamas. Buvo vienas atvejis, kai mokykloje turėjęs tik penkis žmogus gavo šimtuką. Tačiau stebuklų pasaulyje nebūna, reikia pasistengti ir tik tada gaunamas rezultatas“, - sakė ministras, pridurdamas, jog mokėjimas dirbti – pagrindinis dalykas, kurį davė mokykla.

Nutarusiems studijuoti užsienyje, ministras linkėjo nepamiršti grįžti į Lietuvą, nes čia pakankamai įdomu ir dirbti, ir gyventi.

Laisvė mokytis todėl, kad įdomu

Daugiausia šimtukų surinkęs vilnietis Mantas Pajarskas atkreipė dėmesį, jog skirtumas tarp 99 ir 100 balų - psichologinė riba, nes gavęs 99 būsi tik labai gerai pasirodęs, o 100 jau yra akademinis solidumas, maksimumas.

„Šimtukas – laisvė. Ir tik vienas šėtonas žino, ką jūs iš tiesų galite padaryti. Nes laisvė - tai ir laisvė mokytis ne dėl šeimos, visuomenės ir valstybės, o dėl savęs, kad įdomu“, - kreipdamasis į Valdovų rūmuose apdovanotus bendraamžius sakė Vilniaus licėjaus auklėtinis.

Kaip DELFI informavo Švietimo ir mokslo ministerija, po tris šimtukus šiemet gavo 48 abiturientai, po du – 172 laikiusieji brandos egzaminus.

Dar 802 abiturientai aukščiausiais balais išlaikė po vieną valstybinį brandos egzaminą. Iš viso aukščiausią – 100 balų – įvertinimą gavo daugiau nei 1 tūkst. mokinių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Jaunimo sodas

Išpeikė supermamyčių auklėjimo būdus: tai ne ugdo, o žaloja (167)

Jei anksčiau vieni lauke lakstydavo dar darželinukai, tai dabar įprasta net ūgtelėjusius paauglius iki mokyklos ar būrelių pavežti.

Skautai sezoną atidarys Lietuvos kultūros sostinėje (7)

Šeštadienį skautai iš visos Lietuvos susiburs Lietuvos kultūros sostinėje Klaipėdoje, kur vyks didžiausias ir laukiamiausias metų skautiškas renginys – Pavasario šventė, skirta skautų globėjo Šv. Jurgio dienai paminėti. Jau 19-tus metus vyksiantis renginys į pajūrį sukvies daugiau nei 1500 skautų, rašoma Lietuvos skautijos pranešime spaudai.

Dėl šio lietuvės talento tautiečiai jos ieško net užjūryje (69)

Kol valdžios įstaigose Lietuvoje verda diskusijos, kaip galų gale sugrąžinti emigravusiuosius, pietinėje Jungtinės Karalystės dalyje esančiame Ekseterio mieste su šeima gyvenanti Gintarė Brenčienė viltis sieja nebe su gimtine.

Įvardijo, kokios studijos gali trukti tik 3 metus: pokyčiai planuojami jau kitąmet (110)

DELFI konferencijoje viešėjusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasidalijo lūkesčiais, kad jau kitąmet bakalauro studijos Lietuvoje gali trumpėti. Planuojama, jos truks 3, o ne 4 metus kaip buvo iki šiol.

Kauniečiai vėl sužibėjo: rideno milžinišką margutį (18)

Žvarbus antrosios Šv. Velykų dienos oras neatbaidė Kauno jaunimo – į Laisvės alėją jie išrideno spalvingą margutį – milžiną, sveriantį daugiau kaip 300 kilogramų.