Abiturientai, įgiję daugiausiai neapmokestinamo turtoatnaujinta 12.02 val.

 (49)
Penktadienį Valdovų rūmuose pagerbti daugiausiai neapmokestinamo turto įgiję abiturientai.
© DELFI / Tomas Vinickas

Premjeras Algirdas Butkevičius apdovanojo net penkis egzaminus šimtukais išlaikiusį Mantą Pajarską iš Vilniaus licėjaus. Dar šeši abiturientai šimto balų įvertinimą gavo iš keturių valstybinių brandos egzaminų.

Už tai Valdovų rūmuose padėkos raštai ir dovanos įteiktos Audriui Malelei ir Vytautei Boreikaitei iš Vilniaus licėjaus, Elzei Atroškevičiūtei iš Vilniaus „Žirmūnų“ gimnazijos, Matui Grigaliūnui iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, Neringai Jucevičiūtei iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos, Giedrei Širvinskaitei iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ir kitiems.

Linkėjo sėkmės, kad ir kur studijuotų

Sveikindamas geriausiai egzaminus išlaikiusius abiturientus, premjeras Algirdas Butkevičius nesureikšmino, kur – Lietuvoje ar užsienyje – jie mokysis toliau. „Lietuva - atvira valstybė, konkuruojanti su kitomis Europoje ir visame pasaulyje. Jei yra tikslas studijuoti užsienio universitetuose, linkiu sėkmės, nes svarbiausias kiekvieno abituriento tikslas turėtų būti įgyti kuo daugiau žinių, kurios, kaip sakė vienas profesorius, neapmokestinamos, kad ir į kokią šalį vyktum“, - sakė A. Butkevičius.

Tik vienas kurioziškas atvejis

Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui buvo malonu sveikinti žmones, kurie mokėsi.

„Diskutuojama, ar sunkūs, ar lengvi egzaminai, Tačiau faktas, kad jei nesimokei, šimtuko negausi – nepaneigiamas. Buvo vienas atvejis, kai mokykloje turėjęs tik penkis žmogus gavo šimtuką. Tačiau stebuklų pasaulyje nebūna, reikia pasistengti ir tik tada gaunamas rezultatas“, - sakė ministras, pridurdamas, jog mokėjimas dirbti – pagrindinis dalykas, kurį davė mokykla.

Nutarusiems studijuoti užsienyje, ministras linkėjo nepamiršti grįžti į Lietuvą, nes čia pakankamai įdomu ir dirbti, ir gyventi.

Laisvė mokytis todėl, kad įdomu

Daugiausia šimtukų surinkęs vilnietis Mantas Pajarskas atkreipė dėmesį, jog skirtumas tarp 99 ir 100 balų - psichologinė riba, nes gavęs 99 būsi tik labai gerai pasirodęs, o 100 jau yra akademinis solidumas, maksimumas.

„Šimtukas – laisvė. Ir tik vienas šėtonas žino, ką jūs iš tiesų galite padaryti. Nes laisvė - tai ir laisvė mokytis ne dėl šeimos, visuomenės ir valstybės, o dėl savęs, kad įdomu“, - kreipdamasis į Valdovų rūmuose apdovanotus bendraamžius sakė Vilniaus licėjaus auklėtinis.

Kaip DELFI informavo Švietimo ir mokslo ministerija, po tris šimtukus šiemet gavo 48 abiturientai, po du – 172 laikiusieji brandos egzaminus.

Dar 802 abiturientai aukščiausiais balais išlaikė po vieną valstybinį brandos egzaminą. Iš viso aukščiausią – 100 balų – įvertinimą gavo daugiau nei 1 tūkst. mokinių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Jaunimo sodas

Istorikai, filosofai ir filologai dažniausiai tampa pardavėjais (7)

Lietuvos aukštojo mokslo kai kurių studijų krypčių diplomas labiausiai tinka dirbti ne pagal kvalifikaciją, įgytą per ketverius metus, o pardavėjais, padavėjais ar kambarinėmis, rašo „Lietuvos žinios“.

Pasirinkusiems pedagogikos profesines studijas bus skiriama stipendija (10)

Vyriausybė pritarė siūlymui mokėti stipendijas studentams, aukštosiose mokyklose pasirinkusiems pedagogikos profesines studijas.

Aukštosiose mokyklose baigiasi pirmojo priėmimo etapo sutarčių pasirašymas

Ketvirtadienį universitetai ir kolegijos baigia pasirašyti sutartis su būsimais pirmakursiais, pakviestais studijuoti per bendrojo priėmimo pirmąjį etapą.

Per porą metų abiturientų vertinimo sistemą planuojama peržiūrėti (28)

Per artimiausius metus bus siekiama nuosekliai peržiūrėti abiturientų brandos vertinimo sistemą, numatant, kad ji būtų grindžiama ne vien brandos egzaminais, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Dėl susidariusios padėties kaltina mokyklą (89)

Pradeda drastiškai mažėti skaičius abiturientų, galinčių įgyti aukštąjį mokslą, nes mokykla nesugeba jų perengti taip, kad šie peržengtų universitetų nustatytą kartelę. Taip sako Lietuvos universitetų rektorių konferencijos pirmininkas Juozas Augutis po to, kai pirmadienį paskelbus priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus paaiškėjo, kad dauguma universitetų traukiasi labiau nei buvo galima tikėtis – pirmakursių skaičius kai kuriose aukštosiose mokyklose per kelerius metus sumažėjo net tris kartus.