Abiturientai, įgiję daugiausiai neapmokestinamo turtoatnaujinta 12.02 val.

 (49)
Penktadienį Valdovų rūmuose pagerbti daugiausiai neapmokestinamo turto įgiję abiturientai.
© DELFI / Tomas Vinickas

Premjeras Algirdas Butkevičius apdovanojo net penkis egzaminus šimtukais išlaikiusį Mantą Pajarską iš Vilniaus licėjaus. Dar šeši abiturientai šimto balų įvertinimą gavo iš keturių valstybinių brandos egzaminų.

Už tai Valdovų rūmuose padėkos raštai ir dovanos įteiktos Audriui Malelei ir Vytautei Boreikaitei iš Vilniaus licėjaus, Elzei Atroškevičiūtei iš Vilniaus „Žirmūnų“ gimnazijos, Matui Grigaliūnui iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, Neringai Jucevičiūtei iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos, Giedrei Širvinskaitei iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ir kitiems.

Linkėjo sėkmės, kad ir kur studijuotų

Sveikindamas geriausiai egzaminus išlaikiusius abiturientus, premjeras Algirdas Butkevičius nesureikšmino, kur – Lietuvoje ar užsienyje – jie mokysis toliau. „Lietuva - atvira valstybė, konkuruojanti su kitomis Europoje ir visame pasaulyje. Jei yra tikslas studijuoti užsienio universitetuose, linkiu sėkmės, nes svarbiausias kiekvieno abituriento tikslas turėtų būti įgyti kuo daugiau žinių, kurios, kaip sakė vienas profesorius, neapmokestinamos, kad ir į kokią šalį vyktum“, - sakė A. Butkevičius.

Tik vienas kurioziškas atvejis

Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui buvo malonu sveikinti žmones, kurie mokėsi.

„Diskutuojama, ar sunkūs, ar lengvi egzaminai, Tačiau faktas, kad jei nesimokei, šimtuko negausi – nepaneigiamas. Buvo vienas atvejis, kai mokykloje turėjęs tik penkis žmogus gavo šimtuką. Tačiau stebuklų pasaulyje nebūna, reikia pasistengti ir tik tada gaunamas rezultatas“, - sakė ministras, pridurdamas, jog mokėjimas dirbti – pagrindinis dalykas, kurį davė mokykla.

Nutarusiems studijuoti užsienyje, ministras linkėjo nepamiršti grįžti į Lietuvą, nes čia pakankamai įdomu ir dirbti, ir gyventi.

Laisvė mokytis todėl, kad įdomu

Daugiausia šimtukų surinkęs vilnietis Mantas Pajarskas atkreipė dėmesį, jog skirtumas tarp 99 ir 100 balų - psichologinė riba, nes gavęs 99 būsi tik labai gerai pasirodęs, o 100 jau yra akademinis solidumas, maksimumas.

„Šimtukas – laisvė. Ir tik vienas šėtonas žino, ką jūs iš tiesų galite padaryti. Nes laisvė - tai ir laisvė mokytis ne dėl šeimos, visuomenės ir valstybės, o dėl savęs, kad įdomu“, - kreipdamasis į Valdovų rūmuose apdovanotus bendraamžius sakė Vilniaus licėjaus auklėtinis.

Kaip DELFI informavo Švietimo ir mokslo ministerija, po tris šimtukus šiemet gavo 48 abiturientai, po du – 172 laikiusieji brandos egzaminus.

Dar 802 abiturientai aukščiausiais balais išlaikė po vieną valstybinį brandos egzaminą. Iš viso aukščiausią – 100 balų – įvertinimą gavo daugiau nei 1 tūkst. mokinių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Jaunimo sodas

Keturi jaunuoliai siekia parodyti, kad Kaunas jau seniai nėra marozų miestas (135)

Ultramadingi, veiklūs, drąsūs kauniečiai Justas Vonžodas, Diana Pūraitė bei Rokas Krilavičius, projekto ir paskyros „Cool Kids Of Kaunas“ socialiniame tinkle „Facebook“ pradininkai, susibūrė tam, kad visiems įrodytų, koks įdomus yra Kauno miestas. Pozityvumą skleidžiantis jaunimas teigia, kad būti cool nėra taip sunku.

Prezidentė: investuodami į vaikus, investuojame į visos Lietuvos ateitį (92)

Šeštadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ trečią kartą vyksta edukacijos ir švietimo konferencija „Atsakinga tėvystė“. Konferencijos dalyvius sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė

Po lietuvių kalbos pamokos Mažeikių mokykloje nutarė kreiptis viešai (309)

Netylant kalboms, kokia opi Lietuvoje yra smurto problema, dėmesį DELFI skaitytojai atkreipė ir į situaciją vienoje Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos klasių.

Pasidavė ir geriausias A. Maldeikienės mokinys: po pusmečio VU – atviras laiškas feisbuke (730)

Kiek daugiau nei pusmetį dėstytoju Vilniaus universitete (VU) dirbantis Tautvydas Marčiulaitis savo ateities su šia profesija nebesieja. Pašnekovo teigimu, problema yra tai, kad Lietuvai dėstytojų nereikia ir tuo esą jis įsitikino asmeniškai.

J. Petrauskienė mokytojams gerų žinių skelbti neskuba (162)

Rengiamas etatinio mokytojų atlyginimų modelio įvedimas brangiai kainuos ir šiam pokyčiui reikiamų lėšų rasti nebus paprasta, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.