Jaunimo sodas

Keturi jaunuoliai siekia parodyti, kad Kaunas jau seniai nėra marozų miestas (129)

2017 kovo mėn. 26 d. 12:01
„Cool Kids Of Kaunas“ iniciatyva / Justina Butkutė
Ultramadingi, veiklūs, drąsūs kauniečiai Justas Vonžodas, Diana Pūraitė bei Rokas Krilavičius, projekto ir paskyros „Cool Kids Of Kaunas“ socialiniame tinkle „Facebook“ pradininkai, susibūrė tam, kad visiems įrodytų, koks įdomus yra Kauno miestas. Pozityvumą skleidžiantis jaunimas teigia, kad būti cool nėra taip sunku.

Prezidentė: investuodami į vaikus, investuojame į visos Lietuvos ateitį (82)

2017 kovo mėn. 25 d. 15:33
Šeštadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ trečią kartą vyksta edukacijos ir švietimo konferencija „Atsakinga tėvystė“. Konferencijos dalyvius sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė

Po lietuvių kalbos pamokos Mažeikių mokykloje nutarė kreiptis viešai (326)

2017 kovo mėn. 25 d. 09:57
Netylant kalboms, kokia opi Lietuvoje yra smurto problema, dėmesį DELFI skaitytojai atkreipė ir į situaciją vienoje Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos klasių.

Pasidavė ir geriausias A. Maldeikienės mokinys: po pusmečio VU – atviras laiškas feisbuke (744)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:26
Kiek daugiau nei pusmetį dėstytoju Vilniaus universitete (VU) dirbantis Tautvydas Marčiulaitis savo ateities su šia profesija nebesieja. Pašnekovo teigimu, problema yra tai, kad Lietuvai dėstytojų nereikia ir tuo esą jis įsitikino asmeniškai.

J. Petrauskienė mokytojams gerų žinių skelbti neskuba (163)

2017 kovo mėn. 23 d. 16:44
Rengiamas etatinio mokytojų atlyginimų modelio įvedimas brangiai kainuos ir šiam pokyčiui reikiamų lėšų rasti nebus paprasta, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Mokslo metų ilginimas: iš trijų scenarijų rinkosi vieną (141)

2017 kovo mėn. 23 d. 10:40
Mokslo metų ilginimas: iš trijų scenarijų rinkosi vieną
DELFI (V. Deveikytės nuotr.)
Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė siekianti ilginti mokslo metų trukmę. Mokslo metai turėtų ilgėti 10-15 dienų.

Prasideda viešosios konsultacijos dėl mokslo metų trukmės (172)

2017 kovo mėn. 21 d. 07:49
Šią savaitę prasideda viešosios konsultacijos regionuose dėl siūlymo ilginti mokslo metų trukmę.

Prasideda lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva“ (32)

2017 kovo mėn. 20 d. 09:18
Prasideda dešimtasis nacionalinis lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva“. Konkurso tikslas – skatinti mokinius interneto erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą.

Seinų „Žiburio“ gimnazija – Lenkijos prokurorų akiratyje (19)

2017 kovo mėn. 19 d. 21:33
Seinų „Žiburio“ gimnazija, besirūpindama, kaip prisiteisti iš Seinų miesto savivaldybės apie 700 tūkstančių eurų skolą, sulaukė Augustavo prokuratūros dėmesio.

Seime įdarbinta mokinių pažymius klastojusi buvusi mokyklos direktorė (94)

2017 kovo mėn. 19 d. 19:14
Dėl pažymių klastojimo skandalo iš pareigų pasitraukusi Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos vadovė Ana Ancevič įdarbinta Seime.

Mokyklos direktorė suėmimą aplaistė ašaromis (24)

2017 kovo mėn. 17 d. 07:29
Mokyklos direktorė suėmimą aplaistė ašaromis
Šiaulių turizmo informacijos centras
Debesys kaupiasi ir virš šiuo metu negaluojančios Šiaulių sporto gimnazijos direktorės galvos. Šiaulių pedagogų bendruomenę supurtęs ikiteisminis tyrimas pradėtas įtarus, kad Šiaulių sporto gimnazijoje, „Rasos“ ir Medelyno progimnazijose viešieji pirkimai, perkant tam tikras aptarnavimo paslaugas, buvo organizuojami neskaidriai, – penktadienį rašo „Šiaulių kraštas“.

Maištas dėl trumpesnių atostogų (93)

2017 kovo mėn. 16 d. 07:24
Tūkstančiai klaipėdiečių, tarp jų – ir švietimo darbuotojai, stojo piestu prieš Vyriausybės užmojį ilginti mokslo metus. Besipriešinančiųjų šiam sumanymui sukurtą peticiją jau pasirašė beveik 31 tūkst. šalies gyventojų, – rašo „Klaipėda“.

Dėliojasi žemėlapis, kas liks iš Lietuvos aukštųjų mokyklų: VU, KTU ir VGTU vizijos (275)

2017 kovo mėn. 16 d. 05:30
Universitetų pažangos konferenciją (UPK) įkūrę 4 Lietuvos universitetai – Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų – ėmėsi reformuoti šalies aukštojo mokslo sistemą.

V. Šapoka: universitetų pertvarkai ieškome finansinių instrumentų (11)

2017 kovo mėn. 13 d. 13:40
Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad persitvarkantys universitetai reformai pirmiausia turi ieškoti savų finansinių resursų, tačiau, anot jo, galimas „vienkartinis stimulas“ ir iš valstybės biudžeto.

Mokykla neleis vaikams per pamokas bėgioti į tualetą (28)

2017 kovo mėn. 13 d. 10:59
Mokykla neleis vaikams per pamokas bėgioti į tualetą
DELFI / Audrius Solominas
Naujas elgesio taisykles įvedusi Šiaurės Anglijos mokykla sulaukė moksleivių ir jų tėvų protesto. Mat viena sąlygų skelbia, kad vaikams nebus leidžiama eiti į tualetą kada panorėjus.

Pirmokų tėvai šturmuoja populiariausias mokyklas (30)

2017 kovo mėn. 11 d. 17:44
Geriausius rezultatus demonstruojančios Kauno pradinės mokyklos šiemet vėl sulaukė tėvų apgulties. Jie net per naktį stovėjo eilėse, kad galėtų pateikti prašymą priimti vaiką ir turėtų viltį, kad jų atžalos mokysis trokštamoje mokykloje. Kai kurios ugdymo įstaigos sulaukia dvigubai daugiau prašymų, nei gali patenkinti.

Lietuvos tėvų forumas: ilgesni mokslo metai galimi tik iš esmės reformavus švietimo sistemą (37)

2017 kovo mėn. 9 d. 15:36
Pirmiausiai reikia reformuoti ugdymo sistemą, o tada ilginti mokslo metus arba siūlyti ankstinti mokyklinį mokymą, teigia Lietuvos tėvų forumo (LTF) pirmininkas Audrius Murauskas, kurį džiugina planuojami pokyčiai baigiamaisiais metais, pagal kuriuos jaunuoliai būtų priimami į aukštąsias mokyklas.

Vyriausybė pritarė mažiausiai uždirbančių mokslininkų algų didinimui (15)

2017 kovo mėn. 8 d. 13:53
Vyriausybė pritarė mažiausiai uždirbančių mokslininkų algų didinimui
Shutterstock
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui padidinti vyresniųjų mokslo darbuotojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų apatines atlyginimų ribas.

Prezidentė: esminės reformos turi būti išbaigtos ir paaiškintos (35)

2017 kovo mėn. 8 d. 11:55
Naujosios valdžios numatytos reformos ir pertvarkos turi būti profesionaliai paruoštos ir paaiškintos visuomenei, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį su Seimo valdyba aptarusi būsimos pavasario sesijos darbus.

Viena iš geriausių 2016 metų mokytojų: pagrindas – mylėti vaikus (8)

2017 kovo mėn. 7 d. 20:36
Antradienį Valdovų rūmuose apdovanoti geriausi 2016 metų mokytojai. Viena jų – Molėtų gimnazijos biologijos mokytoja ekspertė Regina Mongirdienė – teigia, kad svarbiausia yra mylėti vaikus.

J. Petrauskienė: tikrai ne šiemet įsigalios pradinis ugdymas nuo šešerių metų (50)

2017 kovo mėn. 7 d. 12:07
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad šiemet tikrai nebus įgyvendinti ketinimai pereiti prie pradinio ugdymo nuo šešerių metų.

Ministrė: daugumoje Europos šalių mokslo metai tęsiasi iki Joninių (143)

2017 kovo mėn. 7 d. 11:29
Abiturientai laiko egzaminą
DELFI (V. Deveikytės nuotr.)
Net prieš mokslo metų ilginimą pasisakantys moksleiviai sutinka, kad dabartiniai krūviai – per dideli, o daugumoje Europos šalių mokslo metai tęsiasi iki Joninių, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Ministrė: universitetų tinklo pertvarka turi atspindėti valstybės interesus (34)

2017 kovo mėn. 6 d. 18:40
Rengiant mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarką premjero sudaryta darbo grupė atstovaus valstybės, o ne atskirų universitetų interesams, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Edukologijos universiteto Senato pirmininkas nemato pagrindo stabdyti jungimosi su VDU (18)

2017 kovo mėn. 6 d. 16:49
Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Senatas pirmadienį numato svarstyti jungtinės su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) aukštosios mokyklos statutą, reorganizacijos planus ir sąlygas.

Vyriausybė svarstys, ar kelti mažiausiai uždirbančių mokslininkų algas (50)

2017 kovo mėn. 6 d. 12:32
Vyriausybė trečiadienį svarstys, ar pritarti Seimo narių siūlymui padidinti vyresniųjų mokslo darbuotojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų apatines atlyginimų ribas.

Ekspertai pirmadienį pradeda tartis dėl universitetų jungimo (63)

2017 kovo mėn. 6 d. 08:02
Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje renkasi darbo grupė, kuri svarstys, kaip optimizuoti valstybinių aukštųjų mokyklų tinklą.

Kitais metais minimalus stojimo balas į universitetus galėtų didėti (27)

2017 kovo mėn. 3 d. 17:03
Kitais metais minimalus stojimo balas į universitetus galėtų didėti
DELFI (V. Deveikytės nuotr.)
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad kitais metais minimalus stojimo balas į universitetus galėtų didėti iki keturių.

Perspėja dėl plintančio žiauraus žaidimo: vienas 12-metis – jau ligoninėje galimi šlapinimosi, širdies ritmo sutrikimai (131)

2017 kovo mėn. 3 d. 14:24
Perspėja dėl plintančio žiauraus žaidimo: vienas 12-metis – jau ligoninėje
Shutterstock
Ketvirtadienį į Alytaus ligoninę kreipėsi 12-metis paauglys. Įtariama, pagalbos jam prireikė po žiaurių žaidimų mokykloje.

Ministrė: Lietuvoje mokiniai atostogauja per daug (860)

2017 kovo mėn. 3 d. 10:41
Lietuvos vaikai turi vienus trumpiausių mokslo metų Europoje ir daugiausia atostogų, konstatuoja švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ji pasiryžusi pasiekti, kad jau kiti mokslo metai bus ilgesni, o atostogos – trumpesnės.

Moksleivių permainos laukia jau šįmet, o universitetams teks palaukti (323)

2017 kovo mėn. 2 d. 13:59
Dar šįmet Vyriausybė pasiryžusi pailginti mokslo metus, taip pat imsis žingsnių, kad vaikai mokyklas pradėtų lankyti 6-erių. Tuo metu sprendimai dėl universitetų tinko optimizavimo nukelti į 2020 m.