Jaunimo sodas

VU rektorius prabilo apie jungimosi planus: kreipėsi į LEU ir MRU (165)

2017 vasario mėn. 22 d. 18:46
Vilniaus universiteto (VU) rektorius Artūras Žukauskas DELFI patvirtino, kad prisijungti prie universiteto jie kviečia Lietuvos edukologijos (LEU) ir Mykolo Romerio (MRU) univeristetus. Planuose – kvietimas bendradarbiauti ir Šiaulių universitetui (ŠU).

Viename seniausių VU fakultetų – sumaištis ir nerimas dėl ateities (167)

2017 vasario mėn. 22 d. 09:25
Seniausioje Lietuvos aukštojoje mokykloje – Vilniaus universitete (VU) vis labiau įsibėgėja pertvarka. Po jos gali nutikti ir taip, kad nebeliks vieno svarbiausių – Filologijos fakulteto vardo. Mat jį ketinama ne tik pertvarkyti, bet ir pervadinti į Humanitarinį fakultetą.

Vyriausybės pažadai mokytojams virto špyga (117)

2017 vasario mėn. 22 d. 07:19
Praėjusios kadencijos Vyriausybės pažadai mokytojams virto patyčiomis, paaiškėjus, kad lauktas pedagogų algų pakėlimas – graudžiai juokingas. Nuo sausio jų atlyginimai padidėjo vos keliais eurais, trečiadienį rašo „Klaipėda“.

Vilniuje neliks nelegalių rinkliavų iš darželinukų tėvų (38)

2017 vasario mėn. 21 d. 16:36
Vilniaus savivaldybė pasiryžusi uždrausti įvairias papildomas pinigines rinkliavas darželių grupėse. Bus keičiama mokesčio už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse panaudojimo tvarka. Šiuos klausimus sostinės savivaldybės taryba svarstys trečiadienį.

Darželinukų tėvams Vilniaus savivaldybė suplanavo didesnius mokesčius (23)

2017 vasario mėn. 21 d. 13:50
Darželinukų tėvams Vilniaus savivaldybė suplanavo didesnius mokesčius
DELFI / Kęstutis Cemnolonskis
Rytoj sostinės savivaldybės Taryba svarstys svarbų darželinukų tėvams sprendimą – bus siekiama uždrausti įvairias papildomas pinigines rinkliavas darželių grupėse, pakeičiant mokesčio už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse panaudojimo tvarką, teigiama Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

Net žinodami mažiau už mokinius, mokytojai turi mokyti naudotis internetu (63)

2017 vasario mėn. 18 d. 09:06
Daug mokytojų nenori mokyti naudotis internetu, nes mano, kad jų mokiniai ir taip žino daugiau, LRT KLASIKAI sako olandų kalbos ir literatūros mokytojas, Olandijos mokytojų kvalifikacijos kėlimo instituto instruktorius Jeroenas Clemensas. „Iš dalies taip ir yra. Kita vertus, mokiniai turi išmokti kritiškai mąstyti. O to išmokyti gali kalbos ir literatūros mokytojas, nors jis ir ne taip greitai naudojasi išmaniuoju telefonu ir nežino, kas yra „WhatsUp“, – pastebi skaitmeninio raštingumo tyrinėtojas.

Švietimo ministerijoje tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos (39)

2017 vasario mėn. 17 d. 07:04
Penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) Vilniuje ketinama apibendrinti akademinėje ir švietimo visuomenėje diskutuojamus siūlymus dėl mokytojų rengimo koncepcijos.

Mėnesį mokytoju pradirbęs universiteto dėstytojas pripažino nepopuliarią tiesą (451)

2017 vasario mėn. 17 d. 05:30
Mėnesį mokytoju pradirbęs universiteto dėstytojas pripažino nepopuliarią tiesą
DELFI / Vilma Deveikytė
Klaipėdos universitete dėstytoju dirbantis Martynas Bučas pabandė pasimatuoti mokytojo profesiją ir šia patirtimi pasidalijo su DELFI.

Ministrė ir mokytojai pritaria idėjai dėl šešiamečių ėjimo į mokyklą (248)

2017 vasario mėn. 16 d. 09:30
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos idėją, kad mokyklą pradėtų lankyti jaunesni vaikai, palankiai sutinka tiek švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, tiek mokytojų bendruomenė.

Nuskriaustiems vaikams jau stinga vietos (288)

2017 vasario mėn. 15 d. 09:55
Itin padaugėjus pranešimų apie smurtą patyrusius ir neprižiūrimus vaikus, Panevėžio socialinių paslaugų centras nebeturi, kur juos priglausti. Šiuo metu užimtos visos numatytos trumpalaikės ir ilgalaikės tokios globos vietos.

VDU bibliotekai bus suteiktas L. Donskio vardas (8)

2017 vasario mėn. 15 d. 07:04
Trečiadienį Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks iškilmingas Senato posėdis, kurio metu bibliotekai bus suteiktas filosofo, šio universiteto profesoriaus Leonido Donskio vardas.

Numatomos permainos: vaikai į mokyklą turėtų pradėti eiti nuo šešerių metų papildyta (607)

2017 vasario mėn. 14 d. 09:27
Numatomos permainos: vaikai į mokyklą turėtų pradėti eiti nuo šešerių metų
DELFI (A.Morozovo nuotr.)
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša siūlo vaikus į pirmą klasę leisti nuo šešerių, kad jaunuoliai mokyklos suole neužsisėdėtų iki 19–20 metų.

Nors vaikai skaito daugiau nei anksčiau, ilgesnio teksto įveikti nepajėgia (50)

2017 vasario mėn. 14 d. 06:44
Nors vaikai skaito daugiau nei anksčiau, ilgesnio teksto įveikti nepajėgia
Vida Press nuotr.
Vaikai šiais laikais skaito daugiau nei bet kada anksčiau, tačiau ilgesniam tekstui sutelkti dėmesio jie nesugeba. Taip LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ sako Latvijos nacionalinės bibliotekos Vaikų literatūros centro vadovė Silvija Tretjakova. Anot jos, dėl šios priežasties būtina skatinti vaikus skaityti knygas, o prie to turėtų prisidėti ir suaugusieji, ypač tėčiai.

Direktorius pliaukštelėjo mokiniui, kai šis jį apipylė fekalijomis (226)

2017 vasario mėn. 13 d. 15:04
Pajiešmių pagrindinės mokyklos direktorius Ervidas Macaitis šį pirmadienio vakarą LNK laidoje KK2 19.30 val. pasakos šokiruojančią istoriją – šios mokyklos mokinys galimai apipylė jį išmatomis, o šis už tai Ervidas mokiniui pliaukštelėjo per veidą.

Alytuje – naujas dienos užimtumo centras (4)

2017 vasario mėn. 13 d. 08:15
Alytuje, rūpinantis vaikų užimtumu, daugėja vaikų dienos užimtumo centrų. Ką tik duris atvėrusioje „Harmonijos oazėje“ laukiamos šeimos, auginančios vaikus, turinčios raidos sutrikimų. Nuo pavasario veiks ir vaikų dienos stovykla.

Profesinės mokyklos siekia užpildyti IT specialistų trūkumą (36)

2017 vasario mėn. 10 d. 22:32
Informacinių technologijų specialistų Lietuvoje nuolat trūksta. Ši žinia pasiekė ir profesines mokyklas, kurios stengiasi reaguoti į rinkos poreikius.

Žinia trenkė kaip žaibas iš giedro dangaus: tai – mokyklų naikinimo pradžia (164)

2017 vasario mėn. 10 d. 20:02
Panevėžio muzikos ir dailės mokyklose kunkuliuoja aistros. Jas lyg žaibas iš giedro dangaus pasiekė žinia, jog šias mokymo įstaigas ketinama sujungti. Kaip šį miesto valdžios sprendimą sutiko mokyklų bendruomenė?

Egzekucija pradinėje mokykloje: pirmokę ratu apsupo 6-iese (565)

2017 vasario mėn. 10 d. 16:56
Į DELFI kreipėsi Širvintų pradinę mokyklą lankančios mergaitės tėvai. Jie įsitikinę, kad prieš jų dukrą buvo įvykdyta egzekucija, kurią šiuo metu bandoma užglaistyti.

Prie nemokamų bakalauro studijų numatoma pereiti 2018 m. (29)

2017 vasario mėn. 9 d. 16:23
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad prie nemokamų bakalauro studijų numatoma pereiti 2018 metais.

Ministerija finansuos daugiau vaikų dienos centrų (11)

2017 vasario mėn. 8 d. 14:28
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiais metais finansuos 285 skirtingose šalies savivaldybėse išsidėsčiusių vaikų dienos centrų veiklą.

TILS eksperimentas: moksleiviai nusirašinėja mažiau, kai pasižada to nedaryti (9)

2017 vasario mėn. 8 d. 08:29
Jei moksleiviai prieš atsiskaitymus pažada nenusirašyti, jie nusirašinėja mažiau, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atliktas eksperimentas dvylikoje Vilniaus apskrities mokyklų.

Prezidentė pasveikins 25-metį mininčio TSPMI studentus ir dėstytojus (7)

2017 vasario mėn. 8 d. 07:00
Prezidentė pasveikins 25-metį mininčio TSPMI studentus ir dėstytojus
A.Solomino nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pasveikins Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą (TSPMI) su gimtadieniu.

Ministerija primena – atšalus iki 20 laipsnių, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti (17)

2017 vasario mėn. 7 d. 14:13
Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad oro temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių ir žemiau, į mokyklą gali nevykti pradinukai bei penktų klasių mokiniai.

Įvardino 7 svarbiausias savybes, kad nebereikėtų bijoti dėl darbo (113)

2017 vasario mėn. 7 d. 11:54
Įvardino 7 svarbiausias savybes, kad nebereikėtų bijoti dėl darbo
Andrius Aleksandravičius
„Jei rytoj galėtumėte išvažiuoti į kelionę aplink pasaulį, kokius 3 daiktus pasiimtumėte?“, – klausimu į susirinkusiuosius kreipėsi ISM vadybos ir ekonomikos universiteto lektorius Ugnius Savickas.

Kaunas sieks tapti Europos jaunimo sostine (24)

2017 vasario mėn. 7 d. 10:10
Kaunas sieks tapti Europos jaunimo sostine
DELFI / Valdas Kopūstas
Kauno savivaldybės taryba antradienį vieningai pritarė siūlymui dalyvauti atrankoje siekiant Europos jaunimo sostinės vardo 2021-aisiais metais.

S. Skvernelis su studentais aptarė keturis klausimus (7)

2017 vasario mėn. 6 d. 19:25
Pirmadienį susitikime su premjeru Sauliumi Skverneliu buvo aptartos švietimo aktualijos – buvo diskutuojama, koks turėtų būti aukštasis mokslas Lietuvoje.

Vytauto Didžiojo ir Edukologijos universitetai pasirašys integracijos sutartį (38)

2017 vasario mėn. 6 d. 06:58
Pirmadienį Vilniuje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) atstovai pasirašys šių aukštųjų mokyklų integracijos sutartį.

Po VPT rekomendacijų nutraukti Kauno mokyklos pirkimai, juos rengs savivaldybė (20)

2017 vasario mėn. 4 d. 12:57
Gintaras Petrauskas
DELFI / Rafael Achmedov
Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) radus pažeidimų ir rekomendavus nutraukti Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos vykdytus viešuosius pirkimus, naują konkursą ketina rengti savivaldybė.

Sutarė dėl mokytojų etatinio apmokėjimo (86)

2017 vasario mėn. 3 d. 14:11
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) praneša su profesinėmis sąjungomis sutarusi dėl etatinio apmokėjimo mokytojams modelio gairių.

Pričiupo: iš mokyklos fondo į direktorės sąskaitą „nutekėjo“ keli tūkstančiai eurų (46)

2017 vasario mėn. 3 d. 14:07
Vilniaus savivaldybė, atlikusi vidaus auditą Petro Vileišio progimnazijoje, nustatė, kad iš mokyklos įsteigto labdaros ir paramos fondo lėšos buvo pervedamos į mokyklos direktorės Danutės Kazakevičienės sąskaitą.