Jaunimo sodas

Vilniuje prasideda bažnyčios organizuojamos Lietuvos jaunimo dienos (17)

2017 birželio mėn. 23 d. 06:51
Penktadienį Vilniuje prasideda Lietuvos jaunimo dienos. Tai aštuntą kartą organizuojamas religinis renginys, kuriame laukiama daugiau kaip 5 tūkst. dalyvių.

Pristatė tyrimą apie studijų būklę Lietuvoje: situacija dramatiška (144)

2017 birželio mėn. 22 d. 10:52
Per penkerius metus studentų skaičius universitetuose sumažėjo 25 proc., kartu (6 proc.) mažėjo ir išlaidos studijoms, tačiau ūkiui ir administravimui paskirstomos lėšos išaugo beveik 40 proc. Maža to, absolventų pasirengimas dirbti žemas, o priekaištų studijų kokybei turi tiek studentai, tiek ekspertai.

Vaikų peštynės su peiliuku Širvintų rajone: žaizdą pridengė tualetiniu popieriumi ir išleido namo (87)

2017 birželio mėn. 21 d. 18:30
Širvintų rajono Vileikiškių kaimo bendruomenės vaikų dienos centre 12-metė bendraamžiui peiliuku perpjovė nosį ir lūpą. Berniukui prireikė Vilniaus medikų pagalbos. Vietos gyventoja įtaria, kad incidentą mėginta nuslėpti, nes policiją ir greitąją medicinos pagalbą iškvietė ne dienos centro darbuotojai, o po kurio laiko apie nelaimę informuota savivaldybės specialistė.

Vyriausybė – už tai, kad sunkiai sergančių vaikų tėvai galėtų nedirbti visus metus (11)

2017 birželio mėn. 21 d. 17:18
Vyriausybė pritarė siūlymui, kad labai sunkiai sergančių vaikų tėvai galėtų ilgesnį laiką gauti ligos išmoką.

S. Skvernelis: urėdijų pertvarkai priešinasi neskaidri sistema (46)

2017 birželio mėn. 21 d. 16:50
Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad dėl valstybinių miškų pertvarką Seime stabdo kalta neskaidri ir neefektyvi urėdijų sistema.

J. Petrauskienė – apie universitetų pertvarką: siūlėme vykti greitkeliu, pasirinktas plentas (64)

2017 birželio mėn. 21 d. 16:21
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako pritarianti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto sprendimui universitetus pertvarkyti pagal „valstiečių“ lyderių siūlymą, tačiau neslepia, kad Vyriausybės darbo grupė siūlė greitesnį kelią link kokybinių pertvarkos rezultatų, o Seimo pasirinktas bus ilgesnis.

S. Skvernelis priverstas sutikti – E. Jovaišos komitetas laidoja Vyriausybės planą dėl universitetų jungimo (222)

2017 birželio mėn. 21 d. 10:12
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas trečiadienį pritarė entuziastingo rektorių palaikymo sulaukusiam „valstiečių“ siūlymui dėl universitetų tinklo optimizavimo, kuriame nebeliko Vyriausybės darbo grupės plano, kurie konkrečiai universitetai turėtų susijungti.

Abiturientai užplūdo NEC: po egzamino pasipylė skundai ir dejonės (245)

2017 birželio mėn. 20 d. 20:35
Šalies abiturientai vienijasi – jie ragina vienas kitą laiškais užversti Nacionalinį egzaminų centrą (NEC) dėl esą pernelyg sunkaus informacinių technologijų egzamino.

Kultūros tarybos nariai kyla prieš sprendimą apjungti LMTA ir VDA (31)

2017 birželio mėn. 20 d. 12:01
Šešiolika pirmosios ir antrosios kadencijos Kultūros tarybos narių išplatino pranešimą, kuriame išreiškė nepritarimą sprendimui reformuojant aukštojo mokslo sistemą į vieną Lietuvos menų akademiją apjungti Lietuvos muzikos ir teatro (LMTA) ir Vilniaus dailės akademijas (VDA).

VU skelbia, kad perimtų dalies Vilniuje ir Šiauliuose veikiančių universitetų valdymą (22)

2017 birželio mėn. 20 d. 09:57
Vilniaus universitetas (VU) antradienį paskelbė, kad „imtųsi atsakomybės užtikrinti modernų, į kokybę orientuotą dalies Vilniuje ir Šiauliuose veikiančių universitetų strateginį valdymą ir būtiną restruktūrizaciją“, jei Seimas perduotų šių aukštųjų mokyklų steigėjo funkcijas.

Studijavo Latvijoje bei Šveicarijoje – ir nė kiek nesigailėjo nesirinkęs Lietuvos (44)

2017 birželio mėn. 19 d. 22:02
Studijų kokybė, galimybės pragyventi ir noras patirti nuotykį, tokie argumentai rinktis studijas Latvijoje, o paskui Šveicarijoje paskatino banko „Nordea“ ekonomistą ir Baltijos šalių tyrimų padalinio vadovą Žygimantą Mauricą, kurio nuomone tokį kelią rinksis vis daugiau jaunų žmonių, o aukštojo mokslo reformos rengėjai nesuvokia, kad konkurencija tarp universitetų jau peržengė Lietuvos sienas.

Prabilo visai kitaip: Lietuvos universitetai ne tokie ir blogi (14)

2017 birželio mėn. 19 d. 11:57
Universitetų jungimo planas buvo parengtas detaliai neišdiskutavus siūlymų su universitetų bendruomenėmis ir gali peržengti teisines ribas, perspėjo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis.

Nustatyta: apie gėjų kanibalizmą vaikams pasakojusi tikybos mokytoja pažeidė įstatymą (237)

2017 birželio mėn. 19 d. 11:31
Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad Telšių Žemaitės gimnazija pažeidė Lygių galimybių įstatymą, neužtikrindama, kad mokymo priemonėse nebūtų diskriminavimo ir diskriminavimo propagavimo lytinės orientacijos pagrindu, praneša Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Patarė, ką studijuoti, kad netektų minti Darbo biržos slenksčio (102)

2017 birželio mėn. 17 d. 22:30
Vienintelis dalykas, kurio ateityje nepavyks automatizuoti, yra kūrybiškumas. Su tuo susijusios profesijos bus paklausiausios, tačiau bėda ta, kad mokyklose kūrybiški vaikai spraudžiami į rėmus, LRT RADIJUI sako Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas.

Siūlo pasitikrinti savo žinias: 10 klausimų apie biologiją (57)

2017 birželio mėn. 17 d. 13:53
J.Liutkienės nuotr.
Jau šį pirmadienį šalies dvyliktokai laikys biologijos valstybinį brandos egzaminą, tad siūlome pasitikrinti savo šios srities žinias.

Profesinės sąjungos abejoja švietimo ministre (79)

2017 birželio mėn. 16 d. 15:18
Penktadienį su premjeru Sauliumi Skverneliu susitikę mokytojų ir dėstytojų profesinių sąjungų vadovai sako neišgirdę konkrečių įsipareigojimų dėl pokyčių sistemoje. Po susitikimo jie taip pat išsakė abejonių dėl švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės – esą ji nevaldo situacijos.

Abiturientai laiko informacinių technologijų valstybinį egzaminą (20)

2017 birželio mėn. 16 d. 07:06
Penktadienį vyks informacinių technologijų valstybinis brandos egzaminas.

Prasideda pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija (2)

2017 birželio mėn. 16 d. 07:04
Penktadienį prasideda pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija norintiems studijuoti menus ir kai kurias kitas programas.

Atkirtis verkiantiems abiturientams: parodė, kaip atrodo matematikos egzamino užduotys Vokietijoje (305)

2017 birželio mėn. 15 d. 18:30
„Mūsų šalies brandos egzaminų lygį ir užduotis palyginus su kitų Europos valstybių, paaiškėja, kad mūsiškių mokinių dejonės apie didžiulius krūvius ir sunkius egzaminus yra visiškas mitas“, – žurnale „Reitingai“ tikina jo vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas.

Akademinė bendruomenė reikalauja paisyti jos nuomonės (49)

2017 birželio mėn. 15 d. 13:31
Įvairių universitetų atstovai ketvirtadienį protesto akcijoje reikalauja paisyti akademinės bendruomenės nuomonės pertvarkant aukštąjį mokslą.

Aukštųjų mokyklų profsąjunga mitinguos dėl universitetų reformos (16)

2017 birželio mėn. 15 d. 07:04
Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) ketvirtadienį Vilniuje rengia mitingą-eitynes prieš Vyriausybės parengtą universitetų optimizavimo planą.

Lėšų neformaliajam ugdymui bus skirta iš ŠMM vidinių rezervų (2)

2017 birželio mėn. 14 d. 18:52
Lėšų neformaliajam ugdymui bus skirta iš ŠMM vidinių rezervų
Adobe Stock
Trūkstamų lėšų neformaliajam moksleivių ugdymui bus skirta iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vidinių resursų.

NEC žinutė moksleiviams: istorijos egzamino vertinime bus pokyčių (6)

2017 birželio mėn. 14 d. 18:42
Istorijos valstybinio brandos egzamino užduotis (NEC nuotr.)
Nacionalinis egzaminų centras (NEC) savo tinklalapyje paskelbė, kad viena šių metų istorijos valstybinio brandos egzamino užduočių nebus vertinama.

„Misijos Sibiras“ dalyviai išpildė Igarkoje likusios lietuvio dukros gyvenimo svajonę (15)

2017 birželio mėn. 14 d. 18:16
Tarp susirinkusiųjų į Seime bei Aukų skverelyje vykusius Gedulo ir vilties dienos minėjimus kiekvieną garsą, dainą ir žodį sėmė Viktorija Braškytė – tremtinio iš Lietuvos dukra, gyvenanti Igarkoje.

J. Petrauskienei universitetų skaičius jau nėra svarbiausias (52)

2017 birželio mėn. 14 d. 16:00
Klausimas, kiek liks universitetų, nėra svarbiausias siekiant mokslo kokybės, nors būtent jis susilaukia daugiausiai dėmesio viešojoje erdvėje, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Šiandien Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė (136)

2017 birželio mėn. 14 d. 11:30
„Misija Sibiras“ akcija
Organizatorių nuotr.
Šiandien, Gedulo ir vilties dieną, kai minime 76-ąsias trėmimų pradžios metines, Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė, kuomet visa šalis 11 val. 59 min. trumpam sustos. Ši iniciatyva suvienys visą Lietuvą ir privers visus minutei stabtelėti bei pagalvoti apie savo laisvės kainą.

Seimas balsavo už tai, kad mokyklų vadovų kadencijos būtų neribojamos (78)

2017 birželio mėn. 13 d. 15:36
Seimas pasisakė už tai, kad mokyklų vadovai į darbą būtų skiriami penkerių metų kadencijai ir šios kadencijos nebūtų ribojamos.

Tyrimas: kaip prieš egzaminus jaučiasi Lietuvos jaunimas? (4)

2017 birželio mėn. 13 d. 11:56
Nors į egzaminus Lietuvos moksleiviai ir studentai reaguoja labai nevienodai, tačiau didesnė dalis jaunimo nusiteikusi optimistiškai – tokias tendencijas rodo atliktas tyrimas.

3 būdai birželio 14-ąją išsaugoti mūsų istoriją gyvą (18)

2017 birželio mėn. 13 d. 08:00
Misija Sibiras
Šiemet birželio 14-oji, Gedulo ir vilties diena, skirta tam, kad visai Lietuvai susivienijus išsaugotume kiekvieną vardą ir likimą! Minint 76-ąsias tremties pradžios Lietuvoje metines, projektas „Misija Sibiras“ siūlo net 3 būdus, kaip šiemet prisidėti prie istorijos išsaugojimo ir pilietiškumo Lietuvoje sklaidos.

KTU siūlo trumpinti bakalauro studijas iki trejų metų (48)

2017 birželio mėn. 12 d. 17:59
Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai siūlo keisti Lietuvoje egzistuojantį studijų modelį metais sutrumpinant bakalauro studijas.