Žiniasklaida gali "užkrėsti" savyžudybe

 (3)
Žiniasklaidos priemonėms tenka nemaža atsakomybės dalis dėl mėginimų nusižudyti ar savižudybių, kurias įvykdo labai jautrūs ir pernelyg pažeidžiami individai, pranešė daktarė, psichiatrijos profesorė Madelyn S. Gould iš Gydytojų bei chirurgų koledžo Niujorke.
"Naujieji tyrimai parodė, kad savižudybių ir mėginimų žudytis skaičius žymiai išauga po plačiai spaudoje ar per televiziją publikuojamų smurtinių reportažų," pranešė Gould "Savižudybių prevencija 2000" simpoziume.

"Smurtinės mirtys yra tikrai 'užkrečiamos'. Daugelis pastaruoju metu atliktų tyrimų nustatė priklausomybę tarp atitinkamų naujienų reportažų skaičiaus bei mėginimo nusižudyti atvejų."

Smurtinių reportažų žalingas poveikis pasireiškia individams kartu su kitais rizikos faktoriais, tarp kurių yra ir depresija, polinkis į agresyvų elgesį, impulsyvumas, pabrėžė Gould.

Savižudybės imitavimas yra labiau tikėtinas tada, kai reportažuose pateikiamos smulkios incidento detalės bei metodai, o pati auka yra traktuojama kaip didvyriškumo pavyzdys. Kita vertus, savižudybės pristatymas kaip keisto incidento, kurį įvykdė 'sveikas' bei 'daug vilčių teikęs' žmogus, pernelyg jautriems žmonėms gali sukelti depresiją bei nenorą kreiptis į kitus pagalbos.

Amerikos savižudybių fondas, surengęs simpoziumą "Savižudybių prevencija 2000", stengiasi bendradarbiauti su žiniasklaidos priemonėmis bei koreguoti smurtinių reportažų pateikimo būdus taip sumažinant galimų žiūrovų savižudybių riziką.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Dėl eismo įvykio pirmą kartą nuteistas pėsčiasis, susidūręs su važiuojančiu dviratininku

Dviračių take į perspėjamuosius signalus nereagavęs ir su dviratininku susidūręs 20 metų studentas iš Kretingos nuteistas dėl vos tragiškai nepasibaigusio eismo įvykio. Tai pirmasis toks nuosprendis Lietuvos istorijoje.

Pakaunėje – automobilio „Opel“ ir autobuso kaktomuša

Vyraujant sudėtingoms oro sąlygoms pakaunėje pasipylė avarijos. Gana laimingai baigėsi grėsminga situacija pakaunėje, Išlaužo miestelyje – į priešpriešinę eismo juostą išstumtas „Opel Zafira“ automobilis rėžėsi į autobusą. Lengvojo automobilio vairuotojas atsidūrė ligoninėje. Laimei, pirminiais duomenimis, rimtesnių traumų jis išvengė.

Darbu užsienyje suvilioję vargingai gyvenančius vyrus pavertė vergais (3)

Keturi panevėžiečiai ir kėdainiškis pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis bei kitų nusikaltimų. Jų įkalbėti vyrai Vokietijoje buvo priversti talkinti telefoniniams sukčiams ir rinkti pinigus iš patiklių gyventojų.

Žiema užklupo netikėtai: pirmojo sniego auka spruko nuo policijos? (29)

Ilgai laukti netruko – jau pirmąją sniego dieną sunkios eismo sąlygos pareikalavo maksimalaus susikaupimo. Dėl prasto matomumo ir slidžios kelio dangos Kauno rajone, šalia Domeikavos, apvirto automobilis.

Po vyro mirties iš jo banko sąskaitos iškeliavo 15 tūkst. Eurų (9)

Kauno rajone gyvenanti moteris nustėro, kai išvydo ištuštintą velionio tėvo sąskaitą.