Penkiolikmečio kauniečio žiauraus nužudymo bylą tiriantis Kauno apygardos teismas nusprendė skirti papildomą ekspertizę, kuri pateiktų tikslią nužudyto paauglio mirties priežastį, nes vieno advokatų užsakytos ekspertizės išvados prieštarauja iki šiol pateiktoms. Teisiamieji šioje byloje - trim nužudymais ir daugybe plėšimų, vagysčių bei kūno sužalojimų įtariamas devyniolikmetis Vytautas Apolianskas bei trys 18-mečiai - Laurynas Ramoška, jo brolis dvynys Andrius bei Agnė Kaupaitė.
Vytautas Apolianskas
© ELTA (A.Koroliovo nuotr.)
Įtariamųjų dvynių Ramoškų gynėjas pirmadienį teismui pateikė teismo eksperto konsultacines išvadas, kuriose teigiama, kad 15 metų Audrius Rimas mirė nuo dūrio į kaklą. Tuo tarpu prokurorų teismui pateiktose ekspertų išvadose skelbiama, kad jaunuolis mirė nuo daugybinių kūno sužalojimų.

Po naujų išvadų paskelbimo prokuroras teismui siūlė sudaryti ekspertų komisiją, kuri patikrintų naują išvadą. Advokatas, savo ruožtu, pageidavo, kad komisijoje dalyvautų ir naują išvadą pateikęs ekspertas. Tačiau teisėjų kolegija pasitarusi nusprendė, kad mirties aplinkybes pagal pateiktus duomenis tirs Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos institutas, "nedalyvaujant nė vienos pusės ekspertams".

Įtariamieji L.Ramoška ir Agnė Kapaitė teisme prisipažino viename iš Kauno fortų spardę A.Rimą, tačiau teigė, kad apie jo mirtį sužinoję daug vėliau. Pasak jų, jie buvo paeiliui buvo kviečiami V.Apoliansko į forto tunelį ir sutikę prisidėti prie egzekucijos iš baimės, tačiau susidorojimo su paaugliu nematę.

Du liudytojai teismui anksčiau prisipažino V.Apoliansko nurodymu pirkę benziną. Pareigūnai vėliau paauglio kūną rado sudegintą.

L. ir A.Ramoškų advokatas pirmadienį dar paprašė teismo kolegijos, kad ekspertai pateiktų ne tik tisklią A.Rimo mirties priežastį, bet ir patikslintų, ar jis buvo sudegintas jau miręs, ar dar gyvas.

Niekur nedirbantis ir nesimokantis tris kartus teistas V.Apolianskas įtariamas dėl 15-metų A.Rimo, metais jaunesnio Edgaro Gradausko ir 70 metų Irenos Mintaučkienės nužudymo, taip pat kelių apiplėšimų, sumušimų ir vagysčių, nepilnamečių įtraukimu į nusikalstamą veiką. Iš viso jis kaltinamas dėl 29 nusikaltimų. Kai kuriuose jų dalyvavo ir minėti 18-mečiai.

Daugiau kaip prieš metus padaryti žiaurūs nusikaltimai išaiškinti pradėjus tirti E.Gradausko nužudymą. Jo kūnas su durtine žaizda buvo aptiktas Kaune, vienoje požeminėje perėjoje.

Aiškinantis šį nusikaltimą, sulaikyti įtariamieji papasakojo apie dar vieną žmogžudystę viename iš Kauno fortų. Čia buvo rastas žiauriai nužudyto ir sudeginto 15 metų paauglio kūnas. Taip pat atskleistas pagyvenusios moters nužudymas, paauglių sumušimo, gyventojų apiplėšimo, naudojant smurtą, vagysčių iš automobilio ir buto atvejai.

Be to, V. Apolianskui inkriminuojamas neteisėtas disponavimas šaudmenimis. Kratos metu jo gyvenamojoje vietoje, Minties rate esančiame bute, rasti du pramoninės gamybos 23 mm kalibro skeveldriniai-fugasiniai padegamieji šoviniai nešarvuotiems oro ir žemės taikiniams naikinti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (26)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (24)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (76)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (76)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...