Vokiečių neonacistai padegė sinagogą

 (5)
Dešinieji ekstremistai Rytų Vokietijos Erfurto mieste padegė sinagogą, penktadienį pranešė vokiečių policija.
Ketvirtadienį maždaug 22 val. nežinomi užpuolikai sviedė padegamąjį užtaisą į užpakalinę žydų maldos namų sieną, tačiau vietos gyventojai sugebėjo užgesinti gaisrą, kol rimtesnės žalos dar nebuvo padaryta, pranešė policija.

Po išpuolio buvo suimtas 21 žmogus.

Prieš padegimą ši grupuotė buvo surengusi pobūvį bare, esančiame maždaug už 2 km nuo sinagogos, kurio metu dainavo neonacistų dainas.

Gaisro vietoje buvo rastas raštelis, kurį pasirašė grupė, pasivadinusi "Die Scheiteltraeger" ("skyrimo ant šono nešiotojai"). Manoma, kad tai aliuzija į Adolfą Hitlerį, kurio plaukai būdavo perskirti ant šono. Ketvirtadienį buvo 111 Hitlerio gimtadienis.

Pastaraisiais metais Rytų Vokietijoje daugėja neonacistų išpuolių prieš žydų kapines ir kitus objektus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (91)

Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.

Įžūli vagystė: dienos metu išlaužtas langas, išnešta kone 26 tūkst. eurų (11)

Kėdainių rajone gyvenanti moteris dienos metu pastebėjo išlaužtą langą. Patikrinusi namus ji suprato, kas įvyko.

Po kelių lauktų laiškų nelaukti svečiai: panevėžiečio namus iškrėtė Muitinės kriminalistai (12)

Panevėžyje nuteistas 26 metų A. J., iš užsienio „pabandymui“ atsisiuntęs įvairių narkotinių bei psichotropinių medžiagų – smulkintų kanapių, MDMA ir kokaino. Visiškai savo kaltę pripažinusiam jaunam vyrui teismas skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę ir uždraudė vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Naktį siautėjusi kompanija nuo policijos spruko palikusi vieną bičiulį (2)

Radviliškyje naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėjanti kompanija sudomino policijos pareigūnus, tačiau dauguma spėjo pasprukti.

Itin humaniškas teismas: perėjoje užmušęs moterį ir sprukęs vairuotojas nesiunčiamas už grotų anksčiau teistas, vairavo girtas (133)

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs nukentėjusiųjų apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo už pėsčiųjų perėjoje automobiliu partrenktą ir dėl to žuvusią moterį 58 metų nuteistajam Aleksandrui Zabolotnui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant tokiam pat laikotarpiui.