Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs Generalinės prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos kaltais pripažino septynis naktinių klubų darbuotojus ir skyrė jiems prokuroro pasiūlytas pinigines baudas: nuo 4160 litų iki 4550 litų.
© Corbis/Scanpix

Kaltinamieji M. K. (g. 1984 m), A. Ž. (g. 1976 m.), A. A. (g. 1985 m.), R. K. (g. 1985 m.), D. G. (g. 1978 m.), D. Z. (g. 1984 m.) bei L. D. (gimusi 1981 m.) ikiteisminio tyrimo metu sutiko, kad procesas būtų baigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, tačiau prašė teismo, esant galimybei, skirti mažesnes baudas negu siūlė prokuroras.

Jie nuteisti už tai, kad nuo 2008 metų pradžios iki 2010 metų vasario dirbdami sostinės naktinių klubų „Eden Club“, „Eden Club Gold“, „Eden Club 3“ bei “Waterworld“ administratoriais, vienas kaltinamųjų - apsaugininku ir viena kaltinamoji - personalo skyriaus vadove, priėmė iš šių klubų klientų ne mažesnį kaip 325 tūkst. litų atlygį už šių klubų šokėjų teikiamas seksualines paslaugas, iš šios sumos 120 tūkst. litų sumokėjo striptizo šokėjoms, 6,5 tūkst. litų pasiliko sau bei beveik 200 tūkst. litų paliko neoficialioje klubo kasoje, praneša Vilniaus 1 apylinkės teismas.

Šiuose naktiniuose klubuose klientui pasirinkus šokėją seksualinių paslaugų teikimui pagal „Crazy Meniu“ (ši paslauga oficialiai būdavo įvardijama kaip valandos trukmės privatus šokis), darbuotojai paimdavo iš kliento apie tūkstantį litų, iš jų maždaug 400 sumokėdavo šokėjai, 20 pasilikdavo sau, o apie 580 litų palikdavo neoficialioje naktinio klubo kasoje.

Klubų darbuotojai klientams siūlydavo ir vadinamąją „Escort“ paslaugą, kurios valandos kaina buvo 450 litų. Tuomet šokėjos seksualines paslaugas teikdavo sostinės viešbučiuose.

Ikiteisminio tyrimo metu visi kaltinamieji savo kaltę pripažino. Jų teigimu, iš klientų paėmę pinigus už privatų šokį, jie du procentus nuo gautų pinigų pasilikdavo sau, o likusius atiduodavo šokėjoms ir palikdavo neoficialioje naktinio klubo kasoje. Darbuotojų teigimu, per vieną vakarą klube už seksualines paslaugas buvo surenkama nuo 500 iki 20 tūkst. litų.

Ikiteisminio tyrimo metu liudininkėmis apklaustos naktinių klubų šokėjos, dirbusios pagal autorines sutartis, pripažino, kad šiuose klubuose jos teikė seksualines paslaugas. Viena liudininkė teigė, jog šiuose klubuose apie 200 sykių teikė seksualines paslaugas.

Teismas šiuo baudžiamuoju įsakymu iš kaltinamųjų taip pat konfiskavo pinigine lėšas, kurias jie gavo iš nusikalstamos veikos – iš 6 kaltinamųjų konfiskuota po maždaug 1000 litų, o iš L.D. – 45 600 litų.

Teismas taip pat išaiškino kaltinamiesiems, kad jie, nesutikdami su baudos paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę paduoti teismui prašymą, reikalaudami surengti bylos nagrinėjimą teisme. Padavus prašymą reikalaujant surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgys teisinės galios. Išnagrinėjus bylą teismo posėdyje pagal kaltinamojo gautą prašymą, teismas nėra saistomas teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, t.y. išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti kitos rūšies (švelnesnę ar griežtesnę) ar dydžio bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Baudžiamasis kodeksas už pelnymąsi iš kito asmens prostitucijos numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą arba laisvės atėmimo bausmę iki 4 metų.

Primintina, kad Policijos departamente kitų asmenų atžvilgiu toliau tęsiamas ikiteisminis tyrimas dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos ir dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (70)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (58)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (15)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1065)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (40)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (82)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (56)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Pavydėtinos Graikijos princesės gyvenimo akimirkos: 21-erių mergina jau turi viską (19)

Liepą Graikijos princesės Marios-Olympios 21-ojo gimtadienio proga surengtoje ištaigingoje puotoje...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (41)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...