Kauno kūno kultūros akademijos administratorė Danguolė Lazauskienė buvo šokiruota, kai katė ją nuvedė pas vienoje Kermušijos kaime sodybų užrakintą 92 metų senolę. Praėjusio pirmadienio rytą prie Latežerio ežero atostogaujanti kaunietė nustebo, kai stovėdama ant lieptelio išgirdo gailiai kniaukiant iš kažkur atsiradusią katytę. Gyvūnų elgesį išmananti moteris iškart suprato, kad kažkas atsitiko, ir nusekė paskui katę.
Katė
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Tikrino tris dienas

Atvedusi į sodybos kiemą, katė pasuko prie namo durų. Įsitikinusi, kad durys užrakintos, D.Lazauskienė nusprendė į namo vidų žvilgtelėti pro užuolaidomis neuždengtus langus.

"Pro vieną langą pamačiau ant lovos sėdinčią senutę. Ant šalia jos esančios spintelės buvo matyti tušti, švarūs dubenėliai. Su senute per langą pasikalbėti nepavyko. Sugrįžau į vilą, kurioje gyvenau, ir pamaitinau iš paskos atsekusią katę", - prisiminė D.Lazauskienė.

Kitą dieną moteris vėl nuėjo į tą pačią sodybą ir nunešė maisto katei. Žvilgtelėjusi pro langą, ji vėl išvydo senutę. Nebuvo matyti jokių ženklų, kad senolę būtų kas nors aplankęs.

Vakar rytą kaunietė dar kartą nuėjo į minėtą sodybą ir įsitikino, kad niekas nepasikeitė. "Mane apėmė nerimas dėl senutės likimo, mano kaip pilietės pareiga buvo paskambinti į Viečiūnų seniūniją ir pasiteirauti, ar ja kas rūpinasi, kodėl ji nakčiai paliekama vienui viena, ir kaip atrodė, gyvena pusbadžiu", - susirūpinusi kalbėjo D.Lazauskienė.

Rūpinasi dukra

Seniūnijoje telefonu atsiliepusi moteris pasakė, kad nuvažiuos į vietą ir išsiaiškins, ar kam nors reikia pagalbos. Po kurio laiko seniūnijos darbuotoja paskambino kaunietei ir nuramino, esą viskas ten gerai - grindys išplautos, nevaikštančią garbaus amžiaus senolę du ar tris kartus per savaitę aplanko dukra ir pasirūpina ja, tačiau nakčiai močiutė paliekama viena. Senolė, sukėlusi kaunietei daug neramių minčių, yra Druskininkų savivaldybės Kermušijos kaimo gyventoja Vilhelmina Balevičienė.

"Paklausiau, kas senutei atneša šilto maisto, juk tokio amžiaus žmogui reikalinga globa ir geras maistas. Seniūnijos darbuotoja tvirtino, kad senutė nebadauja, bet pripažino, jog sausas maisto davinys tokio amžiaus žmogui ne labai tinkamas", - stebėjosi seniūnijos socialinės darbuotojos požiūriu į seno žmogus poreikius D.Lazauskienė.

Sodyboje vakar belaukiant atvykstančių seniūnijos darbuotojų, atvažiavo ir senolės dukra Aldona Raupienė. Pirmiausia moteris išreiškė nepasitenkinimą, kad svetimi žmonės susirūpino jos motinos priežiūra. Paskui kiek aprimusi ji ėmė aiškinti, kad senutė viskuo aprūpinta ir nieko jai netrūksta.

"Atvažiuoju kasdien arba kas antrą dieną. Koks kieno reikalas, kaip mes gyvename. Mama viskuo aprūpinta, maisto jai tikrai netrūksta. Į Druskininkus negaliu jos pasiimti, nes tai būtų tas pats, kas beržą su šaknimis išrauti. Pagyveno kiek pas mane, bet ilgisi kaimo. Rūpinsiuosi ja pati kiek galiu, bet į jokius globos namus neatiduosiu. To nenori nei mama, nei aš ", - tvirtino A.Raupienė.

Bene vienintelė senolės V.Balevičienės pramoga - radijo klausymas. Į lauką, nors gyvena gražaus pušyno apsuptyje, ji retai išnešama. Giminaičiai aiškina, kad močiutė pati nelabai nori mėgautis grynu oru, esą ji tenorinti tik ramybės.

Buvo nevalgiusi

A.Raupienė atrakino sodybą ir leido žurnalistams patiems pasikalbėti su motina, kad ši papasakotų, jog gyvenimu nesiskundžia.

Pamačiusi nemažą būrį žmonių senolė nė kiek nesutriko. Ji apsidžiaugė atvažiavusia jos aplankyti anūke su šeima. "Atvažiuoja dukra, užsuka kaimynės pasikalbėti - jos žino, kur padėtas raktas ir gali įeiti į vidų. Maisto kiek atveža, man pakanka. Visko atveža", - tikino senolė.

Tačiau paklausta, ką tądien valgė, senolė prisipažino dar nieko burnoje neturėjusi.

Didelės problemos dėl V.Balevičienės priežiūros nematė ir Druskininkų socialinių paslaugų centro direktorė Laimutė Megelinskienė: "Važiuodami pro šalį visada užsukame pažiūrėti, kaip sekasi V.Balevičienei. Niekada apsilankę nerasdavome kritiškos situacijos. Išvežti į globos namus prieš jos ir jos artimųjų valią neturime teisės."

Viečiūnų seniūnijos socialinė darbuotoja Irena Valentukevičienė tvirtindama, kad senute rūpinamasi gerai, neištvėrė nepapriekaištavusi V.Balevičienės artimiesiems, jog šie neišprašė žurnalistų iš kiemo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (148)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (60)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (30)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1229)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (7)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (341)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (6)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (20)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...