Prezidentas Valdas Adamkus antradienį atmetė už grupinį išžaginimą kalėti nuteistų krepšininkų Darjušo ir Kšištofo Lavrinovinčių malonės prašymą. Tai BNS pranešė prezidento kanceliarijos vedėjas Andrius Meškauskas. Pasak A.Meškausko, pagal nustatytą tvarką, Lavrinovičiai prezidento malonės vėl galės kreiptis po pusės metų.
© "Lietuvos žinios"
Pirmadienį Malonės komisija rekomendavo prezidentui suteikti malonę už išžaginimą nuteistiems ir dabar laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijoje atliekantiems D. ir K. Lavrinovičiams, atleidžiant juos nuo likusios bausmės.

Komisijos posėdyje nedalyvavo prezidento patarėjas teisės klausimams Armanas Abramavičius ir patarėjo pavaduotojas Kęstutis Šimkus. Nė vienas posėdyje dalyvavęs komisijos narys neprieštaravo siūlymui brolius Lavrinovičius atleisti nuo likusios bausmės.

Šiuo metu Lavrinovičiai bei jų pusbrolis Andrejus Borodkinas atlieka bausmę Pravieniškių sustiprintojo režimo pataisos darbų 2-ojoje kolonijoje. Broliai dvyniai neturi administracinių nuobaudų, paklūsta kolonijos drausmei. Drauge kalintis jų pusbrolis A.Borodkinas, kolonijos administracijos darbuotojų teigimu, turi nuobaudų ir malonės prašyti negali.

Brolius Lavrinovičius ir jų pusbrolį Andrejų Borodkiną 1999 metais Šalčininkų rajono apylinkės teismas nuteisė kalėti už 1998 metų spalio 18 dieną miške Šalčininkų rajone įvykdytą 17-metės Natalijos Tomaševič išžaginimą. D. ir K.Lavrinovičiams buvo paskirta 5 metai laisvės atėmimo, o A. Borodkinui - 6 metai.

Kai byla buvo jau ištirta ir turėjo būti nagrinėjama teisme, nukentėjusioji netikėtai ištekėjo už D.Lavrinovičiaus ir pakeitė per parengtinį tardymą duotus parodymus, teigdama, kad su vaikinais mylėjosi savo noru.

N.Tomaševič ir D.Lavrinovičiaus vestuvės nebuvo pripažintos lengvinančia aplinkybe šioje baudžiamojoje byloje. Pernai liepą Šalčininkų rajono apylinkės teismas nuteisė ir N.Tomaševič, kuri buvo apkaltinta davusi melagingus parodymus. Šalčininkų teismas pripažino, kad N.Tomaševič melavo, ir skyrė pusę metų nelaisvės.

Tačiau pritaikius Amnestijos įstatymą, teisiamoji nuo realios laisvės atėmimo bausmės buvo atleista. K.Lavrinovičius ir jo pusbrolis buvo suimti netrukus po nusikaltimo įvykdymo ir įsiteisėjus nuosprendžiui, jie buvo perkelti į Pravieniškių koloniją.

Už D.Lavrinovičių krepšinio klubas "Alita" sumokėjo piniginį užstatą, ir kol byla buvo tiriama ir nagrinėjama teisme, krepšininkas buvo laisvėje. D.Lavrinovičius suimtas tik įsiteisėjus nuosprendžiui.

Kolonijoje broliai Lavrinovičiai laisvalaikiu žaidžia krepšinį. Be to, spaudos teigimu, abu yra įrašyti į Alytaus "Alitos" krepšinio komandos žaidėjų paraišką 2000 - 2001 metų sezono Lietuvos krepšinio lygos rungtynėms.

Pernai birželį Pravieniškių kolonijos vadovybės prašymu Kaišiadorių rajono apylinkės teismas broliams Lavrinovičiams pritaikė Amnestijos įstatymą ir įkalinimo laiką sumažino vieneriais metais.

Didesnės amnestijos įstatymas už grupinį išžaginimą nuteistiems asmenims nenumato. Amnestijos broliai Lavrinovičiai sulaukė taip pat dėl gero elgesio kolonijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (35)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (44)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (149)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (48)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (243)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (207)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (17)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (4)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (113)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...