Usaus ugnikalnis kaupiasi naujam išsiveržimui

 (3)
Tad maždaug 15 tūkst. evakuotų šio rajono gyventojų, kurie nakvoja mokyklose ir kituose visuomeniniuose pastatuose, toliau turės kęsti nepatogumus.

Pirmą kartą ugnikalnis prabudo praėjusį penktadienį. Šią savaitę mokslininkai patvirtino, kad aplink kalno šlaitą atsirado daugiau plyšių. Pasak jų, tai gali reikšti, kad ugnikalnis vėl suaktyvėjo ir šioje vietoje po žeme randasi lavos kupolas.

Lavos kupolas dažnai susidaro po išsiveržimų, kai aktyvios lavos viršus sukietėja ir lėtai iškyla į paviršių, sudarydamas naują viršukalnę.

Praėjusį penktadienį Usus išsiveržė pirmą kartą po 22 metų. Ankstų šeštadienio rytą per antrą išsiveržimą dūmai ir pelenai kamuoliais virto daugiau kaip į dviejų kilometrų aukštį.

Japonijos nacionalinė televizija NHK antradienį pranešė, kad požeminės jėgos išmetė į dangų didelį akmenį, sveriantį daugiau kaip 70 kg. Jis nuskriejo maždaug vieną kilometrą ir nukrito evakuoto rajono gatvėje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Pačiame miesto centre kauniečiai tapo įspūdingos užsieniečių sulaikymo operacijos liudininkais (67)

Trečiadienio popietę kauniečiai miesto centre galėjo stebėti specialią operaciją, kurios metu sulaikyti svečiai iš užsienio. Kaip paaiškėjo vėliau, tai du Rumunijos piliečiai, kurie kauniečiams siūlė prabangius puodus.

Klaipėdos rajone avarija: automobilio nuolaužos prispaudė moterį, trys žmonės ligoninėje (10)

Ketvirtadienį 18.13 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Klaipėdos raj., Sendvario sen., Žemgrindžių k., įvyko eismo įvykis, automobilyje prispausti žmonės.

Raseiniuose vagis įžūlumu pribloškė net daug ko mačiusius policijos pareigūnus įtariamasis ieškomas  (12)

Vagystė Raseiniuose iš Jaunimo gatvėje esančios parduotuvės savo įžūlumu pribloškė ne tik parduotuvės personalą, bet ir policijos pareigūnus – darbdavius apvogė jų pačių darbuotojas.

Tragedija Alytuje: gaisro metu žuvo motina ir sūnus (31)

Tragiška nelaimė ketvirtadienį popiet įvyko Alytuje. Sūnus norėjo išgelbėti degančiame name buvusią motiną, bet likimas buvo negailestingas tiek jam pačiam, tiek mamai.

Pareigūnams trūko kantrybė: narkotikų prekeiviams nebus nei vienos ramios dienos (36)

Šiomis dienomis Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai su narkotikais sulaikė kelis taboro gyventojus.