Patalpų oras tikrintas praėjusį ketvirtadienį. Penktadienio vakarą jau buvo žinomos šios laboratorijos išvados.

Nacionalinė teismų administracija, sužinojusi šias laboratorijos išvadas, nusprendė finansuoti teismo darbuotojų sveikatos patikrinimą. Tyrimo rezultatai bus žinomi po 20 dienų.

Taip pat pirmadienį vėl buvo tikrinama gyvsidabrio garų koncentracija teismo patalpose. Dėl šio incidento pirmadienį teismo pastate dirbo Nacionalinės teismų administracijos atstovai, Visuomenės sveikatos centro specialistai bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto neuromokslo instituto neurotoksikologijos laboratorijos specialistės. Pastarosios tikrino teismo darbuotojų sveikatą. Ši procedūra buvo „skaudžiausia“ moterims. Nes be kitų tyrimų buvo imami ir plaukų mėginiai. Laboratorijos specialistės tai darydavo paprasčiausiai – žirklėmis iškirpdamos kuokštelį plaukų.

Taip pat pirmadienį buvo išardyta dar dalis teismo posėdžių salės grindų. Visuomenės sveikatos centro laboratorija vėl matavo gyvsidabrio koncentraciją patalpų ore. Beveik neabejojama, jog posėdžių salėse teks išardyti visas grindis.

„Šis įvykis parodė, kad mes neturime pagrindo jaustis saugūs“ – vilkmerge.lt sakė l. e. teismo pirmininko pareigas Edita Zarembienė. Tas saugumas liečia ne tik mus, bet ir daugelį kitų – advokatus, prokurorus, civilinių bylų dalyvius, liudytojus ir daugelį kitų. Į teismus ateina labai daug žmonių. Ir visi jie sėdėjo tose pačiose salėse bei kvėpavo tuo pačiu oru, kalbėjo E. Zarembienė.

Kol kas neaišku iš kur pradėjo tekėti gyvsidabris vykdant remonto darbus. Svarbiausia dabar nustatyti vietą, kur jis buvo išpiltas. Iki šiol dar neaišku ir kiek laiko teismo darbuotojai bei lankytojai kvėpavo užterštu oru. Nustatytos koncentracijos nėra tokios didelės, jog sukeltų ūmius apsinuodijimus. Tačiau tokia ilgalaikė, kad ir nedidelė koncentracija, gali turėti poveikį, vilkmerge.lt sakė Ukmergės visuomenės sveikatos centro skyriaus vedėja Elena Mirinavičienė.