Šiaulių pareigūnai informuoja, kad liepos 4-osios rytą į darbą atėjusios prekybininkės pastebėjo, kad naktį buvo įsibrauta į turgavietę, išplėšta vienos prekyvietės vitrina ir pavogta mėsos gaminių, o iš turgavietėje esančios kavinės – cigarečių.

Apžiūrėję įvykio vietą, pareigūnai konstatavo, kad į turgavietės paviljono vidų buvo patekta pro stoglangį. Po to ilgapirščiai statybinėmis konstrukcijomis tarsi beždžioniūkščiai turėjo nusileisti iki prekyviečių, apsirūpinti jais dominančiomis prekėmis ir vėl užsikabaroti į viršų, kad pro stoglangį išeitų lauk.

Liepos 6-osios vakare Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojai sulaukė telefoninio pranešimo, kad per langą į „Dvaro“ turgavietę lipa du asmenys. Šįkart įsibrovėlių vizitas buvo nesėkmingas – juos išgąsdino ir pabaidė apsaugos darbuotojai, kuriuos apstulbino išvystas vaizdas – du pabaidyti jaunuoliai tarsi nindzės vikriai liuoksėjo statybinėmis konstrukcijomis link lubose esančio stoglangio. Ir jiems pavyko pasprukti. Pareigūnams talkinęs tarnybinis šuo bėglių pėdsaką pametė.

Liepos 10-osios ryte turgavietės darbuotojai vėl pastebėjo nekviestų svečių vizitą. Iš vienos patalpos buvo pavogtas nešiojamasis kompiuteris „Toshiba“.

Šias vagystes tiriantys Šiaulių miesto policijos tyrėjai prisiminė, kad vasario mėnesį dėl įsibrovimo į turgavietės prekyvietę buvo sulaikytas 18-metis P. G. Dėl pasikėsinimo apvogti jis buvo suimtas ir uždarytas į Tardymo izoliatorių. Duomenų bazėje pareigūnai rado įrašą, kad vaikinas už šį nusikaltimą birželio 10 d. jau išklausė teismo nuosprendį, kuriuo bausmės vykdymas jam atidėtas vieneriems metams, ir iš teismo salės paleistas.

Tyrėjai įtarė, kad jaunasis nusikaltėlis bus grįžęs į savo ankstesnio nusikaltimo vietą ir toliau vagiliauja. Įtarimą patvirtino ir radinys lombarde – jo lentynose buvo eksponuojamas iš turgavietės pavogtas kompiuteris „Toshiba“, kurį čia atnešė įtariamasis.

Liepos 14-ąją jis ir tomis pačiomis vagystėmis įtariami jo dvynys brolis Petras bei dar vienas bendraamžis E. J. buvo sulaikyti.

Vaikinai jau buvo susiruošę bėgti iš Šiaulių į Varėnos rajoną, tik pavėlavo į autobusą. Tą pačią dieną kriminalistai juos ir sulaikė.

Teismas trims mėnesiams sankcionavo abiejų brolių suėmimą, o jų bendrininkui skyrė kardomąją priemonę, nesusijusią su laisvės atėmimu.

Visi trys įtariamieji – buvę Šiaulių vaikų globos namų auklėtiniai, dėl vagysčių ir įvairių kitų teisėtvarkos pažeidimų nuolat turėję reikalų su pareigūnais. Pastaruoju metu abu broliai glaudėsi pas Šiauliuose su motina gyvenantį savo draugą E. J.

P. G. aiškino, kad jie vogė iš neturėjimo ką veikti, tiesiog norėjo adrenalino. Jaunuoliai vogdavo nedideliais kiekiais, tik tam kartui – kad turėtų, ką pavalgyti ir parūkyti.